Test: Jak kvalitní jsou medy prodávané v Česku

  13:21aktualizováno  13:21
Medy prodávané v České republice už sice neobsahují antibiotika, ale mnoho z nich je jen průměrných. Redaktoři MF DNES, kteří se testováním těchto včelích produktů zabývali, objevili dokonce i "mrtvý med", tedy bez cenných látek, který už nemá na pultech co dělat.

Většina medů na českém trhu je průměrných, škodí jim nadměrné množství vody i ředění sirupy. | foto: Luboš Císař

Redaktory zajímalo, jak jsou na tom s kvalitou medy z řetězců, obchodů s biopotravinami, ale i od drobných českých včelařů. Nefalšují se a jsou skutečně tím, za co se vydávají?

Aby na tyto otázky bylo možné odpovědět, nechali si udělat analýzu ve Státním veterinárním ústavu v Praze. Ta zjistila, jak jsou na tom s kvalitou a zda neobsahují léčiva. Pylová analýza ze slovenského Ústavu včelárstva v Liptovskom Hrádku pak prozradila, kam včely ve skutečnosti létaly.

Ze čtrnácti medů nevyhověl kvalitou pouze jeden
Podle analýzy nevyhověl jen Včelí med květový od firmy Moraviaprodukt-Češka. Buď byl hodně starý, nebo znehodnocený silným zahřátím - takový med je mrtvý, ztratí cenné látky a je z něj jen obyčejné sladidlo. Proto by měl být stažen z obchodů. Na náš podnět se už tímto medem zabývá Státní veterinární správa.

. Kde koupíte nejlepší med

Obecně však lze říci, že se kvalita medů za několik posledních let o hodně zlepšila. "Velmi k tomu přispěly časté kontroly. Ještě před zhruba čtyřmi lety se u nás prodával vedle dobrého medu také někdy odpad z různých částí světa," říká Dalibor Titěra, vedoucí laboratoře Výzkumného ústavu včelařského.

Nejčastější problém: zahřívání
Trocha chemie na vysvětlení: HMF neboli molekula 5-hydroxymethyl-2-furaldehydu v medu zpočátku není. Vzniká až při jeho stárnutí a zahřívání. "Vysoká hodnota napovídá, že zřejmě starší, už zkrystalizovaný med byl opakovaně nešetrně zahříván, aby byl opět tekutý a lépe vypadal," říká Jan Rosmus ze Státního veterinárního ústavu v Praze.

To je případ i zmíněného medu od firmy Moraviaprodukt-Češka, který překročil povolenou hodnotu dvaapůlnásobně. "Takový med sice není zdravotně závadný, ale jde jen o obyčejné sladidlo. Může se přeřadit do kategorie pekařského medu určeného k průmyslovému zpracování, ale v obchodech se prodávat už nesmí," vysvětluje Dalibor Titěra.

Antibiotika už moc nehrozí
Určitě dobrou zprávou je, že v žádném ze čtrnácti medů nebyla nepovolená léčiva. "Antibiotika už dnes nejsou takový problém. Velké firmy si na ně dávají pozor. Některé si dokonce koupily přístroje na jejich analýzu," zmiňuje Dalibor Titěra.

Pokud se v medu najdou nějaké antimikrobiální látky, nemusí tam být pouze vinou včelaře. Může jít klidně o kontaminaci ze životního prostředí.

"Například v Jižní Americe byly v medu zjištěny nitrofurany, které se přitom ve včelařství nepoužívají. Nakonec se přišlo na to, že je včely nasbíraly ve tři sta metrů vzdálené farmě, kde se podávaly zvířatům," říká Jan Rosmus.

Moc vody škodí
Včely sbírají květový nektar nebo výměšky mšic - medovici. V nich však bývá jen kolem 20 až 30 procent sušiny. Zbytek je voda. Med potom v úlu zraje a zahušťuje se z původních zhruba 80 procent vody na 20 a méně.

Vyhláška připouští 20 procent vody, dobré medy jí mají pod 18 procent, špičkové kolem 15 procent. Vyšší množství vody ukazuje na to, že včelař byl nedočkavý a med nenechal dostatečně vyzrát nebo ho naředil vodou. V obou případech se tak zvyšuje riziko kvašení. Takový med je pak nakyslý, má na hladině jemné bublinky, nebo dokonce začne vytékat ze sklenice.

Pyl prozradí původ medu
Pylovou analýzou lze přesně určit botanický a geografický původ medu. Zjistí se tak, zda je například lipový med skutečně lipový. Stejně tak nemůže být v českém medu pyl z eukalyptu nebo mimózy, který není naopak ničím výjimečným pro výrobky z Argentiny.

U čtyř hodnocených medů bylo méně pylu, než je obvyklé. "Nižší hodnoty pylu mohou ukazovat na nastavování medu nemedovou složkou, například škrobovým sirupem, nebo filtrování medu, které se smí používat pouze u medu určeného pro průmyslové zpracování," vysvětluje Dalibor Titěra.

"Protože vyhláška neříká, jaké množství pylu v medu je už malé, nemůže to být bohužel ani nijak postiženo."

Kyselost
Obdobný problém jako u pylu je i u kyselosti medu. Nesmí být moc velká ani malá. Vysoká hodnota signalizuje, že med někdy v minulosti nakvasil. Pak se mohl třeba smíchat s jiným medem, ale kyselost v něm zůstala.

Velmi nízké hodnoty, o kterých vyhláška bohužel nic neříká, také nejsou dobré a mohou být signálem, že je med naředěný sirupem. "Z tisíců pozorování víme, že kyselost u českých medů neklesá pod číslo 8. Pokud je hodnota nižší než 5, troufám si říct, že už nejde o čistý med," říká Dalibor Titěra. V testu měl nejnižší hodnotu 3,97 Lipový med JSG od Delphi, přičemž přirozená kyselost lípy má rozsah od 12 do 30.

  • Nejčtenější

Kanál smrti jako brána k prosperitě. Z Rumunska je opět obilná velmoc

Tisíce politických vězňů zahynuly v 50. letech na stavbě kanálu Dunaj–Černé moře. Monumentální projekt dokončený jen...

V mýtu je zapsána ani ne polovina aut, kolony na hranicích mohou mít až 40 km

Až čtyřicet kilometrů dlouhé kolony a desítky hodin čekání zřejmě potkají šoféry přijíždějící začátkem prosince ze...

Češi mají páté nejlevnější jídlo v Evropě. Utratí za něj více než Britové

Potraviny jsou v Česku páté nejlevnější ze všech zemí EU. I přesto je u nás jídlo hned po bydlení druhou největší...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Premium

KOMENTÁŘ: Euro je časovaná bomba, držme se od něj dál, říká ekonom Kovanda

Česká ekonomika se sice na úrovni jednotlivých firem eurizuje, ale přesvědčivých argumentů pro plošné přijetí jednotné...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

  • Další z rubriky

Spotřebitelská sdružení žalují Českou pojišťovnu a Generali kvůli poplatkům

Spotřebitelské organizace Asociace občanských poraden a Podvedení klienti podávají žalobu na Českou pojišťovnu a...

Zboží se svléká donaha. Drogerie Rossmann zavedla bezobalový prodej

Drogistický řetězec Rossmann se připojil k prodejcům, kteří nabízejí zákazníkům možnost stočit si některé výrobky pro...

Německé řetězce v Česku kralují. Mají miliardové zisky

Před deseti lety okupovaly první příčky žebříčku největších zahraničních obchodních řetězců v Česku z hlediska tržeb...

TEST DNES: Úplné výsledky testu hovězích bujonů

Aktuální test jsme zaměřili na koncentrované hovězí bujony, které usnadňují přípravu polévek nebo omáček. Do testu jsme...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz