Dítě, svačina, jídlo, zdraví  - ilustrační foto

Dítě, svačina, jídlo, zdraví - ilustrační foto - Dítě, svačina, jídlo, zdraví - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Plíčky školáky už nestraší

  • 26
Žádné plíčky na smetaně, smažené vemínko ani vepřové v kapustě. Tihle strašáci školních let dnešních dospělých už na jídelníčcích školních vývařoven nefigurují, hrachová kaše nebo...

popisek Jak jsou na tom školní jídelny?
Podívejte se na výsledky testu
Týdenní jídelníčky třinácti škol, které nabízely víc než stovku obědů, nás v redakci zaujaly natolik, že jsme se pustili do jejich bližšího zkoumání.

Co jsme z nich vyčetli?
Nejčastěji nabízejí maso. Ze 115 pokrmů ho obsahovalo 72: 25x se vařilo z vepřového, 17x z drůbežího, 13x z hovězího, 12x to bylo maso mleté, 4x uzené a jedenkrát králík. Ryby se objevily desetkrát. A 33 pokrmů se obešlo bez masa.

Z bezmasých pokrmů deset bylo sladkých – buchty s povidly, vdolky, žemlovka, bramborové šišky s mákem, rýžová kaše, buchtičky s krémem..., ale třeba i kuskusový nákyp s meruňkami. Smažený sýr stál na jídelníčku kupodivu jen jednou. Smažených jídel vůbec nebylo tolik, jak by si děti určitě přály – smažilo se jen devětkrát.


Co vaří ve školách

Maso 62 %

Ryby 9 %

Bezmasá jídla 29 %

Poznámka: Ze 115 jídel ve 13 testovaných školách


Mezi přílohami suverénně vedou brambory. Na talířích se objevily 48x, desetkrát v podobě kaše, čtyřikrát jako knedlíky nebo špalíčky, dvakrát i jako bramborový salát. Houskové knedlíky se vařily 14x, těstoviny 18x a rýže 15x. Méně tradiční přílohy jsou halušky, několikrát jídelny nabídly dětem jako přílohu i pečivo.

Málo nápadité nám připadaly dezerty, někde se do jídelníčků vůbec nevešly. Jinde si to při jejich „vymýšlení“ hodně ulehčili. Nápoj cola nebo müsli tyčinka určitě není nejlepší volba, zato mrkvový salát s ananasem by se mohl líbit jak dětem, tak výživovým odborníkům.

Kdybychom si z jídelníčků mohli vybírat jako z jídelních lístků v restauraci, určitě by volba nepadla na vařené hovězí s míchanou zeleninou a bramborem nebo na falešný španělský ptáček, trochu bychom se lekli šouletu s klobásou, kyselou okurkou a banánem.

Určitě by nás však zaujalo pečené filé s brokolicovou krustou, čínská pánev s rýží nebo krůtí ragú na rajčatech s bylinkovou smetanou. Taková jídla by mohla uspět i v lepší restauraci. Zato zcela utajeno nám zůstalo, co se skrývá pod názvy tatranská kotleta, rybí filé po jordánsku či po italsku nebo lotrinské nudle. Že by tvůrci jídelníčků vsadili na dětskou zvědavost?


Rada MF DNES

Kde si stěžovat na špatné jídlo

Když nejste spokojení s obědy, které vaše dítě dostává, upozorněte na to vedoucí jídelny, případně ředitele školy. Pokud s výsledkem nebudete spokojeni, obraťte se na zřizovatele školy.