Paštiky bez pravidel

  10:00aktualizováno  10:00
Játrová paštika se vyrábí z vepřového masa a vepřových jater. Masa má mít nejméně 25 procent, jater 26 procent, vody smí obsahovat nanejvýš 70 procent a tuku ne víc než 40 procent. A musí být v konzervě.

Tak to alespoň definuje vyhláška o masných výrobcích. K "čerstvým" paštikám ve staniolu, plastových vaničkách či v "buřtíkách" se zákon nehlásí.

VÝSLEDKY PAŠTIK
VE FORMÁTU PDF

Pověstná "špekáčková" vyhláška, která měla vrátit do obchodů kvalitu tím, že stanovila, z čeho se smí a z čeho nesmí vyrábět špekáček, poličan, herkules, debrecínský párek a řada dalších masných produktů, definuje jen játrovou paštiku v konzervě.

A jsme tam, kde jsme byli. Když nejsou dána základní pravidla hry, může si každý hráč zvolit svá vlastní, která mu vyhovují. A tak paštika může být luxusní delikatesou, která by mohla zdobit královskou hostinu, ale i nejobyčejnější pomazánkou na chleba z těch nejlacinějších surovin.

"Český spotřebitel si pod pojmem paštika představuje výrobek, kde převládají játra. A tu játrovou chuť v něm hledá," uvádí Jana Dostálová, která vyučuje zbožíznalství na Vysoké škole chemicko-technologické. A často nenajde.

Hodně z oněch 17 paštik, játrovek, játrových sýrů a krémů, na které se test zaměřil, chutnalo spíš po sádle než po játrech. Nekvalitní suroviny prozrazovala i barva, která se po chvíli z příjemné růžové měnila na odpudivou šedivou nebo hnědou.

"U některých cítíte, že koření má něco zastřít, třeba chuť přeškvařeného sádla," řekl po degustaci Jiří Drobný z Ústavu pro vyšetřování potravin.

Bát se jich nemusíme
Test doplnily analýzy ve Státním veterinárním ústavu v Praze, které paštiky prověřily po mikrobiologické stránce a zkoumaly obsah tuku, vody a čistých svalových bílkovin - těch, které vypovídají o tom, kolik použil výrobce masa a jater.

Čím méně jich je, tím více bylo "náhražkových surovin" - rostlinných bílkovin, škrobu, případně i drůbežího separátu. K tomu se na obale hlásí jediný výrobek - Jemná játrová paštika Schneider. Hodnotitelé ho však rozeznali i v některých dalších.

Potěšitelné je, že ani jeden výrobek neobsahoval žádné patogenní bakterie, salmonely nebo listerie, které mohou mít na svědomí onemocnění z jídla. U tří vzorků však byl překročen celkový počet mikroorganismů.

"Onemocnění rozhodně nezpůsobí, ale mohou třeba změnit trochu chuť. Nadměrná přítomnost mikroorganismů je určitě nežádoucí, proto je limitována," říká Stanislava Herčíková ze Státního veterinárního ústavu, která rozbory prováděla.

Cena není ukazatelem kvality
Test ukázal, že se při výběru paštik zákazník nemůže řídit cenou. Mezi těmi, které chutnaly nejlépe, byla nejlevnější paštika Játrovka od Procházky za 49 korun kilo.

A naopak na konci chuťového žebříčku skončil kromě paštik v konzervičkách i nejdražší výrobek testu - Paštička Klasik ze Sušice za 170 korun. Výrobce přitom použil hodně masa (na obale uvádí 50 % a také analýzy ukázaly na vysoký obsah čisté svalové bílkoviny), jenže výsledná chuť připomíná spíš salám než paštiku.

Vítězem testu se stala zahraniční paštika Jemná bruselská, kterou Delvita dováží z Belgie. Na konci žebříčku skončily konzervy, z nich si pak absolutně nejhorší známku odnesla Mince, kterou pro síť obchodů Meinl vyrábí Hamé Babice.

Paradoxy ministerských vyhlášek
Paradoxem je, že jediný výrobek ze všech 17 testovaných, na který by se vyhláška měla vztahovat, protože má název "játrová paštika" a je v konzervě, předpisům nevyhovuje. Obsahuje víc než povolených 70 procent vody. Další tři konzervy se jmenují jinak než játrová paštika.

Májka je označena jako vepřový krém, další dvě jsou "játrovky". Zda i na játrovky platí vyhláška, není vůbec jisté. "To je na výklad právníků a jazykozpytců," říká metodik Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martin Šindelář.

"Kdyby se měl striktně dodržovat smysl vyhlášky, tak by paštiky mohly být jen ve formě konzerv." Vyhláška totiž říká, že názvy masných výrobků, u kterých specifikuje požadavky na složení a chuť, nelze používat pro jiné výrobky, které těmto požadavkům neodpovídají.

Játrová paštika se vyrábí z vepřového masa a vepřových jater.

Autoři:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Pražský hotel vydával české hovězí za australské, steak za 650 korun

Kráva před hotelem Holiday Inn u Kongresového centra.

Hotel Holiday Inn sídlící na pražském Pankráci lhal svým zákazníkům o skutečném původu podávaného hovězího masa. O...

Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu rozvozu jídla

Ilustrační snímek

MF DNES otestovala firmy zprostředkující dovoz obědů, případně restaurace, které jídlo rozvážejí. V Praze jsme...

TEST DNES: Pilulky z internetové lékárny máte doma do tří dnů

Ilustrační snímek

Otázka pro aktuální test MF DNES zněla, zda má vůbec smysl nakupovat léčebné přípravky online. Je to vážně bezpečné,...

TEST DNES: Úplné výsledky testu online lékáren

Ilustrační snímek

MF DNES otestovala osmnáct online lékáren. Do výběru jsme zařadili velké lékárenské řetězce i menší regionální lékárny...

Najdete na iDNES.cz