Česká firma uspěla v marketingové soutěži, je druhou nejlepší na světě

  16:43aktualizováno  16:43
Česká agentura JAD Productions patřící choreografovi a režisérovi působícímu v Česku pod jménem Yemi A.D. získala na přední marketingové soutěži Bea World Awards osm cen v několika různých kategoriích. Stala se tak druhou nejlepší firmou světa specializující se na tvorbu marketingových akcí. Mezi evropskými soutěžícími byla dokonce nejlepší.

Zakladatelem a majitelem JAD Productions je Yemi Akinyemi Dele. | foto: Vincent Flouret

V prestižní soutěži, již se účastnilo přes tři sta projektů z devětadvaceti zemí, zvítězila indická společnost Laqshya Live Experiences s projektem Google Home Training. Třetí místo pak získala táž společnost za projekt Equal Streets.

„Abychom dosáhli stejných výsledků jako agentury z ekonomických velmocí, musí být naše kreativní koncepty velmi úzce provázané s výzkumy a znalostí trhu,“ řekl Marko Bačević, projektový manažer JAD Productions.

Fotogalerie

„Ve stejných kategoriích byly nominovány projekty, jejichž rozpočty přesahovaly i pět milionů eur, ty naše jsou přitom často méně než desetinové,“ dodal.

Kromě světového stříbra si společnost JAD Productions také ze soutěže odvezla například první a druhou cenu za nejlepší představení nového produktu (Mercedes-Benz třídy A a tenisky adidas) nebo první a třetí místo za používání webu a sociálních médií.

Celebrita kreativním majitelem

Zakladatelem a majitelem společnosti JAD Productions je Yemi Akinyemi Dele, kterého si čeští diváci mohou pod jménem Yemi A.D. vybavit například z hudebního pořadu Eso na TV Nova nebo televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Bea World Awards

Je světová soutěž eventů konající se v rámci mezinárodního festivalu eventů a živé komunikace Bea World Festival 2018. Do soutěže se každoročně přihlašují stovky prací, z nichž odborná porota vybírá ty nejlepší. Soutěžní projekty jsou hodnoceny ve čtrnácti různých kategoriích, porota má 29 členů, vesměs složených z profesionálů z oblasti korporátní komunikace.

Mimo to také choreograf a tanečník pracoval na videoklipech amerického rapera Kanye Westa nebo kapely Charlie Straight.

„V České republice s JAD Productions působíme už přes deset let, ale úspěchy slavíme především v zahraničí,“ sdělil Yemi A.D. „K náskoku před konkurencí nám pomáhají vlastní projekty, díky nimž se nám daří získávat hodnotná data. Z nich pak v naší práci hojně čerpáme,“ dodal.

Kromě úspěchů na mezinárodních soutěžích zaznamenává jeho firma i úspěchy finanční. V uplynulém roce měla jeho společnost obrat kolem 40 milionů korun.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Coca-Cola chce znovu zabodovat. Do boje nasadila pomeranče

Nová příchuť Coca-Coly, Coca-Cola Orange

Společnost Coca-Cola minulý týden odhalila novou příchuť svých světoznámých kofeinových nápojů – pomeranč. Je to první...

Další módní značka stahuje rasistický výrobek. Gucci se zbavuje svetru

Módní značka Gucci stáhla z prodeje svetr, který údajně připomíná rasistické...

Luxusní značka Gucci po rozsáhlé kritice na sociálních sítích ve čtvrtek stáhla z prodeje nejnovější model svetru...

Zdravotní péče od Bezose. Amazon nabízí nemocniční pokoj za 6,5 milionu

Zdravotní pokoj MedModular od společnosti EIR Healthcare

Elektronický obchod Amazon dál rozšiřuje své pole působnosti. Kromě elektroniky, vánočních dárků nebo třeba malých...

Najdete na iDNES.cz