Winterthur prodá část klientů

  17:39aktualizováno  17:39
Současní klienti pojišťovny Winterthur, kteří s ní uzavřeli majetkové pojištění, se během několika týdnů stanou klienty pojišťovny Kooperativa. Obě společnosti totiž uzavřely dohodu o převzetí správy neživotních pojistných smluv a čekají, až celou operaci schválí ministerstvo financí.

Veškeré podmínky, které mají klienti smluvně zajištěné, zůstanou i po přechodu ke Kooperativě zachované. "Pro klienty to neznamená žádnou změnu, přebíráme veškeré závazky i pohledávky," řekl mluvčí Kooperativy Martin Diviš.

Je to první transakce svého druhu v České republice, kdy jedna pojišťovna prodává celou část pojistného kmene. V daném případě jde o 80 tisíc smluv v hodnotě přes 100 milionů korun.

"V Evropě jde o zcela běžnou věc, kterou zřejmě i na tuzemském trhu uvidíme častěji," reagoval Diviš.

Převod se bude týkat veškerých smluv, tedy platných i těch, jejichž platnost ještě nenabyla účinnosti. Stejně tak závazky z rušených smluv bude po převodu už vypořádávat Kooperativa.

Cenu, za kterou Kooperativa klientské smlouvy odkoupí, odmítli zástupci obou pojišťoven komentovat s odvoláním na obchodní tajemství.

Kooperativa je druhou největší pojišťovnou na trhu, kterou kontroluje rakouský koncern Wiener Städtische. Její obchodní síť čítá 200 poboček. Winterthur je součástí švýcarské skupiny a svým podílem zaujímá desátou příčku na trhu. Například v oblasti penzijního připojištění je však skupina Winterthur tuzemskou jedničkou.

K prodeji majetkových pojistek se Winterthur rozhodla proto, že se nadále v Česku hodlá orientovat výhradně na oblast životního a úrazového pojištění.

Součástí dohody ovšem je, že Winterthur bude i v budoucnu na svých pobočkách prodávat majetkové pojistky Kooperativy. "Pro klienty tak bude zajištěn plný servis služeb," reagovala mluvčí pojišťovny Winterthur Martina Lapáčková.

Obě pojišťovny spolu úzce spolupracují již delší dobu. Například v oblasti povinného ručení nabízela pojišťovna Winterthur svým klientům právě produkty Kooperativy.

Pokud by někteří klienti nebyli změnu pojišťovny ochotni přijmout, mohou smlouvu vypovědět podle podmínek uzavřených s Winterthurem.

Zda je prodej neživotních pojistek posledním krokem v rozšiřování spolupráce mezi Winterthurem a Kooperativou, nechtěli jejich zástupci komentovat. "To je také součástí obchodního tajemství," upozornila Lapáčková.

Autoři:

Nejčtenější

ANALÝZA: Auta zdraží, hrozí kolaps trhu. Poděkujte Bruselu

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Volkswagen řekl, co se ostatní bojí říct nahlas: Kvůli přísnějším limitům CO2 auta výrazně podraží. Automobilky jsou...

Češi usilovně třídí, recyklaci PET lahví však bojkotuje „rukávek“

Smršťovací fólie na PET lahvích obsahuje chlor. Proto bez odstranění takzvaného...

Češi patří v Evropě v třídění PET lahví mezi lepší spotřebitele, zpět se těchto lahví vybere osm z deseti. Některé...

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

Akcie Applu se propadly o deset procent. Měly nejhorší den za šest let

Ilustrační snímek

Turbulentní čínský trh ve čtvrtek zamával s akciemi Applu a poslal je o téměř deset procent níž. Znamenalo to nejhorší...

Bezosův gigant ztrácí. Amazon má za sebou nejhorší čtvrtletí od krize

Ilustrační snímek

Technologický gigant Amazon zažil na burze nejhorší tři měsíce od roku 2008. Ještě v září jeho tržní hodnota na chvíli...

Batman a Bumblebee na nákupech. Poznáte všechna auta ze známých filmů?

Reklama Walmartu s filmovými auty.

Největší světový obchodní řetězec Walmart rozjel novou reklamní kampaň, která má zvýšit počet zákazníků, kteří nakupují...

Najdete na iDNES.cz