Tesco začne lidem nabízet cestovní pojištění a pojištění aut

  12:32aktualizováno  12:32
Obchodní řetězec Tesco začne od středy nabízet zákazníkům cestovní pojištění a pojištění aut. Slibuje zároveň, že bude výrazně levnější než konkurence. Česko je šestou zemí, kde řetězec pojištění nabídne. Není však první maloobchodní sítí, která se do pojištění pouští. Pojistné produkty nabízejí lidem od roku 2009 hypermarkety Globus.

Řetězec Tesco Stores. - Obchod Tesco. | foto: Profimedia.cz

Produkt, který bude Tesco nabízet pod svou značkou, vyvinula pro řetězec Direct Pojišťovna. Systém pojištění bude propojen s věrnostním programem Tesco Clubcard. Při uzavření pojistky získají účastníci věrnostní karty body podle celkové výše pojistky.

Prodej pojistek bude možný výhradně přes telefon či internet, osobní prodej přímo na prodejnách řetězec neplánuje. "Myslíme si, že tenhle způsob je pohodlný, je jednoduchý a chceme jít tímto způsobem. My jsme si v rámci Evropy otestovali i jiné způsoby včetně osobního prodeje, ale zjistili jsme, že prodej po telefonu a internetu vyšel pro Tesco nejlépe," uvedla manažerka finančních služeb Tesco Lucie Hadaričová.

Pojištění aut i cestovní pojištění bude nabízeno ve třech balíčcích o různém rozsahu služeb. U pojištění automobilů si bude možné sjednat kromě povinného ručení také pojištění proti vandalismu, živlům, odcizení a také havarijní pojištění. Na cestu do zahraničí si budou moci zákazníci pojistit náklady spojené s úhradou léčebných výloh, trvalé následky úrazu, odpovědnost za škodu nebo ztrátu zavazadel. Základní pojištění bude možno rozšířit pro případy provozování adrenalinových sportů.

Tesco slibuje, že bude výrazně levnější než konkurence

Autopojištění si zákazníci sjednají přibližně za sedm minut, ke každému pojistnému balíčku získají nepřetržitou asistenční službu. Cestovní pojištění bude možné sjednat on-line i v den odjezdu. Podle vyjádření zástupců Teska bude průměrná výše pojistného výrazně nižší, než činí průměr na pojistném trhu.

Tesco

Obchodní řetězec vstoupil do ČR v roce 1996. Provozuje zde 158 obchodů, 18 čerpacích stanic a šest obchodních center. V účetním roce 2010/11, který skončil letos v únoru, zvýšil v Česku tržby bez DPH meziročně o šest procent na 40 miliard Kč. Firma nedávno oznámila, že hodlá pokračovat v expanzi a na tuzemském trhu plánuje otevřít zhruba 25 nových prodejen. Díky tomu vytvoří asi 900 nových pracovních míst.

"V porovnání s konkurencí průměrná výše pojistného při srovnatelném plnění u autopojištění Tesco může být až o 40 procent nižší a u cestovního pojištění až o 59 procent nižší," uvedla Labudíková.

V současné době Tesco nabízí svým zákazníkům také další finanční služby, například poskytování spotřebitelských úvěrů a osobních půjček, má také vlastní kreditní karty. Cestovní pojištění a pojištění aut nabízí Tesco vedle Česka také ve Velké Británii, Irsku, Polsku, Thajsku a Koreji.

V České republice se do pojištění pustil z maloobchodních řetězců nejdříve Globus. Od předloňského roku nabízí zákazníkům pojištění domácností, autopojištění a cestovní pojištění.

Autoři: ,

Nejčtenější

Letištní halu v Düsseldorfu zaplavily kufry, cestující museli odletět bez nich

Na letišti v německém Düsseldorfu zůstalo kvůli poruše přepravního systému 2...

Stovky cestujících, kteří odlétali ve středu ráno z letiště v německém Düsseldorfu, potkala nečekaná komplikace. Kvůli...

Zima přichází z Německa. Nepomáhá ani Trumpova obchodní válka

Německá kancléřka Angela Merkelová

Je to trochu schizofrenní situace. Zatímco poslední „tvrdá“ statistická data z klíčových evropských ekonomik nejsou...

Airbus představil nový koncept letadla, design křídel čerpá z přírody

Koncept Airbus Bird of Prey, představený v červenci ve Velké Británii

Největší evropský výrobce letadel Airbus před několika dny představil svůj nejnovější koncept. Jmenuje se Bird of Prey...

Mana chce expandovat se svým "jídlem budoucnosti", shání miliardu

Velký boom za sebou mají nápoje Mana, v kartonovém obalu se vyrábí v Německu.

Její majitelé začínali v garáži, dnes zaměstnávají přes sedm desítek lidí. Řeč je o společnosti Heaven Labs, která pod...

Bytovkám zdraží teplo. Vládní návrh budí emoce

Ilustrační snímek

Vláda ruší domovním kotelnám daňovou výjimku. Opatření může podle odhadů zdražit teplo desítkám tisíc domácností....

Další z rubriky

Volvo stahuje ze světa půl milionu vozů. Vadná součástka může způsobit požár

Ilustrační snímek

Švédská automobilka Volvo Cars svolává po celém světě zhruba půl milionu vozů kvůli vadné součástce motoru, která může...

Sazka na lovu. Je favoritem pro převzetí italského SuperEnalotta

(ilustrační foto)

Česká loterijní společnost Sazka, patřící miliardáři Karlu Komárkovi, je podle italského tisku na nejlepší cestě k...

Nejlacinější boty se vozí z Polska za 146 Kč. Českým výrobcům chybějí lidi

"V posledních pěti letech máme meziroční nárůst výroby mezi 10 a 20 procenty,"

Tuzemští výrobci bot přešlapují na místě. Trápí je nedostatek lidí. Sektor, který od devadesátých let minulého století...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz