Ivestiční skupina DEPO Ventures byla před necelými dvěma lety mezi prvními investory. Celková investice Notina se pohybovala v řádech středních desítek milionů korun. „Pamatuji si, že mě spoluzakladatel startupu Tom Zrubecký poprvé zaujal v akceleračním programu, kde jsem mentoroval. Byl velmi znalý jak v oboru HR, tak v podnikání, nebál se zákeřných otázek a zároveň působil pokorným dojmem. Podobných projektů jako Talentpilot vznikalo mnoho, ale Tomova vize a energie nás přesvědčila do projektu investovat,“ vzpomíná Jan Krahulík, partner DEPO Ventures.
Spoluzakladatel Talentpilotu Tom Zrubecký zvažoval různé možnosti pro další vývoj. Nakonec se rozhodl pro vstup strategického partnera. Jak podotýká Krahulík, takový postup je často běžnou praxí.
„Nejde sice o klasický startupový exit, ale zároveň je to jeden z možných scénářů, jak může startup jako Talentpilot dál rozvíjet svůj potenciál. Investor nemusí vždy hledat násobky, se zhodnocením, kterého jsme dosáhli, jsme v rámci svého portfolia spokojeni. Investovali jsme do velmi raného startupu, což s sebou nese jisté riziko, ale vyplatilo se nám to,“ říká Jan Krahulík.
Firmy jsou absolventům nakloněné. Co od nich očekávají? |
„Jsem moc rád, že jsme byli pro naše původní investory úspěšná investice, a chtěl bych jim za jejich důvěru poděkovat. Velká většina startupů nepřinese investorům pozitivní návratnost, a proto z toho mám obrovskou radost. V Notinu jsme našli skvělého parťáka a věřím, že společně dokážeme z Talentpilotu vybudovat světový brand, který bude pomáhat milionům lidí mít práci, která je bude naplňovat,“ uvádí Tom Zrubecký.
Platforma nejen pro náboráře
Notino spatřuje v Talentpilotu potenciál stát se celosvětově úspěšnou platformou. „Naší investicí chceme tomuto ambicióznímu startupu pomáhat růst, stejně jako nám jejich inovativní přístup také pomáhá růst,“ říká Michal Daniel, chief people a legal officer v Notinu. „Individuální rozvoj každého našeho zaměstnance je důležitým cílem, kterého se snažíme dosáhnout. Společně s Talentpilotem se nám podařilo poskytnout manažerům konkrétní informace o tom, jak jednotlivce dále rozvíjet, kam je možné je posunout a jak s nimi efektivně komunikovat,“ dodává Michal Daniel k dosavadní spolupráci.
Platforma vznikla jako reakce na rostoucí nespokojenost s pracovním prostředím a s firemní kulturou. Talentpilot si mohli první zájemci vyzkoušet v roce 2022, v té době ještě pod názvem Supertalent. O rok později firma produkt rebrandovala, aby zdůraznila kvalitativní posun svého produktu. Díky zahrnutí generativní umělé inteligence se platforma stala kopilotem pro všechny, kdo chtějí vytvářet skvělé pracovní prostředí. Cílem je také Talentpilot zpřístupnit zahraničním zájemcům.
Platformu Talentpilotu nyní používají nebo testují vedle Notina také další klíčové společnosti české ekonomiky, například Česká spořitelna, skupina ČEZ, náborářská společnost TITANS, Raiffeisenbank či J&T banka. Platformu mohou využívat i jednotlivci, kteří se chtějí o sobě něco dozvědět a pracovat na sobě. Pomáhá jim identifikovat a dále rozvíjet jejich behaviorální vlastnosti, aby mohli realizovat svůj potenciál a dosáhnout svých profesních cílů. Zaregistrovalo se jich už více než 25 tisíc.