Nový deník Impuls zabral na venkově

  18:30aktualizováno  18:30
Inteligentní bulvár, kterým chce být nový celoplošný deník Impuls, se ujal hlavně na venkově. Prodej ve velkých městech v premiérovém dnu vázl. Oznámil to majitel vydavatelství Impuls ČR Ivan Kaufmann, který tvrdí, že lepšímu uvedení deníku zabránily fámy, které se objevily minulý týden.

Mezi lidmi totiž kolovala informace, že noviny začaly vycházet už minulé pondělí, a tak se po nich podle Kaufmanna na stáncích ptali více než při skutečném uvedení na trh.

Podle pražských stánkařů lidé o tom, že nový deník vznikne, příliš nevěděli. Pokud si ho však na pultech všimli, kupovali ho často jako druhé noviny.

První výtisk má 24 stran, z toho 16 barevných a obsahuje pět inzertních celostran. Zajímavostí jsou dvě titulní stránky.

Kromě tradiční první strany je sport na posledních stranách tištěn "vzhůru nohama", a deník tak má titulní stránku i z druhé strany. Jeden výtisk stojí tři koruny, což je třetina obvyklé ceny novin v ČR.

Konkurence se zatím moc nebojí
Konkurence se na vstup Impulsu nijak výrazně nepřipravovala. Podle Tomáše Böhma, ředitele vydavatelství Ringier, které vydává nejprodávanější český deník Blesk, měla totiž jeho firma příliš málo informací o tom, jak bude Impuls vypadat.

Ani z prvního čísla podle něho není zřejmé, jak bude Impuls zaměřen. V současné době podle něho pro Blesk nepředstavuje Impuls vážnou konkurenci.

První týden bude Impuls vycházet v nákladu 200 tisíc kusů, což je srovnatelné například s třetím nejčtenějším deníkem Právo. 

Zda se náklad udrží, ukáží až první data o prodeji. Tištěný náklad chce vydavatelství automaticky navyšovat ve dnech, kdy deník doplní přílohy.

Inzerce bude opatrná
Kromě samotného vydavatelství Impulsu v prvním čísle inzeroval například T-Mobile a Tesco. Podle Štěpána Woldeho ze společnosti Arbomedia však bude většina inzerentů po zkušenosti s deníkem Super při nákupu inzerce v Impulsu opatrnější.

Šance, přetáhnout část rozpočtů na reklamu, které zadavatelé původně směřovali do jiných médií, ale podle Woldeho určitě existuje. Impuls však musí inzerentům nabídnout kvalitní obsah a dobré ceny za reklamní prostor.

Vydavatel Kaufmann slibuje vylepšování kvality až do konečné podoby, která by se měla ustálit na konci léta.

Impuls vznikl na problémech
Kaufmanna k vydávání nového deníku přiměl spor jeho další firmy Mediaprint s
vydavateli celostátních deníků. Vydavatelství VLP, Ringier, Mafra loni Mediaprintu v krátkém rozmezí vypověděly smlouvy o distribuci. - Více ZDE.

Mediaprint je jediným konkurentem PNS, kterou vlastní právě vydavatelé. Impuls
tak může Mediaprint nabídnout stánkařům za chybějící celostátní deníky.

O název vede s deníkem stále spor rádio Impuls, které požádalo soud o předběžné opatření proti vzniku deníku pod stejným názvem. Deník by tak podle rádia mohl být mylně spojován s rádiem Impuls. - Více ZDE.

Autoři: ,

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Z Výdejny radosti hlava plná starostí. E-shopu Zoot hrozí insolvence

Prodejna e-shopu Zoot v Praze.

Zadlužený e-shop s oblečením Zoot.cz získal investici v řádu desítek milionů korun od investora Natland a pokusí se o...

Lidé jsou na slevách závislí jak na cukru, řekl šéf H&M. Omezí je

Logo H&M

Zboží švédského oděvního řetězce H&M si Američané zvykli často nakupovat ve slevách. Nový šéf v USA Martino Pessina to...

Za každý den důchodu 100 tisíc. Mercedes se o svého šéfa štědře postará

Dieter Zetsche na archivním snímku 2006: tehdy uváděl luxusní SUV GL, později...

Šéf německé automobilky Daimler Dieter Zetsche v květnu letošního roku ukončí po dlouhých 43 letech svou kariéru ve...

Najdete na iDNES.cz