Losování Sazky opouští staré kulisy i moderátory. Nově vsadí na dynamiku

  15:35aktualizováno  15:35
Televizní losování her Sazky změní od čtvrtka zcela svou tvář. Dlouholetí moderátoři Vlach a Burda končí, vysílat se bude z nového studia a točení bubnů bude doprovázet moderní hudba Jana P. Muchowa. Změní se i dynamika pořadu, moderátoři budou po studiu chodit a osudí nasnímají čipové kamery.

Společnost Sazka sázková kancelář tímto způsobem inovuje vysílání všech losování her Sportky, Šťastných 10 a Euromiliony. Kromě dvou nových moderátorů se změnilo také studio. I přes moderní prvky, jako velké prohnuté obrazovky a barevné LED stěny, se Sazka ale více méně drží klasiky z 90. let. Hrací zařízení zůstávají stejná, stejně tak délka spotů a jejich vysílací čas.

Generální ředitel společnosti Robert Chvátal k tomu prohlásil, že se při změnách inspirovali u konkurenčních velkých evropských loterií.

"Mohli jsme udělat vše v digitální podobě, ale to asi není to, co by pravověrní hráči sportky ocenili. Navíc hrací zařízení v této podobě, tedy s fyzickými míčky, jsou běžné i v západní Evropě," říká Chvátal.

Jak bude vypadat nové losování:

Nový moderátor losování her Sazky Tomáš Matuška.

Nový moderátor losování her Sazky Tomáš Matuška.

Vladimír Vlach a Oldřich Burda jako dlouholetí moderátoři losovacích pořadů Sazky končí. Novou moderátorskou dvojici, Romanu Goščíkovou a Tomáše Matušku, vybrali odborníci a v poslední fázi samotní sázející, ze zhruba dvou set zájemců v pětikolovém řízení.

Vysílání má být podle jeho představ živější, přispět k tomu má i volný pohyb moderátorů po studiu, při kterém je budou snímat tři stacionární kamery. Dalších devět čipových kamer bude zabírat losovací zařízení a tažené míčky. Nové budou i dekorace, znělka či hudba, kterou složil Jan P. Muchow.

U losování bude i host, začne Železný

Novinkou je také krátký rozhovor se známou osobností, který bude součástí mimořádného losování Sportky. To společnost dělá jednou měsíčně. "Jako první představíme olympijského vítěze Jana Železného," prozradil Chvátal.

Naopak nemění se čas ani délka pořadů. "U klasického losování jsou to dvě minuty a dvacet vteřin. Mimořádné losování pak je přesně o minutu delší," doplnil šéf Sazky.

Další rozšíření pořadů o nelosovací části Chvátal zatím neplánuje. "Prodloužení stopáže je pouze otázka ceny," dodává.

Moderátor Vladimír Vlach

Moderátor Vladimír Vlach

Oldřich Burda moderuje losování sázkových her od roku 1995

Oldřich Burda moderuje losování sázkových her od roku 1995

Sazka sázková kancelář vznikla koupí loterijního byznysu od společnosti Sazka, která se v roce 2011 dostala do insolvence. Za něj skupiny PPF a KKCG zaplatily 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina předloni v prosinci za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti Sazka, sázková kancelář.

Česká loterijní jednička dosáhla v roce 2012 zisku před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) jedné miliardy korun. Za rok 2013 firma očekává 1,3 miliardy.

Autoři: ,

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Druhý měsíc bez zakázek. Aerolinky přestaly objednávat letadla Boeing

Zaparkované Boeingy 737 MAX v továrně ve městě Renton na severovýchodě USA

Krize společnosti Boeing nekončí. Jeden z největších výrobců letecké techniky na světě oznámil, že už druhý měsíc v...

U táty a u mámy je dobře. U rodičů bydlí teenageři, třicátníci i starší

ilustrační snímek

Bydlení u rodičů není v Česku ani náhodou záležitostí teenagerů a čerstvých dvacátníků. Podle dat Eurostatu bydlí tak...

Další z rubriky

Bezos sesadil Apple s Googlem. Amazon se stal nejhodnotnější značkou světa

„Amazon: and you’re done“ lze přeložit jako „a máte hotovo“, nebo „a jste...

Americký internetový obchod Amazon se podle studie BrandZ stal nejhodnotnější značkou světa. Pokořil tak technologické...

Ticho nade vše. Finský podnikatel roku přišel s budkami na klid před okolím

Budka na telefonování a klid od společnosti Framery.

Soutěže EY Podnikatel roku, která se konala v Monaku, se zúčastnil i Finský podnikatel Samu Hällfors. Vymyslel a vyrábí...

Češi prodali radar na nespokojené klienty. Mění call centra po celém světě

Ilustrační snímek

Čeští investoři v čele s Jakubem Havrlantem prodávají zlaté startupové vejce jménem Brand Embassy. Úspěšný nástroj péče...

Najdete na iDNES.cz