Kofola otevírá první restauraci. Chystá jich v Česku desítky

  5:00aktualizováno  5:00
Přední výrobce nealkoholických nápojů Kofola vstupuje do nelehkého restauračního byznysu. V úterý v centru Prahy otevře svůj pilotní podnik NAGRILU. V příštích letech mají následovat desítky dalších.

Po akvizici desítek barů s lisovanými ovocnými a zeleninovými šťávami značky UGO a Mangaloo se československá retro značka chce prosadit i na poli plnohodnotného restauračního byznysu. Koncept restaurací NAGRILU se bude odlišovat tím, že půjde o rychlé občerstvení, které si však zakládá na nabídce jídel připravených z čerstvých surovin.

Pilotní restaurace se otevře v úterý v pražské Jindřišské ulici. V dalších pěti letech chystá Kofola s restauracemi expandovat v Česku a na Slovensku.

„V dlouhodobějším horizontu by se mělo jednat o desítky podniků s tím, že koncept počítá s různými velikostmi od restaurací, jako je ta v Jindřišské, až po menší prostory například v obchodních centrech, a to především formou franšíz,“ řekla iDNES.cz mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová.

S otevíráním restaurací pomáhá Erik Zlámal, který v minulosti pro společnost AmRest otevíral v Česku restaurace KFC a pomáhal se zaváděním značky kavárenského řetězce Starbucks na tuzemském trhu. Restaurace pak povede tým lidí kolem Marka Farníka, podnikatele, od něhož Kofola v roce 2013 koupila síť fresh barů UGO (více čtěte zde).

Právě nákupem sítě UGO se Kofola před dvěma lety uvedla na trhu rychlého občerstvení. O rok později přikoupila další síť fresh barů Mangaloo. Nyní je s 57 bary největším provozovatelem barů s čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami ve střední Evropě. V těžkém konkurenčním restauračním byznysu Kofole může pomoci fakt, že má širokou nabídku nápojů vlastní výroby: kromě Kofoly například vody Rajec, Vinea nebo slovinské minerálky Radenska. Pod svými křídly má od ledna i distribuci známé rakouské značky Rauch (mimo jiné džusy Happy Day).

Fotogalerie

„Naše značka UGO nás zase hodně naučila o zdravějších nápojích i o provozování sítě s rychlým občerstvením pro náročnější zákazníky a konečně, jsme si vědomi, že pokud chceme růst, musíme se dívat hodně dopředu. Výsledkem této úvahy je nová pilotní restaurace rychlého občerstvení NAGRILU,“ říká generální ředitel Kofoly Jannis Samaras.

Koncept NAGRILU se podle Kofoly inspiruje fast-foody v rychlosti přípravy jídla a také tím, že zákazník bude platit u pokladny. V ostatním však budou služby odpovídat klasické restauraci.

V nabídce bude kromě nealka i pivo Bernard. Ceny budou srovnatelné, možná mírně vyšší než u konkurenčních fastfoodů. Nejdražší menu s polévkou, hlavním jídlem, dezertem a nápojem vyjde na 149 korun. Zákazníci budou vybírat ze šesti menu. Jídla se budou upravovat pouze grilováním, pečením či vařením a hosté díky volnému výhledu do kuchyně budou moci přípravu svého jídla sledovat v přímém přenosu.

Podívejte se, jak se vyrábí Kofola:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Další z rubriky

Z Výdejny radosti hlava plná starostí. E-shopu Zoot hrozí insolvence

Prodejna e-shopu Zoot v Praze.

Zadlužený e-shop s oblečením Zoot.cz získal investici v řádu desítek milionů korun od investora Natland a pokusí se o...

Neplatič Amazon. Druhý rok v řadě nebude platit federální daň z příjmu

Jeff Bezos, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com

Část Američanů se zájmem čekala na to, kolika místná bude federální daň, kterou zaplatí technologický gigant Amazon. Ta...

Tesco dokončilo prodej domu My v Praze, chystá se rekonstrukce

Obchodní dům My v centru Prahy

Tesco prodalo svou další nemovitost. V rámci dlouhodobých plánů na rozprodej části svého majetku dokončilo prodej...

Najdete na iDNES.cz