Kofola posiluje v distribuci, spojí síly s výrobcem džusů Happy Day

  10:36aktualizováno  10:36
Tuzemská Kofola významně posiluje na poli distribuce nápojů. S rakouským výrobcem ovocných džusů a čajů Rauch se dohodla na distribuci jeho výrobků v Česku a na Slovensku. Rauch vyrábí mimo jiné džusy Happy Day. Spolupráce, která začne od ledna, navýší roční obrat Kofoly o 450 milionů korun.

Rauch vyrábí například džusy Happy Day, Yippy, Bravo nebo ICE TEA. | foto: Rauch

Kofola tím výrazně rozšíří svou nabídku nealko nápojů, podle svých slov se stane dokonce nejsilnějším distributorem pro obě země. Nápoje Rauch bude distribuovat do obchodních řetězců, restaurací, ale například i na benzinové pumpy. V nabídce tuzemské skupiny se tak od ledna objeví vedle nápojů Rajec, Vinea či Kofola nově značky Happy Day, Ice tea, Bravo, Nativa, Cafemio, Isotonic nebo Yippy.

„Rauch je jedna z nejsilnějších značek na evropském trhu s nápoji,“ poznamenal generální ředitel Kofoly Jannis Samaras.

Kofola má ke spolupráci s Rauchem několik důvodů. Přestože trh s balenými minerálními vodami již několik let klesá, džusy a nesycené ovocné nápoje letos oproti loňsku rostly o 9 procent. Tuzemská skupina navíc tímto partnerstvím potvrzuje své kroky z posledních let. Nepříznivým tržním trendům chce odolávat akvizicemi a zajímavými obchodními příležitostmi. Například loni Kofola začala distribuovat prémiové vody Evian a Badoit a předloni koupila síť barů s čerstvými ovocnými šťávami UGO (více zde).

V obou případech jde o rodinné firmy

Spolupráci možná pomohl i fakt, že Rauch je podobně jako Kofola tradiční rodinnou firmou. „Sdílíme stejné hodnoty, tedy důraz na značky, zdravější nápoje, inovace, lokálnost a maximální zaměření na zákazníky a konečné spotřebitele. Proto nám toto spojení dává velký smysl,“ uvedl Samaras.

Rauch si distribuci v Česku doposud obstarával sám, podle jednatele českého zastoupení Zbyňka Plašila by díky spolupráci s Kofolou mohl narůst počet závozových míst společnosti až o 10 tisíc. Obě firmy také plánují sloučit své obchodní oddělení. Výhodou bude i společné využívání chladniček na prodejních místech. „Budeme využívat všechny synergie na trhu, určitě se objeví produkty Rauch v lednicích Kofola a určitě se objeví i Kofola v lednicích Rauch,“ dodal Samaras.

Momentálně rakouskou společnost řídí Jürgen Rauch, potomek páté generace rodiny, jež firmu zakládala. „Kofola je jeden z největších inovátorů a také jedna z nejúspěšnějších značek na trhu. Jsme proto velmi rádi, že s ní budeme nyní tak úzce spolupracovat,“ řekl k obchodu Rauch. „Kofola je stejně jako Rauch rodinný podnik postavený na pevných základech, což je pro nás zcela klíčové,“ dodal.

Roční obrat Kofoly touto spoluprací naroste o 450 milionů korun, tedy deset procent jejího obratu v Česku a na Slovensku. Podle marketingového ředitele Jiřího Vlasáka si tímto krokem firma splnila po čtyřech letech svůj cíl, aby měla kompletní nabídku nealkoholických nápojů pro Česko a Slovensko.

Autor:

Nejčtenější

V žebříčku aerolinek České aerolinie propadly

Letadlo ČSA Boeing 737 - 500 míří z Prahy do Ostravy, kde dostane nový lak.

Na žebříčku společnosti AirHelp se České aerolinie umístily na 59. místě ze 72 hodnocených aerolinek. Jako nejlepší se...

Boeingy nikdo nechce. Do firmy nepřišla objednávka ani na jeden typ letadla

Boeing 737 MAX 8

Špatné časy Boeingu pokračují. Poté co si v březnu nikdo neobjednal problémový letoun 737 Max, výrobce letecké techniky...

Z Prahy do Brna autem na baterky. Jedno nabití elektrickému golfu nestačilo

Volkswagen e-Golf

Budoucnost automobilismu? Zatím ne. MF DNES zkoušela, jak se žije s elektrickým golfem. Ve městě funguje obstojně, ale...

Vlak jako metro. Na pražské letiště se pojede o 10 minut rychleji

Vizualizace části úseku vlaku na ruzyňské letiště - Masarykovo nádraží v Praze.

Vlakem nebo metrem na pražské letiště? Zatímco Pražáci by raději pro chybějící spojení do centra města preferovali...

Cibule z konce světa. České řetězce ji vozí 18 000 km z Nového Zélandu

Cibule z konce světa. Řetězce nakupují zeleninu až na Novém Zélandu.

Cibule z Řecka, Egypta, ale i z Nového Zélandu, nejvzdálenější země na planetě od České republiky. Tuzemské řetězce...

Další z rubriky

Postihy pro řetězce. Inspektoři udělují vysoké pokuty za klamání zákazníků

Ilustrační snímek

Inspektoři tvrdě trestají za rozdílné ceny v regálech a u pokladny. V loňském roce dostalo šest největších řetězců...

V Británii letí nahý úklid. Službu si objednává čím dál víc lidí

Společnost Glimmer ze skotského Edinburghu nabízí nahý úklid.

Pověstnou díru na trhu nalezla mladá kosmetička ze Skotska, když se vrhla na provozování úklidových služeb. Nyní má...

Zaměstnance Škody čekají díky zvýšení mezd a prémiím stotisícové výplaty

Výroba nové Škody Yeti v Kvasinách

Většina zaměstnanců automobilky Škoda by s příští výplatou měla dostat i rozsáhlé prémie. Díky nim částka na výplatní...

Najdete na iDNES.cz