Kvůli stávce musela společnost od 28. dubna zrušit téměř 1500 letů. Jen za první tři dny tak přišla o 30 až 40 milionů dolarů.
Více než 22 tisíc zaměstnanců společnosti chtělo stávkou vládu přimět, aby společnost zachránila. Restrukturalizační plány managementu jsou totiž zpravidla neúspěšné. Zatím poslední z nich počítal s propuštěním více než tisícovky pracovníků. Další se měli přesunout do externích společností.
To ale odbory odmítly s tím, že nebudou platit za přehmaty vedení. Přitom nadbytek zaměstnanců je podle odborníků hlavním problémem společnosti. Sám premiér Silvio Berlusconi se vložil od případu a uvedl, že nadbytek zaměstnanců ve společnosti je až dvojnásobný.
Přesto má italská vláda podle ministra práce Roberta Maroniho připravených 90 až 100 milionů eur, kterými je ochotna společnosti pomoci. I vláda má ale omezené možnosti.
Ve firmě má sice majoritu, ale omezuje ji soutěžní právo unie, které podobnou pomoc vlád krachujícím společnostem vesměs znemožňuje.
Jednání mezi vedením společnosti, vládou a odbory o dalších krocích, které by mohly vést k záchraně společnosti začala v pondělí.