Bigboard koupil Hypermedia. Získá i slevový portál a bazar, který měl problémy

  17:23aktualizováno  17:23
Společnost Bigboard tento týden oznámila nákup většinového podílu ve firmě Hypermedia. Ta provozuje portály Hyperinzerce, Hyperreality či Hyperslevy a pozastavený bazar Hyperodvoz. Ten se loni dostal do finančních potíží. Finance od Bigboardu by mu mohly pomoci se z nich dostat.

„Vstup do online médií jsme plánovali dlouho,“ uvedl Richard Fuxa, předseda představenstva Bigboardu. „Nyní se nám podařilo vstoupit do společnosti, kde vidíme výrazný růstový potenciál,“ dodal. Bigboard doteď podnikal hlavně v pronájmu velkých venkovních reklamních nosičů.

Akvizicí Hypermedií chce firma rozšířit své působení i do online reklamy. Ráda by ji v budoucnu propojila s již fungujícími reklamami na billboardech. Bigboard by se tak podle vlastních slov měl stát první firmou, která bude zákazníkům takovou kombinaci nabízet.

HyperMedia si od vstupu Bigboardu slibují finanční stabilizaci. „Spojení s největším poskytovatelem venkovní reklamy pro nás také znamená marketingovou výhodu, kterou nemá žádný jiný konkurent a my ji hodláme plně využít,“ řekl zakladatel Hypermedií Petr Beneš.

Bigboard akvizicí vstoupil i do byznysu slevových portálů. Portál Hyperslevy.cz se však v posledních měsících potýkal s komplikacemi díky vysoké investici do nového projektu bazaru Hyperodvoz. Ten je již pozastavený. 

MF DNES na konci loňského roku informovala, že někteří obchodní partneři slevového portálu nedostali včas zaplaceno za prodané vouchery. Hypermedia situaci partnerům vysvětlovala v dopise nezvládnutím ambiciózního projektu svého bazaru (více čtěte zde).

„Tento projekt byl pro nás něco úplně nového, zahrnoval logistiku a další věci, které jsme nikdy předtím nedělali a musíme si přiznat, že jsme ho nezvládli. Ačkoliv Hyperodvoz rychle rostl na popularitě a lidé byli s jeho službami spokojeni, nepodařilo se nám ho dostat do zisku a i když se ztráta průběžně snižovala, tak nás finančně i personálně vyčerpával,“ uvedla firma, která loni na konci roku kvůli vzniklé situaci propouštěla a hledala investora.

„Likvidační to není, ale bude to bolet, protože to není jen v řádech desetitisíců,“ vylíčil v listopadu MF DNES jeden z adresátů dopisu, který nedostal včas zaplaceno za prodané vouchery. Opožděné platby jsou však podle něj u slevových portálů běžné. Věřil, že se firma z potíží časem dostane, což se teď pravděpodobně díky financím od Bigboardu stane.

Další slevový portál v problémech, Hyperslevy nezvládly rozjezd bazaru

Beneš loni upozorňoval, že problémy s nesplácením závazků se týkají minimálního množství klientů, s nimiž firma komunikuje. A nyní potvrzuje, že slevový portál pokračuje dál. „Daná situace se dotkla minimum klientů a vše bylo vyřešeno před několika týdny. S tímto projektem chceme dlouhodobě pokračovat,“ řekl.

Díky spojení se silným hráčem na trhu venkovní reklamy Bigboard budou pod skupinu Hypermedia nově spadat portály Flowee.cz a Kucharky.cz.

HyperMedia nejsou jediným nákupem, který Bigboard v poslední době plánoval. V lednu podle informací MF DNES vyjednával o spojení s JCDecaux, svým největším konkurentem. Nakonec však z dohody sešlo, a to pravděpodobně hlavně kvůli tomu, že dceřinou společnost JCDecaux Rencar vyšetřuje policie (více v článku Reklamní fúze roku je prozatím u ledu. Dlouhodobí rivalové se nedohodli).

Za blíže neurčených podmínek získal Bigboard ve společnosti Hypermedia 80procentní podíl. Zbylých dvacet procent vlastní Petr Beneš, který firmu dál povede z pozice výkonného ředitele.

Autoři: ,

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Hypermarkety začaly znovu brát stravenky. Pokladny rozdělí nákup

pokladní, ilustrační snímek

Velké obchody v Česku až na výjimky opět berou stravenky. Od června je možné jimi platit i za nákupy potravin v...

Další z rubriky

Dánští mobilní roboti dobývají sklady po celém světě

Jeden ze skladových robotů dánské společnosti Mobile Industrial Robots

Dánové Niels Jul Jacobsen a Thomas Visti vsadili na roboty, které lze ovládat mobilem nebo tabletem. Díky strojům,...

Létajícím taxi již za rok. Uber Air se bude testovat v USA a Austrálii

Kabina aerotaxi Uber Air, který firma představila na summitu Elevate v červnu...

Uber Air, tedy služba zprostředkovávající létající taxi, by se již příští rok měla začít testovat ve třech městech v...

Potvrzená legenda. Propady na burze zvyšují počet sebevražd, tvrdí studie

Ilustrační snímek

Velké propady na burze a ekonomické krize způsobují nárůst počtu sebevražd nejen v roce, kdy se stanou, ale i v roce...

Najdete na iDNES.cz