Hvězdička od Michelinu táhne do restaurace Allegro lidi

  0:57aktualizováno  0:57
Restaurace Allegro, která před třemi týdny dostala nejvyšší kulinářskou cenu – první michelinskou hvězdu v zemích střední a východní Evropy – ožila. Na první pohled je v ní větší frmol než u protější hotelové recepce nebo v kuchyni s desítkami kuchařů, kuchtíků, číšníků a pomocníků.

Restaurace Allegro

V době oběda zasedají zákazníci k více než polovině stolů, v podvečer provoz ještě více houstne.

Michelin otevřel sezónu
K tomu začala sezóna. Ta letošní by mohla být v sedmileté historii restaurace zatím nejlepší. Potkat můžete podnikatele, lobbisty, radní nebo poslance. Ze Sněmovny je to do Allegra sotva čtvrthodina chůze a je jasné, že jít sem na kafe nebo na jídlo se stalo známkou vkusu.

Není to jediná adresa, kterou průvodce Michelin doporučil. Do nejnovějšího březnového vydání jeho evropského průvodce Main Cities of Europe se poprvé dostala v rámci doporučení i teprve rok stará restaurace La Dégustation Bourgeoise Boheme. Tu v Praze otevřel úspěšný restauratér Tomáš Karpíšek na sklonku roku 2006. Jediná se specializuje i na jídlo, které se vařilo v českých panských rodinách.

Znalci ji řadí k dalším adeptům na hvězdu. Už ale jen nynější zmínka v průvodci by mohla zabrat. "Chodí sem víc lidí, ale jestli je to vlivem průvodce, nebo začátkem sezony, to neumím posoudit. Je to rozhodně více lidí než vloni na jaře, ale to nás ještě nikdo moc neznal," popisuje Filip Trčka, manažer restaurace.

Zatím nejvíce mívají nabito na konci týdne, ale někdy i v pondělí, které normálně bývá pro restaurace slabším dnem.

Třetím favoritem je podnik Le Terroir. Už tři roky ho Michelin doporučuje značkou Bib gourmand jako místo, kde se dá výborně najíst za přijatelnou cenu, což je ovšem v praxi alespoň tisícikoruna.

"Hned po každoročním zveřejnění nárůst nevidíme, to většinou až v turistické sezoně. Navíc většina našich hostů už jsou místní," říká Vít Hepnar, spolumajitel restaurace.

"Ale hodně lidí ze zahraničí se podle toho průvodce orientuje," dodává.

"Bez michelinského průvodce se mimo Paříž a Francii neobejdeme, jsme klidnější, že na cestách trefíme do dobrých restaurací," potvrdila pro MF DNES francouzská podnikatelka Brigitte Taittingerová, jejíž rodina vyrábí jedno z nejznámějších šampaňských na světě.

Michelin celkem doporučuje v Česku dvacet restaurací – ne jen drahých. Uznává i pražské podniky Kolkovna nebo Olympia ze sítě plzeňského pivovaru.

Podle českého gurmeta, jak se označují znalci jídla, Vladimíra Poštulky fungují na místním tři zahraniční průvodci. Vrcholem je Michelin, pak německý Der Feinschmecker, pro který pracuje on sám, ale i americký průvodce pro samostatné cestovatele Lonely Planet. Ten doporučuje sedm desítek pražských podniků.

To, jak cenná je zmínka v průvodci, se však dá jen odhadovat. Michelin prý zvedá obrat francouzských oceněných restaurací až o třetinu.

Four Seasons nezveřejňuje, kolik v Česku vydělává, a už vůbec ne, jaký obrat dělá ubytování a jaký jídlo. "Ale restaurace vždy prosperovala velmi dobře. Samozřejmě je její chod také ovlivněn sezonností jako každý jiný byznys," dodává šéf hotelu René Beauchamp.

S letní sezonou přibude v restauraci k 70 místům a salonkům pro soukromé akce dalších 40 míst na terase s výhledem na Pražský hrad.
  • Nejčtenější

Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová

Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Platit se bude za všechny dovezené mobily, řekl šéf OSA v Rozstřelu

Pořadatelé koncertů, média, sportbary, hotely, ale i spotřebitelé, kteří si kupují flash disky nebo CD a DVD nosiče. Ti...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Oživení retro značky nevyšlo. Značka kol Favorit opět zkrachovala

V Rokycanech už potřetí skončila výroba legendárního českého kola Favorit. Po dvou předchozích bankrotech zkrachovala...

Soud může Facebooku nakázat smazat příspěvek, rozhodla Evropská unie

Soudy v Evropské unii mohou nařídit Facebooku, aby napříč sítí po celém světě smazal takové příspěvky svých uživatelů,...

Světlo naděje pro Boeing. Neznámý kupec si pořídil 18 letounů 737 Max

Prodejní sucho výrobce letadel Boeing je u konce. Letouny Boeing 737 Max ještě nepatří do šrotu – v září se firmě...

Krach cestovky Thomas Cook vylekal hotely. Nevědí, co bude dál

Někdo byl připraven, ale jiné krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook zaskočil. Hotely na celém světě se teď...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz