V Praze je další obchod pro "mlsné jazýčky". Řetězcům konkurovat nechce

  13:06aktualizováno  14:46
Společnost Bidvest, která se zabývá distribucí potravin, otevírá v Praze vlastní podnikovou prodejnu Nowaco market. V centru metropole tak vzniká další obchod, který hodlá lidem nabízet špičkové zboží, z něhož připravují hostům jídla šéfkuchaři jako je například Zdeněk Pohlreich. Rivalů se nebojí a maloobchodním řetězcům konkurovat nehodlá.

Zdeněk Pohlreich otevření prodejny vítá. "V Praze chybí kvalitní kamenné prodejny s kvalitním zbožím. Farmářské trhy to nevytrhnou," říká. | foto: Iva Špačková, iDNES.cz

Nová značková prodejna o ploše 300 m2 v Havlíčkově ulici naproti Masarykovu nádraží bude nabízet lidem potraviny, které byly dosud dostupné hlavně restauracím. "Chceme našim zákazníkům ukázat, jak kvalitní potraviny pro gastronomii nabízíme, a jak mnoho se liší nároky gastronomických provozů od nároků některých maloobchodníků," uvedl generální ředitel skupiny Bidvest v ČR Bohumil Volf.

Během letošního roku chce firma otevřít ještě druhou prodejnu v Kralupech a pokud se specializované prodejny ujmou, hodlá otevřít ještě obchody v Opavě a ve Velkém Meziříčí. Maloobchodním sítím však konkurovat nechce.

Bidvest bude v prodejně propagovat vlastní značky, jako je Prima (zmrzlina), Petron (opracovaná zvěřina), Nowaco (mořské ryby) a Nowameat (masné výrobky). "V Česku působíme od roku 1990. Tato prodejna je naše hobby, děláme si jí pro radost a dáváme do ní jen to, co nám samotným chutná a za ta léta máme hodně zmlsané jazýčky," uvedl jednatel firmy Antonín Rubáš.

Devadesát procent sortimentu budou tvořit mražené nebo chlazené potraviny, jejichž cena bude zhruba o 10 až 20 procent nižší než v běžné obchodní síti. "To si můžeme dovolit díky tomu, že je to podniková prodejna, která nemusí přenechat část své marže obchodním řetězcům," uvedl Rubáš s tím, že české potraviny zaujímají asi polovinu celé nabídky, ostatní jsou z ciziny. K tuzemským potravinám však počítá Rubáš i zboží, například mořské ryby, které balí závody Bidvestu v Česku.

Fotogalerie

V regálech prodejny jsou však také mléčné výrobky, těstoviny či zmrzliny. Vedle výrobků, které člověk nakoupí v běžném supermarketu, jako je například padesátigramové balení černého kaviáru za 25 Kč, jsou v obchodě i netradiční výrobky. Tím je například hovězí tatarák ve vaničce za 229 Kč za kilogram, vařené brambory či předvařené vakuované brambory ve slupce za 80 Kč za kilogram.

Většina zboží je nabízena ve velkém balení. Balená masa váží několik kilo, ale například i šlehačka ve spreji je na prodej v třikrát větší velikosti než běžná šlehačka prodávaná v řetězcích - 700 ml je v nabídce od 135 Kč do 185 kč za jeden kus. Podle Rubáše tvoří běžný maloobchodní sortiment zhruba třetinu nabídky obchodu a dvě třetiny jsou nabízeny ve větším balení.

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který obchod otevíral, vznik nové prodejny vítá. "Kamenné prodejny, kde se dá nakoupit kvalitní zboží, v Praze chybí. Farmářské trhy to nevytrhnou, takže je dobře, že zde něco takového je. Lidé zde seženou suroviny, ze kterých my profesionálové vaříme, a mohou si vyzkoušet vařit jako my," uvedl Pohlreich.

Obchodů, které se orientují na gurmány, je v Praze několik. V roce 2008 se pro lidi, co si rádi dopřávají dobré jídlo, znovu otevřelo  luxusní lahůdkářství Jana Paukerta na Národní třídě (více zde) a loni v prosinci se do centra Prahy vrátil s novým konceptem luxusních potravin Julius Meinl (více zde).

Podívejte se na prosincové otevření obchodu s luxusními potravinami:

Bidvest se však nebojí, že by se neuživil. "Studii jsme si nedělali, ale počet lidí, co dbají na kvalitní potraviny, roste. Náš koncept je jiný, než má například Julius Meinl. Jednak prodáváme větší balení a jednak máme nižší ceny, takže věříme, že si nás zákazníci najdou," řekl iDNES.cz Rubáš s tím, že firma očekává roční obrat v řádech desítek milionů korun.

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Hypermarkety začaly znovu brát stravenky. Pokladny rozdělí nákup

pokladní, ilustrační snímek

Velké obchody v Česku až na výjimky opět berou stravenky. Od června je možné jimi platit i za nákupy potravin v...

Další z rubriky

Podnikatel roku vrcholí, Česko v Monaku zastoupí výrobce sanitární techniky

Manželé Radka Prokopová a František Fabičovic, majitelé břeclavského výrobce...

V Monaku startuje již devatenáctý ročník celosvětové soutěže EY Podnikatel roku. Česko na něm jako vítězové národního...

Bezos sesadil Apple s Googlem. Amazon se stal nejhodnotnější značkou světa

„Amazon: and you’re done“ lze přeložit jako „a máte hotovo“, nebo „a jste...

Americký internetový obchod Amazon se podle studie BrandZ stal nejhodnotnější značkou světa. Pokořil tak technologické...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz