Internetové stránky Private Investment Properties

Internetové stránky Private Investment Properties | foto: PIP

Americká firma PIP nabízí velký zisk. Nemá povolení, varuje ČNB

  • 22
Česká národní banka varuje před americkou společností Private Investment Properties. Ta v Česku nabízí možnost vydělat peníze tím, že se investor zapojí do aukcí nemovitostí ve Spojených státech. To mu má zajistit vysoké zhodnocení. Centrální banka ale upozorňuje, že PIP nemá na takovou činnost povolení. Firma se brání tím, že její spolupracovníci v ČR potřebné licence mají.

Americká firma PIP nabízí v Česku své služby například na stránkách www.pipreality.cz. Na nich ujišťuje, že ačkoliv vznikla teprve letos, je řazena mezi odborníky na realitním trhu v USA.

Svůj byznys staví na shánění investorů, kterým za minimální roční vklad ve výši 5 tisíc dolarů (téměř 95 tisíc Kč) nabízí možnost přes nákup levných nemovitostí získat za rok výnos dvacet procent, při dvouleté úložce pak výnos 25 % p.a.

Certifikát potvrzující členství v Kdo peníze pošle na její účet, dostane prý maximálně do dvou týdnu certifikát o tom, že je jeho investice v běhu a může se tak už jen těšit na to, že zhruba za rok dostane slíbený výnos.

Podle České národní banky ale PIP v Česku takovéto služby nabízet nemůže. "Společnost Private Investment Properties nemá v současné době povolení České národní banky k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice," uvedla centrální banka.

Klienti společnosti tak po jejím případném krachu nemohou očekávat náhradu z Garančního fondu obchodníků s cennými papíry, vysvětluje banka.

Firma: Naši spolupracovníci potřebné povolení mají

Společnost ale ujišťuje, že svým klientům dává ještě lepší záruky investic, než jaké jim může zajistit Česko. "Veškeré podmínky, ujednání či smlouvy spadají pod správní a zákonnou činnost Spojených států. Naši klienti mají větší záruku a garanci své investice pod zákony USA, než při vymáhání peněz v ČR, při případném sporu," říká šéf Private Investment Properties Thomas Smid.

Podle něj jsou garance ve formě členského certifikátu a zástavního práva k nemovitostem ve výši vkladu investora velmi silné a nabízejí tak potřebné zajištění všem klientům. Dodal také, že spolupracovníci firmy v České republice potřebné licence od ČNB mají.

Podle ČNB je ale stěžejní, aby povolení měla v první řadě společnost.