Airbus A321neo v barvách Wizz Air. Právě objednávka od maďarského dopravce...

Airbus A321neo v barvách Wizz Air. Právě objednávka od maďarského dopravce pomohla evropskému výrobci vyhrát pařížský souboj nad Boeingem. | foto: Airbus

Aerolinky Wizz Air chtějí dobýt Emiráty, spojí síly s firmou v Abú Zabí

  • 11
Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air chce rozšířit své působení mimo Evropu. Chystá se otevřít pobočku na Středním východě, konkrétně v Abú Zabí. Maďarské aerolinky z hlavního města Spojených arabských emirátů plánují létat s Airbusy A321neo.

Wizz Air by měl v Abú Zabí začít působit v druhé polovině příštího roku. V současné době se stále čeká na schválení tamní vládou a udělení potřebných licencí a certifikátů. Letecký dopravce chce v Emirátech spolupracovat s Abu Dhabi Development Holding Company. Půjde o druhou dceřinou společnost Wizz Airu, první mimo Evropu.

„Abú Zabí bude pro společnost Wizz Air velkým přínosem. Věříme, že díky zřízení nízkonákladové letecké společnosti v Abú Zabí bude cestování na Střední východ dostupnější pro více zákazníků. Zároveň zřízení společnosti přispěje k pokračujícímu růstu Abú Zabí jako oblíbené kulturní a turistické destinace,“ říká mluvčí Wizz Airu, Paulina Gosková.

„Abu Dhabi Developmet Holding zná bobře tamní trh, podpoří a nasměruje Wizz Air na správnou cestu. Toto partnerství je pro nás nesmírně cenné a očekáváme díky němu ještě úspěšnější vstup na emirátský trh,“ dodal ředitel společnosti Jozséf Váradi.

Jedná se o několikátou nízkonákladovou společnost, která se chystá dobýt trh v Abú Zabí. V nedávné době během Dubai Airshow ohlásily podobné plány jako Wizz Air třeba aerolinky Etihad Airways. V říjnu spojení s Abú Zabí oznámila firma Air Arabia, která pro tyto účely nakoupila 120 nových letounů Airbus A320neo.

Daně

Přiznání za zdaňovací období 2019 je nezbytné podat do 1. dubna 2020. Ke snadnému vyplnění využijte interaktivní formulář daňového přiznání.