Kazaši a United Airlines. Dvě nové linky na Ruzyni během dvou dnů

  • 6
Pražské letiště během čtvrtku a pátku slavnostně spustilo dvojici dálkových linek do kazašské Astany a na letiště v Newarku, které se nachází západně od New Yorku. Zatímco spojení do Astany, která se nedávno oficiálně přejmenovala na Nur-Sultan, budou zřejmě více využívat cestující z Asie, spojení do širšího okolí největšího města USA přinese českým zákazníkům alternativu k existující lince na Kennedyho letiště v New Yorku.
„Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky 60 přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku,“ uvedl předseda představenstva pražského letiště Václava Havla Václav Řehoř. 

Liberty letiště v Newarku se nachází 23 kilometrů od  Manhattanu a nabízí nejrychlejší povrchovou přepravu do západních částí města. Letouny Boeing 767-300 amerického dopravce budou na lince létat denně do čtvrtého října. Nabízejí celkem 214 míst včetně 30 sedadel ve třídě United Polaris Business, která lze sklopit do zcela vodorovné polohy, 49 míst v cestovní třídě United Economy Plus a 135 míst v klasické ekonomické třídě.

Kazašské Scat Airlines od 2. června létají do Astany dvakrát v týdnu s boeingem 737, vždy ve čtvrtek a v neděli. Ročně si od spojení pražské letiště slibuje navýšení počtu odbavených cestujících o 24 tisíc.