Silničáři opravují hlavní tah do Zlína, v Hradišti se tvoří kolony

  16:59aktualizováno  16:59
S několikaminutovým zdržením musejí počítat řidiči na hlavní cestě ze Zlína do Uherského Hradiště. Na začátku Hradiště totiž nově kvůli opravě narazí na semafory.

Řidiči kvůli opravám na jednom z tahů z Uherského Hradiště na Zlín nabírají pouze několikaminutové zpoždění. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Silničáři opravují cestu druhé třídy v v uherskohradišťské místní části Mařatice, která obě města spojuje. "Čekám tady každý den dohromady skoro patnáct minut," prohlásil Ondřej Kadeřábek ze Zlína. "V horku to není nic moc"

Fotogalerie

Z krajského města jezdí do Hradiště do práce. Na semafory narazí při cestě tam i zpět vždy v době, kdy je doprava nejhustější. Tedy kolem osmé deváté ráno a mezi třetí a pátou odpoledne. "Jinak mi to kvůli pracovní době bohužel nevychází," upřesnil.

Přestože práce na silnici řidiče zdržují, nejsou kolony tak velké. Zasahovat nemuseli ani dopravní policisté, kteří by v případě potíží řídili dopravu místo semaforů.

"Zatím to nebylo potřeba, fronty nejsou zase tak dlouhé," popsala mluvčí hradišťské policie Milena Šabatová.

Silničáři opravují povrch

Do oprav silnice se dělníci pustili na začátku tohoto týdne. Definitivně by na cestě v Mařaticích měli být hotoví na konci října. "Pokud ale půjde všechno podle plánu," upozornil ředitel krajského ředitelství silnic Bronislav Malý.

Cesta v Mařaticích nebyla v dobrém stavu. Před dvěma roky byla rozkopaná kvůli inženýrským sítím a její povrch nebyl takový, aby vyhovoval množství aut, která po ní denně projedou.

Teď se proto silničáři pustili do rekonstrukce, která bude stát skoro třicet milionů korun.

První část v Mařaticích opraví letos, druhou část v Jarošově na jaře příštího roku. Dohromady to bude 2,5 kilometru silnice v úseku od křižovatky u Kauflandu až k pivovaru v Jarošově.

Pracovat budou po úsecích dlouhých asi 250 metrů. "Nejdříve opravíme v této délce jednu polovinu cesty, pak se přesuneme na druhou," upřesnil Malý.

Dělníci by měli odkrýt podloží do hloubky kolem tři čtvrtě metru a nahradit ho novým. Silnice dostane lepší povrch, obrubníky i značení. Rekonstruované budou také zastávkové pruhy pro autobusy.

Pro kamiony platí objížďka

V kolonách aut, která čekají v Mařaticích, by se neměl objevit jediný kamion. Podle nařízení dopravní policie musejí těžká auta nad 7,5 tuny objíždět stavbu přes Staré Město, Huštěnovice, Napajedla, Topolnou a Bílovice.

"Ještě v první den oprav jsem tady kamiony viděl. Teď už sem ale nejezdí," oznámil Stanislav Mikula, který bydlí u opravované cesty.

Na objízdnou trasu se však v létě také chystají silničáři (více čtěte zde).

Některým řidičům nákladních aut objížďka pořádně zamotala hlavu i GPS navigaci. Jeden kamion dokonce skončil na cyklostezce při řece Moravě mezi Spytihněví a Napajedly (více zde).

Dodržování zákazu vjezdu kontrolují i policisté. Zatím však žádnou pokutu neudělili.

Řidiči, kteří město znají, už si ale zkratky našli. Využívají například zpevněnou cestu, která vede podél řeky Moravy a tenisových kurtů v Mařaticích. Tím se hlavnímu tahu vyhnou.

"Vidím na cestu z okna a jezdí tady jedno auto za druhým," potvrdila pracovnice Sportcentra Morava, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Řidiči však musejí počítat s tím, že úzká cesta je jednosměrná a není určena jako objízdná. Je navíc možné, že zde radnice po dohodě s dopravní policií průjezd ještě více omezí.

Silničáři budou až do podzimu opravovat cestu v Mařaticích, místní části Uherského Hradiště (červená značka). Nákladní auta musí úsek dlouhý 250 metrů objíždět přes Napajedla (zelená).

Silničáři budou až do podzimu opravovat cestu v Mařaticích, místní části Uherského Hradiště (červená značka). Nákladní auta musí úsek dlouhý 250 metrů objíždět přes Napajedla (zelená).

Autor:
  • Nejčtenější

Největší řetězec v ČR ovládají Vietnamci, mají pětinu trhu, tvrdí šéf svazu obchodu

Největším řetězcem v České republice co do velikosti tržeb je oficiálně Kaufland. Prezident Svazu obchodu a cestovního...

Byty na Manhattanu už nikdo nechce. Cena rapidně klesá, makléři se diví

Američtí realitní makléři čelí zapeklité záhadě. Přestože je ekonomická situace dobrá a úrokové sazby se v USA pohybují...

KOMENTÁŘ: Rozepře mezi Prahou a Pekingem budou Česko stát 23 miliard

Probíhající rozepře Číny a Prahy se promítnou do českého hrubého domácího produktu negativně, čímž poškodí tuzemskou...

Premium

Řekněte, odkud máte miliony. Soud poprvé rozhodl v prokazování majetku

Podnikatelka L. Š. přiznala příjmy ve výši půl milionu korun. Jenže podle zjištění Finančního úřadu pro Zlínský kraj se...

Naštvaná Schillerová. ČSSD nechce zdanit rezervy na životní pojištění

Sociální demokraté ve středu rozladili ministryni financí za ANO Alenu Schillerovou. Hlasovali při jednání rozpočtového...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky
Premium

Hledání důvodu sesuvu na D8 se dostalo do patu. Pro obě strany je to úspěch

Šest let vyšetřování a miliony korun utracené za posudky. Ani nejnovější revizní takzvaný superposudek však na viníka...

RegioJet si půjčí půl miliardy na nové vlaky, podruhé vydá dluhopisy

RegioJet si půjčí dalších pět set milionů korun na nákup nových vagonů pro posílení páteřní linky z Prahy do Ostravy,...

Další žaloba na Boeing. Piloti Southwest Airlines chtějí 100 milionů dolarů

Piloti americké letecké společnosti Southwest Airlines ženou výrobce letadel Boeing k soudu. Požadují 100 milionů...

Na cestu znovu vyráží Šachový vlak. Tentokrát zamíří na Slovensko

Na pětidenní jízdu po Česku a Slovensku vyráží Šachový vlak, na jehož palubě se odehraje mezinárodní šachový turnaj....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz