Pátek 27. listopadu 2020, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Jízdní řády jsou hanebné, vrátím vlaky, slibuje radní a odborář Dušek

  9:04
Zemanovec a šéf železničních odborů Jaromír Dušek, který v Pardubickém kraji usedá do křesla radního pro dopravu, ostře kritizuje zásahy do jízdních řádů, které provedla odstupující krajská vláda. Slibuje zásadní změny a návrat zrušených vlakových spojů.

Předseda Svazu odborů služeb a dopravy Jaromír Dušek. | foto:  David Neff, MAFRA

Hodláte vrátit regionální vlakové spoje na předchozí úroveň?
Nejde o vracení vlakových spojů, jsou možnosti, jak nejít zpátky, ale jít dopředu. Což neznamená, že by doprava měla zůstat ve stavu, na který desítky starostů a stovky občanů zrovna chválu nepějí. To, co se povedlo panu Tichému a Oredu (Jan Tichý z ČSSD byl radním pro dopravu, firma Oredo organizuje dopravu v regionu, pozn. red.) v Pardubicích, má těžko obdobu v Evropě, což myslím ve špatném slova smyslu. Hodně vydaných peněz a málo efektu.

Ovšem současný radní pro dopravu Jan Tichý argumentoval tím, že na jeden kilometr jízdy autobusu přispívá kraj dopravcům zhruba 18 korun a drahám připlácí 92 korun...
Nebudeme lidem lhát, že autobus je takto levný a vlak tak drahý. Oficiální hluboké analýzy z Evropské unie jsou opačné. Neumím si představit, že někdo s Tichého 18 korunami na kilometr pokryje veškeré náklady spojené s autobusovou dopravou na celý rok. Pokud zahrneme náklady státu a kraje na údržbu silnic, na provoz a investice Správy a údržby silnic, na dopravní policii, náklady obcí na autobusové čekárny, na prohrnování a zimní údržbu a všechno, co s tím souvisí, tak se lidem vysmíváme.

Jaromír Dušek

* 1952, kandidát na krajského radního pro dopravu, v krajských volbách kandidoval jako nestraník za SPOZ-Zemanovci. V minulosti pracoval jako výpravčí ČSD, je absolventem dopravní fakulty pardubické VŠCHT, byl předsedou Odborového svazu železničářů, organizátorem několika stávek železničářů. Od roku 2008 je systémový specialista ČD Cargo a předseda odborové organizace Svazu
odborářů služeb a dopravy.

Které tratě chcete především obnovit?
Projel jsem je motoráčkem i s odborníky, kteří tomu rozumí, a je třeba říci, že většina z nich je v překvapivě dobrém stavu, přestože do nich správci železnice roky neinvestovali ani korunu. A naopak do jiných investovali hodně, a přesto na nich byl zastaven provoz. Oredo a pan Tichý vyházeli peníze bez domluvy s dopravci a přes vůli starostů, s nimiž jednali tak, že absolutně nebrali v potaz jejich připomínky a v podstatě jim vnutili autobusy. Neznám trať v Pardubickém kraji, na které by se nedal obnovit provoz.

Zkusme si tyto tratě nyní projít, třeba u některých nebudete na svém odhodlání trvat. Co třeba ponechat současné omezení vlaků na trati Litomyšl - Choceň?
To je tak špatně, že nechápu, proč se to stalo. Jestliže ještě před 10 lety starosta Litomyšle hýřil představami o zvýšení propustnosti a rychlosti tratě s využitím prostředků Evropské unie, tak dneska to je o provozu, který nikomu neslouží a kde lišky dávají dobrou noc. Jsem přesvědčen, že tato trať může znovu sloužit jak lidem do zaměstnání, tak pro žáky škol a ostatním, kteří potřebují dojíždět do Mýta či přes Choceň do krajského města.

Co říkáte nahrazení většiny vlaků autobusy na trase Žďárec u Skutče - Pustá Kamenice na Poličsku?
Tam je hanba v tom, že nejdřív do toho železnice investují desítky stovky milionů na zkvalitnění a zvýšení zabezpečení a opravu a údržbu zastávek a stanic, vyšší komfort, a posléze se na části trati provozuje hanebná víkendová doprava jeden vlak v sobotu a jeden v neděli, což je pro mě a občany naprosto nepřijatelné. Třeba v Květné u Poličky projíždí vlak kolem oken nové rekonstruované budovy a nástupiště a cestující jsou nuceni, i když to mají jen 20 metrů, jít stovky metrů k autobusu, kterého se ne vždy dočkají.

Hodláte vrátit vlaky i do příhraničních oblastí? Tedy na Králicko a Moravskotřebovsko?
U příhraničních oblastí jsme připraveni jednat okamžitě se sousedními kraji Olomouckým, Královéhradeckým i Krajem Vysočina, že se musí znovu zajistit spolufinancování a propojení úseků, které vedou přes hranice kraje.

Proti rušení vlaků na Králicku se postavily tisíce lidí. Ale autobusy se už ujaly spojů Holice - Borohrádek či v okolí Heřmanova Městce…
Trať z Holic do Borohrádku je úplně zbytečné vynechat. Její část je ve velmi dobrém technickém stavu, na betonových pražcích je  kvalitní svršek a pokud měly tyto vlaky návaznost na hlavní trať, tak jezdily poměrně obsazené. Není sebemenší důvod neobnovit tuto trať. Na konci tratě Heřmanův Městec - Prachovice jsem si prohlédl v Prachovicích velmi obsáhlý autobusový jízdní řád. Trochu začínám mít dojem, jako by tady existovala podivná vazba mezi autobusovými dopravci a panem Tichým. Jako bychom měli za každou cenu vnutit autobusy i těm starostům, kteří si je nepřejí. Tam je to také o nákladní dopravě, což je věcí vlajkového dopravce ČD Carga. Když vidím devastovat regionální silnice stovkami kamionů, tak považuji rušení tratí za naprosto zbytečnou nevyužitou investici našich předků.

Ale dnes lidé oceňují hlavně rychlost, vlaky jsou pro ně někdy pomalé...
Například z Heřmanova Městce do Chrudimi můžete jet autobusem nebo autem velice rychle, ale až projedete Markovicemi a sjíždíte do Chrudimi, před kruhákem vaše nadšení pro silniční dopravu skončí. Protože i kdybych tam jel drezínou, která pamatuje císaře Franze Josefa, tak tam autobus nakonec předjedu a na nádraží v Chrudimi budu dřív.

Už za několik týdnů se začne jezdit podle nových jízdních řádů. Jaké podle vás budou?
Přestože do nich starostové navrhovali významné změny především kvůli zastavování vlaků, tak jim bylo jednatelem Oreda odpovězeno - co chcete, buďte rádi, že máte to, co jsme vám namalovali. To je velmi arogantní přístup. Přesto k drobným pozitivním úpravám došlo, ale ne k takovým, aby byli starostové nadšeni. Zaznamenal jsem i výhrady starostů měst na koridoru, že u nich nezastaví řada rychlíků, které by mohly být součástí dopravní obsluhy a nejsou.

To, co říkáte, může dopadnout kvůli nedostatku peněz v rozpočtu kraje jinak. Myslíte si, že své návrhy na obnovu provozu na tratích skutečně prosadíte?
Kdybych si nemyslel, že je prosadím, tak bych do toho nešel. Vedení Pardubického a Královéhradeckého kraje prosadily společnost Oredo a mohly za ni schovat jisté zájmy. Navíc se tato společnost velmi problematicky ovlivňuje, protože oba kraje mají po 50 procentech vlastnického podílu. Ani jeden kraj nemůže tím pádem prosadit rozhodnutí rady či zastupitelstva. Přitom si, jak jsem stačil mezitím zjistit, v ní dělá každý kdo chce co chce. Tam je potřeba se zaměřit především. Uděláme-li pořádek v Oredu, uděláme pořádek s dopravou v Pardubickém kraji.

Dá se tedy říci, že v jízdních řádech za rok v prosinci už cestující poznají váš rukopis?
Tak dlouho nejsme schopni čekat. Řada zásadních změn se dá udělat už formou změny toho jízdního řádu, který bude spuštěn letos v prosinci. Ten má své zákonné lhůty, ale změny jsou možné v daleko kratších termínech. Bude záležet na tom, jestli se domluvíme s ostatními kraji, abychom tu změnu dělali jen v rámci jednoho kraje a mohli říci, že jsme umělé hranice odstranili a doprava slouží veřejnosti.

Obecně však platí, že lidé nemají rádi neustálé každoroční změny jízdních řádů. A vy v tom z jejich hlediska jen budete pokračovat.
V tom s vámi plně souhlasím. Jízdní řády musí dělat ti, kteří tomu rozumí. A potom to může být jako ve Švýcarsku, kde jízdní řády platí pět let a nikdo do nich nezasahuje, protože předtím prošel dokonalou škálou připomínek všech zúčastněných stran.

  • Nejčtenější

PŘEHLEDNĚ: Co mění daňový balíček. Spočítejte si úsporu

Sněmovna schválila balík daňových změn, který přináší nejzásadnější změnu ve zdanění výdělku od roku 2008, kdy se...

Stovky firem se pokusily zneužít program Antivirus, říká Maláčová

V rámci programu Antivirus se několik stovek firem pokusilo o jeho zneužití. V pořadu Otázky Václava Moravce České...

Letos bez šance, zlobí se zákazníci. Ikea nestíhá nápor online objednávek

Švédská nábytkářská firma Ikea je v probíhající druhé vlně pandemie nemoci covid-19 na hraně svých kapacit. Počet...

Spor o Dukovany. Piráti chtějí Zemanovu muži Nejedlému vzít diplomatický pas

Poslanec Pirátů Jan Lipavský vyzval ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD, aby odebral diplomatický pas Martinovi...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Společný podnik českých a německých zbrojařů ponese jméno Tatra

Společný podnik české společnosti Czechoslovak Group (CSG) s německým zbrojařským gigantem Rheinmetall bude sídlit v...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...

  • Další z rubriky

České dráhy instalují do vlaků dávkovače dezinfekcí

České dráhy začaly do svých vlaků instalovat dávkovače s dezinfekcí. Namontují je do desítek svých vozidel, které denně...

Boží láska a naše křídla. První křesťanské aerolinky míří na nebe

Nová letecká společnost Judah 1 se přibližuje k prvnímu letu. Letecká společnost, která by měla být první křesťanskou...

Šéfa Českých drah nejspíš čeká odvolání. Havlíček chce schopnější vedení

Vedení Českých drah (ČD) čekají podle serverů Zdopravy.cz a Lidovky.cz další personální změny. Současného předsedu...

Soukromých dálnic přibude, další na řadě je alternativa k brněnské D1

Premium První tuzemský dálniční PPP projekt ještě není hotov, přesto ministerstvo dopravy už chystá další mnohamiliardovou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Příběh Denisy: Manžel mě ignoruje, mám dva milence

S manželem jsme svoji osm let, máme dvě děti. S tím mladším jsem teď doma. Muž je věčně v práci a na nás nemá čas....

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...