Špatné letadlo, hodiny bez jídla, ztracené kufry. Běžný let se změnil v utrpení

  18:03aktualizováno  18:03
Měla to být běžná cesta letadlem napříč územím USA z Bostonu do Los Angeles, která za normálních podmínek nepřesáhne sedm hodin. Jenže 140 pasažérů letu společnosti Alaska Airlines se v sobotu přesvědčilo o tom, jak to dopadne, když se pokazí, co může. Do Los Angeles cestující dorazili až druhý den, celkem strávili na cestě 30 hodin.

Problémy začaly už v sobotu v podvečer na letišti v Bostonu, kde byl start letu 1367 odložen o dvě hodiny kvůli „přílišné teplotě v kabině“. A tím vše teprve začalo. Letadlo bylo ve vzduchu asi hodinu a půl, když se piloti rozhodli změnit kurz. Z bezpečnostních důvodů přistáli v Buffalu, protože měli pocit, že cítí hoření elektroinstalace.  

Pasažéři letadla tak v půl desáté večer, kdy měli mít  za sebou polovinu letu do Kalifornie, seděli v odletové hale v Buffalu aniž by dostali jakékoliv informace, co bude dál. A také bez jakéhokoliv jídla a pití, občerstvení totiž zůstalo na palubě letadla, které procházelo bezpečnostní prohlídkou. 

Teprve po šesti hodinách čekání se dočkali nového letadla a ve 4 hodiny ráno odletěli - ovšem zpět do Bostonu! Sotva přistáli, když museli v letadle čekat další hodinu a půl, než bude volný gate pro výstup. V sedm hodin ráno vystoupili na letišti v Bostonu, odkud se před 13 hodinami původně vydali na cestu. 

Cestujte bez starostí. Sjednejte si cestovní pojištění snadno a rychle.

A ani to ještě nebylo všechno. Na druhý pokus letu do jejich cílové destinace si pasažéři museli počkat až do půl páté odpoledne, na kterou Alaska Airlines další let do Los Angeles přesunul. Takže - dalších 9 a půl hodiny čekání na letišti. Pokud doufáte, že si mohli na tu dobu odpočinout v hotelu, jste vedle - podle listu Seattle Times dostal každý od letecké společnosti jen 20 dolarový poukaz na jídlo, na celý den. 

„Absolutní katastrofa,“ tvítovala o cestě jedna z pasažérek, která na Twitteru vystupuje pod zkratkou GSD. „V Buffalu nás nechali přes pět hodin bez jídla a jakýchkoliv informací. Alaska Airlines je nejhorší letecká společnost v americké historii, už NIKDY VÍCE,“ přidal se další pasažér s nickem lil rich.

06.ledna 2019 v 08:59, příspěvek archivován: 09.ledna 2019 v 14:50

shout out to the worst airline in American history @AlaskaAir , been stranded in buffalo NY for 5+ hours after being emergency landed from Boston. they left us here with no food, no updates and no airline representation. NEVER EVER fly alaska everyone !!!

V Los Angeles nakonec všichni přistáli v půl desáté večer, celkem strávili na cestě kolem 30 hodin místo plánovaných šesti. A aby toho nebylo málo, tak se pasažérům během všech těch peripetiií buhvíkde ztratila jejich zavazadla. 

„Byla to skutečně velmi složitá zkouška pro všechny naše klienty, příšerná zkušenost. Vyjadřujeme hlubokou omluvu za to, čím si naši pasažéři museli projít,“ řekla pro Seattle Times mluvčí společnosti Alaska Airlines Bobbie Eganová. Společnost prý každému poskytne kompenzaci v hodnotě tisíc dolarů a zařídí odvoz jejich zavazadel na své náklady.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Boeingy 737 MAX nesmějí v Evropě létat, rozhodla bezpečnostní agentura

U SmartWings je zavazadlo do 15 kilogramů zdarma, nadváha vyjde ale na třicet...

Evropská agentura pro bezpečnost letectví pozastavila provoz všech Boeingů 737 MAX v Evropě. Rozhodla tak kvůli havárii...

Odstavte všechna letadla 737 MAX po celém světě, doporučila firma Boeing

Boeing 737 MAX 8

Společnost Boeing doporučila celosvětově odstavit z provozu všechna letadla Boeing 737 MAX. Firma to uvedla v tiskovém...

Tvrdý zákaz. Dva české boeingy nesměly do Evropy, piloti otočili směr

Letadlo typu Boeing 737 společnosti Smartwings

Úřední zákaz letů do Evropy zastihl ve vzduchu na cestě do Prahy dva boeingy společnosti Smartwings se stovkami lidí na...

Pilot zříceného boeingu žádal o návrat na letiště již tři minuty po startu

Letoun etiopských aerolinií Boeing 737-800 stojí na mezinárodním letišti v...

Pilot letounu, který se v neděli zřítil krátce po startu z hlavního města Etiopie Addis Abeby, již tři minuty po startu...

Slavná Íránka nenosila hidžáb, firma Nike jí ho přimalovala a sklízí kritiku

Íránská matematička Maryam Mirzakhaniová

Íránská matematička Maryam Mirzakhani si po celý život, který prožila v zahraničí, demonstrativně nevzala na hlavu...

Další z rubriky

Svět uzemnil boeingy. Akcie americké firmy rychle padají

Boeing 737 MAX v barvách Travel Service

Nedělní pád letadla v Africe silně otřásá akciemi Boeingu. Hodnota firmy se na burze v New Yorku propadla od nehody o...

Na státní podporu pro nákup elektroaut zapomeňte, vzkázal Babiš

Premiér Andrej Babiš 18. března 2019 v Kosmonosech na Mladoboleslavsku na...

Česká republika finančně nepodpoří občany při nákupu elektroaut. Po pondělním jednání s tuzemskými výrobci to uvedl...

Odborníci analyzují černé skříňky z boeingu. Mohlo jít o technický problém

V Etiopii se krátce po startu z hlavního města Addis Abeby zřítilo letadlo se...

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines havaroval v neděli 10. března krátce po startu z Addis Abeby....

Najdete na iDNES.cz