ilustrační snímek | foto: Archiv Lubora Obendraufa

Kvůli stávce Germanwings zruší 180 letů, spojení s Prahou se to nedotkne

  • 0
V noci na pondělí zahájil palubní personál německé letecké společnosti Germanwings plánovanou stávku, která by měla trvat tři dny. Kvůli stávce se neuskuteční asi 180 letů, spojení s Prahou by se ale stávka dotknout neměla.

Germanwings je nízkonákladovou divizí největších německých aerolinek Lufthansa. Lety provozuje pro společnost Eurowings, která je rovněž součástí Lufthansy.

Fotogalerie

Zrušeny jsou zejména vnitrostátní spoje, ale neodletí i některé spoje do Rakouska a Švýcarska.

Postižena jsou zejména letiště Kolín nad Rýnem/Bonn, v Mnichově, Stuttgartu, Düsseldorfu, Hamburgu a berlínské letiště Tegel. Společnost Eurowings se snaží dopad stávky minimalizovat a uvedla, že přes tisíc letů bude vypraveno podle plánu.

Letiště nicméně neočekávají chaos. „Neočekáváme nějaké zásadní dopady,“ řekl mluvčí letiště v Düsseldorfu agentuře DPA.

Stávku podnítil spor odborů a zaměstnavatele ohledně částečných pracovních úvazků u společnosti Germanwings, která provozuje 30 ze 140 letadel Eurowings. Germanwings nenabídla zaměstnancům kolektivní smlouvu ohledně částečných pracovních úvazků a chce se řídit pravidly mateřské Lufthansy. S tím ovšem nesouhlasí odbory UFO.

Palubní personál čtyř dceřiných společností Lufthansy už stávkoval dva dny začátkem listopadu. Tehdy bylo zrušeno 1 500 letů, včetně několika spojů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. Dvoudenní stávce se tehdy firma neúspěšně pokusila zabránit u soudu.

Daně

Přiznání za zdaňovací období 2019 je nezbytné podat do 1. dubna 2020. Ke snadnému vyplnění využijte interaktivní formulář daňového přiznání.