Vlaků mezi Prahou a Ostravou ubude. O nejvíce spojů přijde Přerov

  10:12aktualizováno  10:12
Tři železniční dopravci, kteří se perou na hlavní české železniční trase o cestující, nabídnou od prosincové změny jízdního řádu nepatrně méně spojů, než dosud. Největší změny v jízdních řádech přichystal Leo Express, který se vrací do Pardubic a škrtá část spojů zajíždějících do Přerova.

Leo Express bude opět zastavovat v Pardubicích. Ilustrační snímek. | foto: Leo Express

I přesto čeká cestující extrémně vysoký počet spojů v porovnání s jinými tratěmi. Podle nových jízdních řádů pojede mezi Prahou a Ostravou každý týden 227 přímých vlaků, což je o jedenáct méně, než je dosud.

Stejný počet zůstává u RegioJetu (62), České dráhy nabídnou celkem 70 spojů běžnými soupravami taženými lokomotivou a 49 spojů provozovaných pendoliny. Leo Express nabídne celkem 46 spojů týdně, nově začne zajíždět s jedním spojem až do Košic.

Více spojů naopak bude jezdit mezi Prahou a Olomoucí: jejich počet od prosince stoupne na celkových 353 týdně včetně zastávkových rychlíků Českých drah. Na trase končí jeden ze tří nočních vlaků: Excelsior.

Cestující Leo Expressu čekají největší změny. Po roce začne dopravce zastavovat se všemi vlaky v Pardubicích. „Návratem do Pardubic reagujeme na četné podněty od zákazníků, kteří po opětovném zavedení zastávky v Pardubicích hlasitě volali,“ řekla mluvčí Leo Express Petra Valentová. Některé vlaky firma prodloužila až do Bystřice, další pár spojů každý den bude zajíždět do Starého Města u Uherského Hradiště, nově budou zastavovat i v Hranicích na Moravě. 

Firma ale po roce opustí velku část zastavování v Přerově. V Přerově bude zastavovat zhruba polovina spojů, část vlaků do Ostravy bude město podobně jako jiné dálkové vlaky objíždět  po dluhonické spojce. Firma to vysvětluje tím, že zrychlí cestu mezi Prahou a Ostravou na 3 hodiny a 4 minuty. Nejrychlejší na trase zůstává pendolino Českých drah. „Denně bude v Přerově stavět jedenáct spojů. Je to stále více než u konkurence, což dokládá, že Přerov pro nás zůstává klíčovou stanicí,“ dodala Valentová. 

Nový jízdní řád začne platit 14. prosince. Správa železniční dopravní cesty už jejich finální znění zveřejnila na svých stránkách.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Inspekce zveřejnila tři restaurace s podivným původem hovězího masa

Ilustrační snímek

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem provedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)...

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Strašné podmínky i mzda, popsal exzaměstnanec Agrofertu. Lžou, tvrdí Babiš

Drůbežárna

Ve firmách z holdingu Agrofert pracují zahraniční dělníci často za velmi špatných podmínek, řada z nich navíc do Česka...

Husákovy hradby. Symbol minulého režimu poskytl domov milionům Čechů

Sídliště na Slezském předměstí v Hradci Králové (5.2.2019).

Pozůstatek minulého režimu v podobě rozsáhlých betonových sídlišť bývá často kritizován jako nevzhledné, nekvalitní či...

Další z rubriky

Největšímu letadlu na světě odzvonilo, Airbus ohlásil konec výroby

Airbus A380 je letadlo se dvěma palubami. Podobné uspořádání má i legendární...

Evropská společnost Airbus ve čtvrtek ohlásila konec výroby letounu A380 superjumbo. Největší stroj pro osobní přepravu...

140 km/h povoleno. Ťok chce zvýšit maximální rychlost na českých dálnicích

Ilustrační snímek

Spolu se zpřísněním postihů za závažnější dopravní přestupky se do chystané změny zákona o pozemních komunikacích...

Legendární „kredenc“ slaví jubileum, železnice brázdí už 70 let

Motorový vůz M 262.0, přezdívaný kraksna, kredenc či ponorka.

Motorové vozy řady M 262.0, respektive řady 830, letos slaví jubileum. Po českých železnicích jezdí již 70 let. Stát si...

Najdete na iDNES.cz