Flixbus po roce provozu rozšíří počet spojů a zavede linku do Chebu

  10:49aktualizováno  10:49
Nováček v České autobusové dopravě, společnost Flixbus, po roce provozu oznámil další rozšiřování spojů. Na některých vnitrostátních linkách se počet spojů provozovaných zelenými autobusy rozšíří až na dvojnásobek. Od loňského srpna, kdy společnost vstoupila na český trh vnitrostátní dopravy, přepravila autobusy partnerských dopravců 2,3 milionu cestujících.

Představení nového autobusu FlixBus. | foto: Renelt YanMAFRA

Například na lince mezi Prahou a Brnem rozšíří soukromý dopravce Flixbus od 9. srpna počet spojů na 56 denně. Loni v září přitom Flixbus na trase spojující největší česká města provozoval 28 spojů denně.

„Na dvacet spojů za den se rozšíří spojení z Prahy do Karlových Varů, 15 spojů bude obsluhovat linku mezi Prahou a Libercem a 28 spojů pojede každý den z Prahy do Českých Budějovic,“ uvedl ve středu šéf českého Flixbusu Pavel Prouza. Společnost zároveň plánuje prodloužit linku do Karlových Varů, zelené autobusy tak budou nově zajíždět do Sokolova a Chebu.

Kromě rozšíření spojů bude Flixbus v autobusech postupně zavádět bezplatné wi-fi připojení k internetu bez omezení spotřebovaného množství dat. Požadavek bezplatného internetu je podle Prouzy českým specifikem, podobně jako rezervace konkrétních sedadel při nákupu jízdenky. Tuto službu společnost v Česku zavedla letos v červnu.

Samotný Flixbus se označuje za technologickou službu, zajišťující partnerským autobusovým dopravcům služby v podobě prodeje jízdenek nebo marketingu. Původně německá společnost v současnosti působí ve většině zemí Evropy a provozuje na 1 700 autobusů. Letos v květnu se rovněž pustila do podnikání na západním pobřeží Spojených států, kde v současnosti provozuje spojení mezi 40 městy. V Česku Flixbus spolupracuje s trojicí autobusových dopravců, konkrétně jde o společnost Umbrella Coach & Buses, Umbrella Services a společnost Gumdrop.

Vstup Flixbusu na český trh srazil ceny autobusové dopravy. Na cenovou politiku zeleného konkurenta si ale v minulosti stěžoval majitel RegioJetu Radim Jančura. Podle něj ceny jízdenek Flixbusu nepokrývaly provozní náklady. Zeleného dopravce proto podezříval z nekalé soutěže a snaze vytlačit z trhu tuzemské konkurenty.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Ťok se zbaví Zemanova kanálu, přenechá jej ministerstvu zemědělství

Kanál Dunaj - Odra - Labe, severní větev, Poodří, DOL,

Ministerstvo dopravy končí s výstavbou vodních děl na tuzemských vodních cestách. Místo něj budou jezy či plavební...

Brusel chce do deseti let o 30 procent čistší autobusy a náklaďáky

Kamiony zahltili dopravu do přístavu Dover na jihu Anglie při testu...

Výrobci autobusů a nákladních automobilů budou muset do roku 2030 snížit o 30 procent emise oxidu uhličitého ve...

Aerolinky upravují rezervační systémy. Přidávají nové možnosti při volbě pohlaví

Ilustrační snímek

Cestující, kteří se necítí ani jako muži ani jako ženy, si u amerických leteckých společností budou moci vybrat z více...

Najdete na iDNES.cz