Průzkum MF DNES: Hospody po zavedení EET zdražily, i když nemusely

  1:00aktualizováno  1:00
Redaktoři MF DNES oslovili celkem 34 hospod a restaurací, z toho u 22 jim potvrdili majitelé zdražení jídel i nápojů, šest podniků skončilo, pět ceny prý měnit nebude a jedna restaurace dočasně zlevnila. Náklady na EET by hostinským přitom mělo bohatě vrátit snížení DPH z 21 procent na 15.

Ministr financí Andrej Babiš si prohlíží účtenku v jedné z pražských kaváren v první den povinné EET. (1. prosince 2016) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Podle propočtu, který si MF DNES udělala, by hospody, kde se převážně vaří a jsou registrované k DPH, zdražovat neměly – díky snížení této daně na pokrmy a nealko z 21 na 15 procent by měly naopak zlevnit. Tedy pokud dosud poctivě platily daně a všechny odvody.

Nejnižší náklady, které hospody uvádějí za zavedení EET, je číslo 30 tisíc korun. Z modelového příkladu, který počítá se 40 obědy za stovku ve všední dni, by hospoda na DPH ušetřila 46 tisíc korun ročně.

U velké hospody, kde obměna pokladního systému plus měsíční paušál vycházejí i na 150 tisíc korun první rok a kde se prodá denně 200 jídel po stovce, ušetří na DPH 234 tisíc korun ročně. To by v obou případech mělo náklady na zavedení EET s přehledem pokrýt a ke zdražení není důvod.

Zlínský živnostník vysvětluje, proč musí zdražit:

Restaurace se přesto rozhodly zdražit

Přesto restaurace s odkazem na EET zdražují. „Pivo jsem musel zdražit z 32 na 35 korun, jídla o 5 až 10 korun,“ říká Jiří Papula z Pivovarského dvora Lipan v Dražíči.

V Radniční restauraci na Masarykově náměstí v Jihlavě zdražili pouze polední menu v průměru o devět korun. Tři restaurace v Radlické ulici na pražském Smíchově ode dneška zdražují shodně přibližně o patnáct korun za jídlo v poledním menu.

„Pokud podnikali férově, měli by zlevnit – snížení DPH by jim mělo pokrýt náklady na kasu,“ říká Michal Wantulok z dodavatele pokladen Dotykačka. Problém podle něj je, že hospodští si to často neumějí nebo nechtějí spočítat a zdražují pocitově. „Dle našich odhadů již zdražilo 20 procent restauratérů, další se s největší pravděpodobností připojí v následujících dnech nebo měsících,“ říká Zbyněk Švec, zakladatel pokladního systému Septim.cz.

Proč hospody zdražují? Podle lidí z branže je nepřiznávání tržeb v pohostinství běžná záležitost, aby bylo z čeho pokrýt platy načerno.

Krácení se týkalo i silnějších

Krácení tržeb se přitom netýká jen malých, kteří dosud účtenky nevydávali a sotva přežívali. I tam, kde se účtenky z pokladny vydávaly už dříve, se dalo krátit.

„Data z pokladny šla regulérně zpětně vymazávat, podle potřeby,“ tvrdí Wantulok. „V průměru přiznávají lepší restaurace jen 70 procent, ostatní jen 50 procent tržeb,“ říká bývalý provozovatel restaurace ve středočeském městě, který letos předal podnik synovi a přál si zůstat v anonymitě.

Zdražení je z tohoto pohledu nevyhnutelné, a není jisté, co udělá se zájmem zákazníků. „Dovedete si představit, že by v Česku byly průměrné marže hospodského jako jinde v Evropě? Že by plzeň stála 80 korun a kafe 80 až 90 korun, biftek 450 korun?“ varuje bývalý provozovatel.

Jen malá část restauratérů, které reportéři MF DNES včera oslovili, zdražovat kvůli EET nebude. „Nový systém nám dodavatel upravil v rámci stávajících měsíčních poplatků čtyř tisíc korun měsíčně,“ říká majitelka restaurací Black Dog v Praze a v Berouně. Do extrému šla firma Delmart, která ve svých dvou pražských bistrech nabízí do konce roku pětiprocentní slevu „na oslavu spuštění EET“.

Nadnárodní fastfoodové řetězce rovněž kvůli EET nezdražují. McDonald’s slíbil promítnout úsporu z DPH do platů zaměstnancům. Majitel dvacítky poboček bagetárny Subway Oldřich Peprla zase doufá, že po zvýšení cen v klasických restauracích budou jeho bagety konkurenceschopnější.

Autor:

Nejčtenější

Kůrovcový byznys: vydělat na něm může každý, stačí mít aspoň 50 tisíc

Kůrovcová kalamita, vichřice, Šternbersko, Bruntálsko, Lesy ČR, Lesy města...

Kůrovcová kalamita je neštěstí pro životní prostředí a vlastníky lesů, ale také vidina peněz pro firmy, které ji...

Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu

Ústecké komíny (ilustrační snímek).

Uhlíková daň se blíží, bude se týkat topení uhlím a zemním plynem. V září má vláda dostat na stůl návrh, jak snížit...

PŘEHLEDNĚ: Peníze, nebo stravenky? Otázky a odpovědi na chystanou revoluci

Stravenky Cheque Déjeuner (ilustrační snímek)

Ministryně financí přišla s návrhem nabídnout zaměstnavatelům alternativu ke stravenkám: místo nich by mohli...

Kočičí hlavy ničí e-koloběžky. Firmy vymýšlejí, jak z turistů nevytřást duši

Praha, 12.10.2018 Elektrický skútr Lime-S (elektrická koloběžka), který je...

Po příchodu do Evropy začaly firmy nabízející elektrokoloběžky narážet na mnohé problémy. Lidé proti nim protestují,...

Nejen zelenina. Rychle zdražují desítky potravin včetně čaje, masa i sladkostí

Ilustrační snímek

Fakt, že potraviny rychle zdražují, začal vnímat skoro každý. Nejde ovšem jen o často zmiňované extrémy, kterými jsou...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Odborář Středula jde proti zaměstnancům

Stravenky Cheque Déjeuner (ilustrační snímek)

Bitva o stravenky a novou podobu zaměstnaneckých obědů se přiostřuje. Autorka navržené změny, ministryně financí Alena...

Další rána pro Boeing. Odkládá první let stroje řady 777X na rok 2020

Boeing 777x

Americký výrobce letadel Boeing odložil první let nového širokotrupého letounu řady 777X z konce letošního roku na rok...

Boj proti kůrovci. Lesy ČR zvýší výsadbu na 55 milionů stromků

Lesy kolem Huzové na severu Olomoucka jsou plné holin, které jsou následkem...

Státní podnik Lesy České republiky letos hodlá zvýšit počet vysázených stromků při zalesňování o pětinu na nejméně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz