Firmy to v pátek uvedly v tiskové zprávě. Cenu transakce strany nezveřejnily. Hodinářská značka Prim se sjednotí pod vedením rodinné firmy MPM Quality.
„Více než dvě desetiletí sporů o ochrannou známku Prim končí. Tento historický krok ukončuje dlouholeté spory a sjednocuje ikonickou českou značku Prim pod jedním vlastníkem,“ uvedly strany.
Komu patří autorství loga Prim? Klíčový dokument je dle společnosti falešný![]() |
Elton hodinářská je pokračovatelkou více než sedmdesátileté výroby hodinek v Novém Městě nad Metují, součástí skupiny CSG je od roku 2016. Společnost MPM Quality vznikla v roce 1993 a své hodinky Prim uvedla na trh v roce 2001.
Soudní a jiné spory o ochrannou známku Prim mají původ v privatizaci v 90. letech, kdy byly ochranné známky Prim v držení podniku Chronotechna. Právní nástupce Chronotechny, společnost Eutech, v roce 2001 ochrannou známku prodala firmě MPM-Quality. Následně začala série žalob a sporů.
Značku Prim si nárokují dvě firmy. Jedna hodinky vyrábí, druhá dováží![]() |
Hanko spojení obou firem označil za splnění dlouholetého cíle. Ve výrobě hodinek v Nové Městě hodlá pokračovat. „Zajistíme, aby legenda Prim rostla a oslovovala české i zahraniční zákazníky,“ uvedl.
Spojí se v jeden podnik
MPM Quality a Elton hodinářská se spojí do jednoho podniku, který bude řídit Hankova dcera Barbara. „Mým cílem je ctít odkaz českého hodinářství, zachovat kvalitu a tradici Prim a zároveň přinést inovace, které posílí jeho pozici nejen na českém trhu,“ uvedla.
„Prim je jen jeden. Tato značka je symbolem české preciznosti a tradice, a proto jsme se rozhodli ukončit spory prodejem společnosti Elton hodinářská Petru Hanko. Věříme, že jednota vlastnictví a srozumitelnost vůči zákazníkům otevře značce nové příležitosti k růstu,“ uvedl investiční ředitel CSG Stanislav Kuba, který transakci vyjednával. Dodal, že respekt a pragmatické řešení mohou překonat i dlouholeté neshody.