Účtenkovka změnila hodnotnou cenu. Nové auto má zastavit klesající zájem

  14:04aktualizováno  14:04
V účtenkové loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) budou hráči soutěžit o nový typ vozu. Ministerstvo financí zvolilo pro následujících šest slosování automobil Citroën C3 Aircross, který má zvýšit atraktivitu soutěže. Posledního slosování, které proběhlo v polovině října, se totiž zúčastnil rekordně nízký počet aktivních hráčů.

Citroën C3 Aircross | foto: Ministerstvo financí

Loterie Účtenkovka běží od loňského října a každý měsíc se v ní hraje také o osobní automobil v hodnotě přibližně 400 tisíc korun. Ten představuje druhou nejhodnotnější cenu, po finanční výhře jeden milion korun. V minulosti se rozdávaly vozy Ford Focus Kombi nebo SUV Ford EcoSport.

Od nejbližšího slosování, které proběhne 15. listopadu, se bude soutěžit o nový typ vozu. „ Výhrou, ve které odjede druhý nejšťastnější soutěžící v následujících šesti slosováních, bude nový model Citroën C3 Aircross v bílé barvě,“ uvedlo ministerstvo financí v tiskové zprávě.

Dodavatelem tohoto modelu se stal autosalon Brnocar a.s., který byl jediným zájemcem, jenž se do výběrového řízení přihlásil. „Vítězný dodavatel nabídl šest vozů v hodnotě 1 914 000 Kč bez DPH,“ uvedl Zdeněk Vojtěch z tiskového oddělení ministerstva financí.

Vůz s benzínovým motorem o obsahu 1,2 je vybaven klimatizací, zadními parkovacími senzory, systémem na rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost, varováním před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a palubním počítačem.

Nový automobil by měl zvýšit atraktivitu Účtenkovky. „Je to jedna z inovací, které mají příznivý vliv na atraktivitu soutěže,“ potvrdil Vojtěch. Posledního slosování, které proběhlo v polovině října, se totiž zúčastnilo necelých 350 tisíc aktivních hráčů, což je nejméně za dobu fungování loterie.

Nejvyšší počet aktivních hráčů, 478 tisíc, se Účtenkovky zúčastnil v listopadu loňského roku, od té doby jejich množství setrvale klesá. Ministerstvo ji však stále považuje za úspěšný projekt. Podle Vojtěcha by mělo nové hráče přilákat například širší rozšíření QR kódů, které usnadní registraci účtenek do soutěže.

„Impulsem bude také další vlna EET, kdy přibyde další významný okruh podnikatelů, jejichž účtenky bude možné do účtenkovky registrovat,“ dodal Vojtěch.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Američané zaplavují trhy ropou z břidlic. Hrozí klimatická katastrofa

Těžba břidlicové ropy.

Díky těžbě ropy z břidlicových podloží Spojené státy překonaly Saúdskou Arábii i Rusko a staly se světovým lídrem v...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Nový bodový systém přinese velké změny, telefonování už „neukecáte“

Ilustrační snímek

Kdo na silnici nemyslí, zaplatí na pokutách zase o něco více. Ministr dopravy Dan Ťok připravil revoluční změnu...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

ČNB vydá nové výroční dvacetikoruny, o ty první byl mimořádný zájem

Výroční dvacetikoruny vydávané ČNB.

Česká národní banka (ČNB) na konci ledna nabídne zájemcům další trojici příležitostných dvacetikorun, které jsou...

A nechcete náhodou garáž? Předkupní právo obyvatel domu může brzy skončit

Studenti zde mají garáž pro kola, stejně tak jako podzemní garáž pro auta.

Poslance čeká schvalování novely občanského zákoníku, která má zavést výjimku z předkupního práva pro garážová stání....

Babiš chce moderní Česko, plánuje větší investice do vědy a výzkumu

Místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) Karel Havlíček a...

Rada pro výzkum, vývoj a inovace ve středu schválila Inovační strategii ČR 2019-2030, díky, které by se Česko mohlo...

Najdete na iDNES.cz