Med totiž dodává tělu potřebné látky, aby se vyrovnalo s následky silvestrovského alkoholu.
Britští chemici doporučují také dát si sklenici mléka ještě před odchodem na oslavu, při ní se držet hlavně ginu nebo vodky, prokládané nealkoholickými nápoji, a před uložením do postele určitě vypít sklenici vody.
Doporučený chemický koktejl se opírá o zjištění, jak tělo proměňuje alkohol. "Pocity štěstí pocházejí od alkoholu, kocovina z acetaldehydu," vysvětlil Dr. John Emsley z královské společnosti. Tělo přeměňuje alkohol právě na acetaldehyd, který způsobuje bolesti hlavy, nevolnost, případně zvracení. S tím, jak je acetaldehyd postupně přeměňován v těle na méně jedovaté látky, kocovina podle Emsleyho odchází.
Mléko podle chemiků zpomaluje vstřebávání alkoholu, takže doporučená sklenice před večírkem má působit tak, že v těle je v každém okamžiku o něco méně acetaldehydu, než by bylo bez této přírodní "brzdy". Tělo má tedy o něco jednodušší práci při odbourávání této látky.
Gin je dvakrát pálený a má už jen málo přísad, které podporují kocovinu. Tmavé nápoje jsou na tom naopak, a proto je lépe zůstat u čirého ginu kvalitní značky.
Voda před spaním pomůže tělu vyrovnat se s dehydratací, kterou alkohol způsobuje. Dehydratace pak zhoršuje dopady kocoviny. Med k snídani poskytne tělu potřebné látky jako je fruktóza, sodík a podobně, které mu pomohou se vyrovnat s kocovinou.
"Nicméně kocovinu přemůže jenom čas," varoval Emsley. "Obecně se dá říci, že acetaldehyd bude rozložen během dopoledne nebo kolem poledne."