Tipsport dá miliony za jméno liberecké arény

  9:46aktualizováno  9:46
V příštích dnech přivítá nová víceúčelová aréna v Liberci první hosty. Po necelých dvou letech od poklepání na základní kámen začne pátečním představením muzikálových hvězd zkušební provoz, který vyvrcholí oficiálním otevřením na začátku září.

Provozovatelům haly se podařilo získat za miliony korun sponzora, po němž bude aréna pojmenována: sázkovou společnost Tipsport.

Peníze za reklamu na stavbě placené z veřejných rozpočtů inkasuje provozovatel arény: společnost Stadion patřící pod Syner Group. "Liberci to přinese to, že budou po městu chtít na provoz arény méně," řekl primátor Jiří Kittner.

Podle mluvčího arény Lukáše Přindy půjdou veškeré příjmy od sponzora na provoz a rozvoj arény. „Zavázali jsme se, že od roku 2008 budeme chtít po městu na provoz menší dotaci než nyní,“ dodal Přinda.

Zatím Liberec přispívá na provoz 10 miliony, Stadion slíbil snížit své požadavky o čtyři miliony korun. Obě strany tají, kolik firma za název arény zaplatí.

„Je to částka, která odpovídá druhé nejmodernější aréně v republice,“ uvedl pouze Přinda. Týdeník Euro ve svém posledním vydání uvedl, že se jedná údajně o zhruba deset milionů korun ročně. Stadion podle Eura jednal ještě s firmami Nokia, LG a ČEZ.

"Projekt liberecké haly, nyní Tipsport areny, nás zaujal svou komplexností a očekávaným velkým využitím," uvedl ředitel sázkové kanceláře Tipsport Vratislav Randa. "Liberecko je zajímavá sázkařská lokalita a my jsme díky Tipsport aréně získali velkou šanci prezentovat se nejen jako sponzor sportu, ale oslovit i nesportovní veřejnost," dodal Randa.

Pojmenovávat haly podle firemních sponzorů je ve světě už několik let samozřejmostí, podobný zvyk se šíří i v Čechách. Například starý zimní liberecký stadion nese již několik let název Svijanská aréna podle svijanského pivovaru. "Je to dobrá reklama, zvláště, když se v aréně děje co nejvíce věcí," míní marketingový expert Karel Tejkal.

Nový stadion najde široké využití
V Tipsport areně proběhnou první významné akce ještě před otevřením. Na začátku července tu proběhne tenisový FED Cup, zápas českých reprezentantek s Itálii. Vrcholový tenis bude v hale i v září, kdy tu muži sehrají zápas o udržení v Davisově poháru s Německem.

V září se chystají i důležité hokejové zápasy první série turnaje Euro Hockey Tour. Krátce po svém uvedení do provozu bude navíc Tipsport arena místem natáčení televizního seriálu z hokejového prostředí Poslední sezona.

V Tisport areně najdou své stálé útočiště hlavně hokejoví Bílí Tygři a nově založený basketbalový klub BK Kondoři. Lidi nové prostředí láká, hokejový klub už prodal přes patnáct set permanentek. Sportovní utkání mají doplnit hlavně kulturní akce. "Tipsport arena tak přinese do Liberce nový druh zábavy," řekl ředitel Stadionu Jaroslav Mejstřík.

Nová aréna přijde na 794 milionů korun, součástí jsou ale i přilehlá sportoviště. S dalšími úpravami a rekonstrukcí Svijanské arény bude stát proměna celého areálu bezmála miliardu korun. Část nákladů pokryje dotace, na většinu si však město muselo půjčit. Splácet půlmiliardový úvěr začne ale až v roce 2007.

Do nové arény se vejde 7 250 diváků na sportovní utkání, 8 750 na koncerty.

Stavba víceúčelové haly v Liberci, kde má od příští sezony hrát liberecké extraligové mužstvo, a která bude hostit reprezentační turnaj Česká pojišťovna Cup.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Další z rubriky

Steaky nebyly z Argentiny. Další dvě restaurace klamaly, zjistila inspekce

Další dvě pražské restaurace klamaly s původem masa.

Další dvě pražské restaurace klamaly hosty záměnou masa. Na případy upozornila Státní zemědělská a potravinářská...

Česku hrozí arbitráž za převzetí OKD, podle exvlastníka šlo o znárodnění

Horníci NWR. Ilustrační snímek

Britská společnosti Jenner & Block, která je likvidátorem společnosti New World Resources (NWR), označila státní...

Veterináři našli 700 kilo polského masa se salmonelou. Dovozy se zpřísní

Ilustrační snímek

Do České republiky se dostala dodávka zhruba 700 kilogramů hovězího masa z Polska, které obsahovalo bakterii...

Najdete na iDNES.cz