Co když zaútočí teroristé? Kraje řeší, jak ochránit cestující

  10:00aktualizováno  10:00
Autobusová nádraží a železniční stanice střežené bedlivě jako letiště. To je nejčernější scénář, který může vyplynout z bezpečnostní analýzy, kterou si budou zpracovávat jednotlivé kraje. Kromě významných dopravních uzlů se zaměří na další místa, kde se běžně soustředí více lidí, jako jsou školy, nemocnice či jednorázové kulturní akce.

Vestibul autobusového nádraží v Praze na Florenci. | foto: ČSAD Praha holdingČTK

Na vyhodnocení potřeby instalovat v nejvytíženějších dopravních terminálech bezpečnostní rámy nebo kamery rozpoznávající tváře plánuje ministerstvo dopravy utratit deset milionů korun. Peníze půjdou i na školení bezpečnostních pracovníků.

Vláda neví, zda použít miliardy od Evropské investiční banky. Dopravě by pomohly

„Hromadnému pořizování bezpečnostních technologií, které odstraší případného útočníka nebo zmírní následky teroristického útoku, musí podle resortu dopravy předcházet důkladné zhodnocení, jaká opatření mají smysl a kde. Poté ministerstvo zváží, zda krajům přispěje v podobě další dotace na pořízení vybraného bezpečnostního vybavení,“ uvedla mluvčí ministerstva Lenka Rezková.

Téměř žádný tuzemský dopravní terminál není v současnosti zabezpečen proti teroristickému útoku lépe než běžný supermarket. „Bezpečnost na dopravních terminálech veřejné dopravy doposud nebyla řešena žádným konkrétním opatřením, ale pouze běžnými pravidly,“ vysvětlil Petr Pšenička, náměstek organizátora pražské dopravy Ropid.

Příkladem může být pražské hlavní nádraží, které sice nedávno prošlo modernizací, ale úroveň bezpečnostních systémů se spolu s tím významně nezvýšila. To by se alespoň v pražské dopravě mělo změnit. Jednou z podmínek Ropidu pro železniční dopravce je vybavení všech nově pořizovaných vlaků moderními kamerovými systémy. Podobné prvky zabezpečení chce Ropid prosazovat rovněž u klíčových dopravních uzlů, dodal Pšenička, který má v organizaci na starosti příměstskou dopravu a technický rozvoj.

Jak je na tom zahraničí

Nejdůkladnější bezpečnostní opatření v pozemní dopravě zavedlo po sériovém pumovém útoku na příměstské vlaky v roce 2004 Španělsko. Cestující vysokorychlostními vlaky v něm musí procházet detektory kovu odhalujícími zbraně a kovové součástky výbušných zařízení.

Přestože se zpřísnění bezpečnosti zejména v železniční dopravě objevuje jako téma dopravních konferencí už několik let, mnoho zemí k podobným opatřením zatím nepřistoupilo. Na evropském kontinentu jsou zatím kromě španělských rychlovlaků důkladně kontrolované ještě spoje Eurostar, jež jezdí pod Lamanšským průlivem.

Rozšířenější je kontrola jízdenek při průchodu z nádražní haly na nástupiště – ať už v podobě turniketu, nebo příslušného zaměstnance. S tím se mohou cestující setkat například ve Velké Británii, Francii nebo v Nizozemsku.

Podle ministerstva vnitra zatím plošné zavedení skenerů nutné není. Minimálně dokud se bezpečnostní situace výrazně nezmění. Zavedením podobně přísných opatření jako v letecké dopravě by navíc železnice ztratila vůči letadlům konkurenční výhodu v podobě rychlého odbavení, uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Na rozdíl od letadla není možné vlak ohlídat přímo na trati. To ukázal i případ zatím jediného Čecha odsouzeného za terorismus. Tím je jedenasedmdesátiletý senior, který na Mladoboleslavsku pokácel na koleje kmeny stromů a způsobil nehody dvou vlaků.

Nejčtenější

Pilot otočil let v půlce Atlantiku zpět do Bruselu. Do cíle to měl stejně daleko

Airbus A330-301 společnosti Brussels Airlines na letišti v Bruselu

Na první pohled je to těžko pochopitelný manévr. Pilot airbusu aerolinek Brussels Airlines v polovině trasy téměř...

Penze v 67 letech. Experti ministerstva spočítali vyšší důchodový věk

Ilustrační snímek

Čtyřicátníci by měli jít do důchodu o rok a pětadvacátníci dokonce až o dva roky později, než je dnes nastavený...

Americký sen Made in China končí. Kvůli obchodní válce výroba ze země mizí

Ilustrační snímek

Kvůli obchodní válce Čína přestává být „továrnou“ USA a Donald Trump částečně dosáhl svého cíle. Byť celní válkou...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Propuštěn po 30 minutách. Agrofert mění šéfa pekáren United Bakeries

Ilustrační snímek

Agrofert ihned po skončení převzetí pekáren United Bakeries propustil ředitele firmy Ivana Fleka. V čele pekáren byl...

Další z rubriky

Vedra svědčí prodejům klimatizací, rostou raketovým tempem

Ilustrační snímek

Na velká letní vedra si Češi za posledních několik let již začínají zvykat. Čím dál víc jich také začíná plánovat, jak...

Největší český chrám nákupu změní název na Westfield Chodov

Obchodní centrum Chodov

Na Centru Chodov, které je největším tuzemským nákupním komplexem, od září zasvítí nový název Westfield. Velké...

Duty free na letišti by měl provozovat Lagardére, zaplatit má 8 miliard

Na Terminálu 2 pražského letiště otevřeli novou komerční zónu

Provoz všech 24 duty free shopů, tedy bezcelních obchodů, na Letišti Václava Havla v Praze asi získá za osm miliard...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz