Telefonování do stavebních spořitelen: jde o nervy

  9:49aktualizováno  9:49
- Stavební spoření zažívá tučné měsíce - úroky v bankách klesly, a tak se tento produkt se stálými sazbami stal mnohem lukrativnějším než na začátku roku. Lidé také do všech šesti spořitelen nosí peníze o sto šest. Člověk by řekl, že ústavy za této situace klientům poskytnou veškerý myslitelný komfort, včetně kvalitních informací po telefonu. Jenže ouha, v jedné stavební spořitelně se zájemce dozví, že si má informace najít ve Večerní Praze, v další pro změnu nezvednou telefon vůbec.
Stavební spořitelny by měly být instituce, od kterých lze při telefonickém dotazu čekat eleganci a seriózní jednání. Zájemce o založení smlouvy by se rozhodně měl do banky dovolat - a to bez čekání na drátě, nemluvě o hádce s úřednicí na centrále. Jenže tuzemské spořitelny zůstaly v tomto směru kdesi hluboko v dobách reálného socialismu.

Jak zjistila agentura Positive, která se zabývá takzvanou telefonní dosažitelností, na centrály stavebních spořitelen se lze dovolat v průměru pouze v 59 procentech případů. Více než čtyři desetiny telefonátů tedy končí tónem obsazeno nebo se ztratí kdesi v drátech. Ovšem běda, jestli se zákazník na centrálu dovolá a chce »drze« přepojit na konkrétní odbor. Pak nemá ani poloviční pravděpodobnost, že se vytouženého referátu dovolá. Že by čekal u aparátu méně než patnáct sekund?

To už je pouze teoretická možnost - šanci lze vyčíslit na 32 procent. Nejhorší je to přitom v Českomoravské spořitelně, ČS - stavební a Wüstenrotu. Výsledky se opírají o výzkum agentury, který se uskutečnil v průběhu letošního jara. Do každé ze šesti spořitelen bylo uskutečněno několik desítek hovorů, byl zapisován jejich čas, doba čekání a výsledek případného hovoru.

Jen pro srovnání: evropský standard dosažitelnosti, tedy pravděpodobnosti, že se člověk dovolá na centrálu banky, počítá s úspěšností 95 procent. Aparát na druhém konci linky navíc nesmí zazvonit více než třikrát. Operátor by měl být zdvořilý a vybavený fundovanými informacemi. To se u domácích stavebních spořitelen nepotvrdilo - jejich operátoři posílají klienty s externími pracovníky do kavárny nebo je odkazují na denní tisk. Častou výmluvou je také rozbitý aparát na centrále.

Viz Nejhůře se... 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Popelnice ke každému domu. Eko-kom má vlastní recept, jak zvýšit recyklaci

Toto jsou nové podzemní kontejnery za skoro milion korun. Někteří jihlavští...

Barevné popelnice k rodinným domům a větší dotřiďování směsného odpadu jsou hlavními návrhy Eko-komu, společnosti...

Veterináři našli 700 kilo polského masa se salmonelou. Dovozy se zpřísní

Ilustrační snímek

Do České republiky se dostala dodávka zhruba 700 kilogramů hovězího masa z Polska, které obsahovalo bakterii...

Polské hovězí se salmonelou skončilo v Česku ve školách a v nemocnici

Ilustrační snímek

Ze zhruba 700 kilogramů polského hovězího masa se salmonelou, které skončilo v Česku, se do tepelně upravených pokrmů...

Najdete na iDNES.cz