"Vína a nejen tato velká, máme nakoupená ve Francii, ale nemůžeme je přivézt do republiky, protože celníci byli na to, že se prvního května stáváme členy Evropské Unie poněkud nepřipravení. Prostě nám nikdo zatím nebyl schopen přidělit patřičné identifikační číslo pro evidence pohybu zboží v rámci EU," vysvětluje podnikatel. Navíc jsou problémy ze zařazením dovážených vín do kategorií. "Zatím se ministerští úředníci nedohodli podle jakých kritérií se vůbec budou evidovat," dodává.
Síť vinoték s názvem Le Bouchon, což v češtině znamená špunt, ovšem vína za ceny snížené o nyní zrušené clo, prodává již od února. "Máme takovou strategii, že jakékoli francouzské víno by mělo být v našich vinotékách v podstatě za stejné ceny, za jaké je ho možno koupit například v Paříži," informuje Mička. Do budoucna nějaké masové zlevňování produktů nabízených ve svých vinotékách v Karlových Varech, Plzni, Praze, Brně a Zlíně nechystají. "Budeme ovšem zákazníkům za stejné peníze nabízet vyšší kvalitu," dodává.
Tak jako do Čech dováží špičková francouzská vína, snaží se Mička propagovat moravská vína ve Francii. "Vždy když jedu do Francie, vezou s sebou kufr lahví moravského vína, pochopitelně bílého, a dávám ochutnat. Kromě toho pořádám zájezdy nejen pro milovníky vína, ale i pro naše vinaře do špičkových francouzských vinařství a plánuji i přivézt naopak Francouze na Moravu," svěřuje se s plány Mička.
Podle něho již Francouzi začínají poznávat, že se u nás dají udělat výborná bílá vína. Některá z nich, přestože jinak jsou ve vinotékách Le Bouchon z devadesáti procent francouzská vína, například z vinařství Plešinger či z Tanzbergu i sám ve své síti nabízí. K nim navíc brzy přibude vlastní řada moravských vín.