Škoda Klatovy má nového vlastníka

  9:32aktualizováno  9:32
Téměř tři stovky pracovníků Škody Klatovy znají svého nového zaměstnavatele. Podnik, který před více než dvěma roky skončil v konkurzu, koupila pražská firma Golondrina. Ta slibuje najít nová odbytiště pro výrobky závodu a rovněž hodlá zvýšit počet pracovních míst.

Nového majitele vybral věřitelský výbor - podle něj právě tento uchazeč, za nímž stojí silná finanční skupiny Petro Funds Group of Companies ze Spojených arabských emirátů, předložil ze třech zájemců nejvýhodnější nabídku.

"Kromě nejvyšší ceny doložila Golondrina záměry dalšího rozvoje podniku a zakázkovou náplň," řekl konkurzní správce podniku Jan Klíma. Škodu Klatovy, která se 274 zaměstnanci vyrábí průmyslové pece a sušárny, převezme nový majitel v září letošního roku.

"Do té doby musí uzavřít dohodu o prodeji nemovitostí s jejich vlastníkem- pražskou firmou AP Industry," sdělil konkurzní správce.

Golondrina zachová současnou výrobu a plánuje ji rozšířit o výrobu předpjatých betonových stožárů, pro něž má zajištěn odbyt na Slovensku, Ukrajině, v Rusku, Číně, Mongolsku, Jemenu a Sýrii. "Díky tomu má Škoda Klatovy příští rok zvýšit tržby o 200 milionů korun, počet zaměstnanců vzroste až na tři stovky," uvedl Klíma.

Škodu Klatovy nabízel správce od září 2004 ve výběrovém řízení. Do jeho uzávěrky v lednu 2005 se přihlásila pouze jedna česká výrobní firma, která nabízela desítky milionů korun, ale věřitelský výbor nabídku nepřijal. Poté nabízela podnik na internetových portálech pražská firma Business Brokerage Partners, která prodává a kupuje výrobní podniky po celé Evropě a správci ji doporučil CzechInvest.

Podnik nikdy nepřestal vyrábět. Loni firma utržila 206 milionů korun, o 87 milionů více než v roce 2003, provozní zisk převýšil šest milionů korun. Letošní první pololetí nechtěl Klíma komentovat. "Komplikované hledání partnera přineslo problémy s dodavateli i odběrateli," uvedl.

Ilustrační foto

Autoři: ,

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Desítky zakázek bude nutné vyhlásit znovu, ministerstvu se ztratila data

Ilustrační snímek

Národní elektronický nástroj (NEN) má ulehčit zadávání veřejných zakázek, v novém roce však některým soutěžícím práci...

Z náklaďáku do traktoru. Chybějící řidiče v zemědělství mají vykrýt špeditéři

Na statku v Oticích se v pátek utkali nejlepší mladí traktoristé.

Čeští zemědělci si dlouhodobě stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Problém s lidmi schopnými řídit...

Najdete na iDNES.cz