Sazka chtěla přilákat nové hazardéry, filutové ji obehráli

  12:59aktualizováno  12:59
Snem každého sázkaře je sázka, v níž se nedá prohrát. S takto výhodnou nabídkou přišla minulý týden Sazka. U jejích kamenných poboček se tvořily fronty, když si hráči, kteří dokázali malým trikem využít marketingové akce Sazky, přišli pro snadno vydělaných pár stovek.
Sazka lákala na příliš výhodné sázky

Sazka lákala na příliš výhodné sázky | foto: Profimedia.cz

Internet je plný návodů, jak přijít bez rizika k nemalé částce. Do minulého pátku, kdy Sazka proti "zlatokopům" zakročila, k tomu stačil stokorunový vklad a registrace na internetu. Za stovku dostal sázející dva tisíce bonusových bodů. Aby je proměnil na peníze, stačilo chytře vsadit.

Při rozložení sázky na vyrovnaný kurz (například 1,8 na výhru i prohru) měl sázející jistotu, že získá přibližně 1 800 korun. "Nakonec to dopadlo tak, ze vyhráli hráči s vyšším kurzem, takže si zítra jdu pro 1 970 Kč," chlubí se na jednom z diskusních fór příležitostný sázkař, který si vsadil na tenisovou čtyřhru. "Sazka to evidentně podcenila, protože Vám to připíšou hned po prvním vsazení," dodal.

"Věděli jsme, že bude docházet k případům zneužívání," tvrdí mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Po nájezdech příležitostných "zlatokopů" na pobočky Sazky společnost rychle změnila podmínky marketingové akce. Teď už nově registrovaní musí vložit 2 000 korun, výhodnost nabídky se však nezměnila.

Vybírat výhru museli nadvakrát

"Zneužívání se výrazně zredukovalo," tvrdí nicméně mluvčí Sazky, který nechce mluvit o tom, kolik lidí si stačilo takto výhodně vsadit peníze. "Tohle považujeme za obchodní tajemství," řekl.

Podle reakce čtenáře iDNES.cz, který jako jeden z mnoha stál u Sazky frontu na necelé dva tisíce, ale bylo takových lidí hodně. "Šel jsem si je vybrat druhý den, s tím, že dali limit tisíc korun na výběr, takže jsem to šel vybrat nadvakrát," řekl sázkař, který nechtěl být jmenován.

I když sám už moc nesází, téhle akce využil a večer se na pobočku ještě vrátil s kamarádem. "Přesně nevím, na co to bylo, na nějaký hokej," dodal.

"Někteří to využili tímto způsobem, kdy vsadili na stejné nebo podobné kurzy a část to zkoušela tím, že sázela na události s jasným favoritem. Tam jsme to měli omezené tím, že to musely být tři sázky," doplnil mluvčí Sazky.

Témata: peníze, Sazka

Nejčtenější

Zemětřesení v Lidlu a Kauflandu. Dlouholetý šéf zamíchal vedením řetězců

Ilustrační snímek

Německými řetězci Lidl a Kaufland, patřícími do jedné skupiny Schwarz Gruppe, otřásají změny v jejich nejvyšším vedení....

Polovina Čechů nebere důstojnou mzdu, měli by vydělávat zhruba 30 tisíc

Ilustrační snímek

Jakou byste měli mít mzdu, abyste mohli v Česku žít důstojně? Výzkumníci z platformy pro důstojnou mzdu, na jejíž práci...

Rasistické a kulturně necitlivé, kritizují lidé novou reklamu Burger Kingu

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King (ilustrační snímek)

Burger King má za sebou další nepovedenou reklamní kampaň. Reklama s mužem, který se snaží jíst nový burger směšně...

Dovolené tisíců Čechů v ohrožení, neštěstí Boeingu dopadá na cestovky

Letadlo typu Boeing 737 společnosti Smartwings

Ohrožené dovolené s odletem z menších českých letišť nebo osekaná linka na Kapverdské ostrovy a do sousedního Senegalu....

Nedostupnost bydlení stoupá, stovky domů ale paradoxně zejí prázdnotou

Zchátralý dům uprostřed lesoparku v Machníně. Dříve tu bývala dětská oční...

Bydlení je rekordně drahé, přesto se v Česku nacházejí stovky prázdných nemovitostí. Jejich vlastníci jsou však často...

Další z rubriky

Tisíce míst kvůli svátkům navíc. Dráhy vypravují i velikonoční pendolino

Většina cestujících vlakem od neděle vystupuje v Brně na dolním nádraží.

Zvýšený zájem o cestování během velikonočních svátků plánují dopravci pokrýt přidáním mimořádných posilových vlaků i...

Lidl stahuje další polské klobásky, znovu v nich bylo méně masa

Klamavě označené kabanosy objevené v prodejnách Lidl; 16. dubna 2019

Už potřetí během dvou měsíců odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce klamavě označenou šarži kabanosů...

Ekonomika si nemůže dovolit zvyšování minimální mzdy, tvrdí komora

Ilustrační snímek

Hospodářská komora navrhuje, aby se minimální mzda nezvyšovala. Požadavek odborů na růst minimální mzdy o 1 650 na 15...

Najdete na iDNES.cz