Nedařilo se naopak zpracování dřeva nebo obuvnickým oborům.
Tržby ve stálých cenách vzrostly o 9,4 procenta. K jejich zlepšení přispěl podle ČSÚ růst ve výrobě elektrických a optických přístrojů a automobilů.
Počet zaměstnanců v průmyslu se meziročně zvýšil o 10,3 tisíce lidí. Zaměstnance nabírali hlavně výrobci dopravních prostředků a zařízení, elektrických a optických přístrojů i hutní a kovodělné firmy.
Propouštěli naopak výrobci obuvi nebo textilní firmy. Produktivita práce v průmyslu měřená tržbami na zaměstnance se zvýšila o 8,4 procenta.
Průmyslové podniky uzavřely v lednu nové zakázky za 102,4 miliardy korun, z toho 70 miliard korun představovaly zakázky ze zahraničí.
Největší zakázky za zahraničí uzavírali výrobci radiových a televizních zařízení a zařízení pro komunikace. Velké zakázky uzavřeli i výrobci ostatních dopravních prostředků, kancelářských strojů a počítačů.
Slibný vývoj nových zakázek naznačuje, že se potenciál průmyslu ještě nevyčerpal.
"Vysoký růst průmyslu se udrží i v roce 2005 a zůstane jedním z tahounů ekonomiky. Kromě jiného průmyslovým podnikům pomohou nízké úrokové sazby," říká ekonomka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.