Deset tisíc pod stromeček. Prémie budou letos štědřejší

  1:00aktualizováno  1:00
Nejméně čtyři z deseti firem potěší své zaměstnance vánočním dárkem v podobě prémií. Kromě toho, že se oproti loňsku rozdají odměny ve více firmách, budou v téměř polovině případů prémie tučnější než před rokem.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Mimořádné odměny hodlá svým lidem rozdat čtyřicet procent procent firem, další pětina o tom uvažuje.

Ukazuje to průzkum mezi čtyřmi stovkami malých a středních firem, který exkluzivně pro MF DNES zpracovala ČSOB. V obdobném loňském šetření odpovědělo ohledně předvánočních bonusů kladně pouze 31 procent firem.

Téměř polovina firem, přesně 46 procent, přitom slibuje, že svým zaměstnancům pošle víc než loni. Podnikatelé, kteří v průzkumu uvedli výši odměny absolutní částkou, budou v průměru rozdávat deset tisíc korun. Ti, kdo bonusy počítají podílem, uvedli, že jejich zaměstnanci obdrží zhruba 30 procent měsíční mzdy, respektive deset procent ročního výdělku. Jen dvě procenta firem uvedla, že odměny proti loňsku sníží.

Ochota firem rozdat na odměnách více peněz může být po několikaletém rychlém růstu mezd a očekávaném ochlazení ekonomiky trochu překvapivá.

„Navzdory zpomalování ekonomického růstu se však většině firem stále daří. Zároveň se musí stále potýkat s mnohdy kritickým nedostatkem dostupné pracovní síly,“ vysvětluje hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka.

Potvrzují to i čerstvá data od statistiků, podle kterých míra nezaměstnanosti klesla na 2,2 procenta. To je úplně nejnižší hodnota v uplynulých pětadvaceti letech. Nedostatek pracovníků se firmám zřejmě rychle vyřešit nepodaří. Nezbývá jim nic jiného než si všemožně předcházet ty, co už mají.

Stačí tisíc korun měsíčně. Začněte si odkládat ještě dnes.

„Bez výrazného převisu poptávky po práci ze strany firem nad nabídkou by podíl podniků, kde odměny a bonusy ve srovnání s předchozím rokem porostou, nebyl tak vysoký. A výplata ve firmách by byla méně plošná,“ doplňuje Kupka.

Právě v tom, komu šéfové mimořádné peníze letos dají, se situace proti loňsku změnila. Plných 70 procent rozdá odměny plošně, jen vybraným zaměstnancům dá peníze navíc 28 procent firem. Loni odměňovalo plošně pouze 60 procent firem.

Prémie - grafika.

„Naši zaměstnanci odvedli neskutečný kus práce, firma vygenerovala dvojnásobný obrat prakticky se stejným počtem zaměstnanců, a proto je chceme odměnit. Nebude se však jednat typicky o třináctý plat, nýbrž o stejnou částku pro všechny zaměstnance, protože si jich vážíme stejnou měrou,“ říká zakladatelka firmy Unuodesign Petra Plemlová.

Bonusy a prémie na konci roku mají podle průzkumu v drtivé většině peněžní formu, protože tím udělá zaměstnavatel svým lidem před vánočními svátky největší radost. Ve firmách však zároveň vymýšlejí, zda a jak pro příští rok vylepšit systém benefitů.

Přestože benefity nejsou při rozhodování o pracovní pozici tím hlavním – rozhoduje spíš nabízená mzda, profesní růst, pracovní kolektiv či vzdálenost od místa bydliště, pro firmy představují zajímavý nástroj, jak zvýšit spokojenost svých zaměstnanců. Nebo když už nemohou dál zvedat mzdy a potřebují se alespoň trochu odlišit od konkurence.

Z průzkumu plyne, že zavedení nebo rozšíření systému benefitů zvažuje napřesrok 13 procent podnikatelů. „Připravujeme další úpravu způsobu odměňování a rozšíření systému bonusů a benefitů, ať již formou příspěvku na dovolenou, nebo rozšíření poskytování poukázek, případně navýšení počtu dnů dovolené,“ říká předseda představenstva STS Olbramovice Michal Bakajsa.

Nejčastější jsou stravenky

Právě o příspěvcích na dovolenou, vzdělání či na jídlo (ve formě stravenek) uvažují podnikatelé nejčastěji – podle průzkumu v 37 procentech případů. V malých a středních podnicích představují také nejčastěji poskytovaný benefit. Následuje jednorázová finanční odměna, firemní akce či zážitky pro zaměstnance a dovolená či volno navíc. V tom se menší firmy liší od velkých podniků či korporací, kde převažuje systém cafeteria, kdy si zaměstnanci vybírají z nabídky benefitů v rámci daného finančního limitu. Mají díky tomu širší výběr a každý zaměstnanec má šanci zvolit si benefit prakticky na míru.

Nejrozšířenějším benefitem v českých firmách zůstávají stravenky, podle nedávného průzkumu Unie zaměstnavatelských svazů je dostává každý druhý zaměstnanec. Roste ale obliba „volnočasových benefitů“, dostávají je dvě pětiny pracovníků. Nejčastěji jsou to příspěvky na kulturu.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Boeingy 737 MAX nesmějí v Evropě létat, rozhodla bezpečnostní agentura

U SmartWings je zavazadlo do 15 kilogramů zdarma, nadváha vyjde ale na třicet...

Evropská agentura pro bezpečnost letectví pozastavila provoz všech Boeingů 737 MAX v Evropě. Rozhodla tak kvůli havárii...

Odstavte všechna letadla 737 MAX po celém světě, doporučila firma Boeing

Boeing 737 MAX 8

Společnost Boeing doporučila celosvětově odstavit z provozu všechna letadla Boeing 737 MAX. Firma to uvedla v tiskovém...

Tvrdý zákaz. Dva české boeingy nesměly do Evropy, piloti otočili směr

Letadlo typu Boeing 737 společnosti Smartwings

Úřední zákaz letů do Evropy zastihl ve vzduchu na cestě do Prahy dva boeingy společnosti Smartwings se stovkami lidí na...

Pilot zříceného boeingu žádal o návrat na letiště již tři minuty po startu

Letoun etiopských aerolinií Boeing 737-800 stojí na mezinárodním letišti v...

Pilot letounu, který se v neděli zřítil krátce po startu z hlavního města Etiopie Addis Abeby, již tři minuty po startu...

Slavná Íránka nenosila hidžáb, firma Nike jí ho přimalovala a sklízí kritiku

Íránská matematička Maryam Mirzakhaniová

Íránská matematička Maryam Mirzakhani si po celý život, který prožila v zahraničí, demonstrativně nevzala na hlavu...

Další z rubriky

Nenechte se podvést a koření kupujte vcelku, radí expertka na potraviny

Stres u zvířat snižuje kvalitu masa, říká auditorka bezpečnosti potravin Leona...

Nejen med a víno, často se se šidí také koření a ryby. „Podvádí se hlavně u mletého koření,“ říká auditorka bezpečnosti...

Odevzdání daňového přiznání se blíží. Co si ohlídat, se dozvíte v Rozstřelu

Ilustrační snímek

Za dva týdny vyprší lhůta pro podání daňového přiznání za loňský rok. Na co při vyplňování formuláře nezapomenout a...

Po propouštění opět nabíráme. LEGO jsme stabilizovali, říká ředitel

Generální ředitel LEGO Group Niels B. Christiansen.

Svět kostek je pro dánské LEGO opět stabilnější. Firma po neúspěšném roce 2017 loni opět rostla. Investuje do...

Najdete na iDNES.cz