Podnikatelé roku se hledají i v regionech. Kde se zrodí vítěz?

  • 1
Nominace do devatenáctého ročníku soutěže EY Podnikatel roku odstartovaly i v jednotlivých krajích. Z regionálních vítězů vzejde nakonec i celorepublikový šampion, který bude příští reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu.

Vyhlašování regionálních kol soutěže představuje každoročně řadu zajímavých jmen z nejrůznějších oblastí byznysu. V posledním ročníku uspěl například v Jihomoravském kraji Oliver Dlouhý, zakladatel světového vyhledávače letenek Kiwi.com, v Olomouckém kraji pak výrobce aktivních farmaceutických ingrediencí Farmak.

Fotogalerie

„Mám vzor v českých podnikatelích. Příklad jsem si bral z pana Křižíka, který se řídil heslem: ,To chce kuráž!‘ Nejprve jsem nominaci dlouho odmítal, dcera mě nakonec přesvědčila a jsem tomu rád. Ocenění bylo odměnou celého týmu, který se mnou firmu více než 25 let buduje,“ říká majitel Farmaku Jiří Žák.

Na Vysočině bodoval pozdější celkový vítěz Lubomír Stoklásek z Agrostroje Pelhřimov, ve Zlínském kraji Stanislav Martinec, majitel společnosti Koma Modular.

„Nominujte ze svého regionu zavedené i začínající podnikatele, kterých si vážíte a jsou pro vás inspirací. Nejen ocenění, ale i nominace samotná mohou být tou správnou motivací, která povzbudí každého šikovného podnikatele bez ohledu na to, jak dlouho se podnikání věnuje,“ vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy

Podnikatele je možné nominovat až do 21. října pomocí formuláře na stránkách podnikatelroku.cz. Soutěž je otevřená pro všechny podnikatele a vlastníky či spoluvlastníky firem s rozhodujícím vlivem na řízení. Podmínkou je, aby společnost existovala alespoň dva roky a měla minimálně osm stálých zaměstnanců.

O vítězi regionálního i celostátního ocenění pak počátkem příštího roku rozhodne porota složená z vítězů předcházejících ročníků. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategie, nadnárodní působení, finanční výsledky, ale i osobnost soutěžícího a podnikatelský příběh.

„Na schopných lidech, kteří umí uskutečnit svoje podnikatelské záměry, stojí úspěch celé společnosti. Často totiž nenabízí uplatnění jen pro sebe, ale také pro ostatní,“ dodává hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Regionální vítězové EY Podnikatele roku 2017

Pardubický kraj - Jaromír a Jan Hvížďalovi, JHV - Engineering

Olomoucký kraj - Jiří Žák, Farmak

Jihomoravský kraj - Oliver Dlouhý, Kiwi.com

Zlínský kraj - Stanislav Martinec, Koma Modular

Jihočeský kraj - Mario Vlček, Moira CZ

Vysočina - Lubomír Stoklásek, Agrostroj Pelhřimov

Praha - Simona Kijonková, Zásilkovna

Středočeský kraj - Alexandra Kala, Profimed

Ústecký kraj - Martin Hausenblas, Adler International a Liftago

Moravskoslezský kraj - Bohumír Blachut a Erich Stavař, Isotra