Ovocné pivo nemusí být jen rarita

  9:20aktualizováno  9:20
Začneme-li od Adama, už on měl výbornou surovinu pro vylepšení chuti piva. Lidé již dávno před tím, než začali přidávat při vaření piva chmel, experimentovali s bylinkami, kořením, kůrou stromů a lesními plody ve snaze vyrovnat velkou sladkost používaného sladu.

Ovocná piva - Ovocná piva | foto: BarLife

Nejsilnější tradici v přidávání ovoce při výrobě piva a nejstarší, dosud používané postupy si uchovali Belgičané v regionu Pajottenland, jihozápadně od Bruselu. Aby dosáhli cíle, musejí přes zimu nejprve nechat spontánně (v lambickém stylu) kvasit směs pšenice, sladového ječmene a chmelu – působí na ni speciálními kvasnicemi a hlavně divokými bakteriemi, které se ve vzduchu vykytují pouze v malé oblasti kolem Bruselu.

Takto vzniká vyčištěné tiché pivo (někdy také zvané cereální víno), jehož chuť popisují opravdoví znalci jako velmi trpkou a hodně nakyslou, s minimálním obsahem oxidu uhličitého. To poté zraje ve velkých dubových nebo kaštanových sudech společně s celým ovocem, aby během tří až šesti měsíců získalo lahodnou ovocnou chuť a bohatou vůni.

Článek vznikl ve spolupráci
s časopisem BarLife

Následně se plní do lahví a tím se zahajuje druhá fermentace v lahvi, stejně jako u šampaňského; zrání trvá ještě asi tři až pět měsíců. Vloží-li se k základnímu lambiku například tmavé třešně, říká se výsledné verzi ‚kriek‘, dají-li se maliny, výsledek se nazývá ‚flamboise‘. Tradiční belgický styl výroby dnes zastupují už jen menší rodinné pivovary, jako jsou Belle Vue, Boon u městečka Lembeek, Castillon a několik dalších.

Ovocné pivo se dnes vyrábí i v Německu (Berliner Weisse s malinami), v Polsku (malinový Redd´s Red, jablečný Apple a citrusový Sun o síle 4,5 % alkoholu), ve Finsku (značka Sahti) a také ve východním Skotsku, opět v menším rodinném pivovaru Belhaven. Produkují tam tři druhy, světlé borůvkové (jak asi filtrují barvu těch borůvek?), polotmavé se směsí lesních plodů a černé s chutí ostružin. Všechny tři Belhaven Classic Choice obsahují 4,6 % alkoholu a jsou i na českém trhu.

Opravdový boom však zažívá ovocné pivo posledních deset let v USA. Přeborníkem v této oblasti je pivovar New Glarus Brewing Company, jehož Wisconsin Belgian Red (cherries ale) s příchutí třešní získalo od roku 1995 již neuvěřitelných šestnáct medailí v různých národních i mezinárodních soutěžích.

Mezi další známé americké značky se řadí malinové Raspberry Wheat, borůvkové Purple Haze nebo jablečné Clarence´s Bootleg Apple Ale, meruňkové Middle Age Apricot Ale, višňový Sam Adams Cherry Wheat a také citronové Pete´s Wicked Summer Ale.

V poslední době přicházejí do módy i jiné druhy ovoce - broskve, černý rybíz, muškát, švestky a také banány, ale tyto druhy se bohužel přidávají povětšinou až ke zralému filtrovanému pivu.

Výroba ovocného piva v Česku se také soustřeďuje především do menších nezávislých pivovarů, minipivovarů nebo takzvaných restauračních pivovarů. Patrně největší sortiment si udržuje Pivovarský dům v Praze, na jehož pivním nápojovém lístku najdeme banánové, višňové, vanilkové, ale i kávové pivo vlastní produkce.

Jejich technologie se však od belgického vzoru odklánějí spíše k českému klasickému pivu. I jejich zkušenosti s místními zákazníky vypovídají o tom, že ovocná piva jsou oblíbená zejména u žen a mladší generace.

Rok co rok přibývá v restauracích mladých konzumentů, kteří už nejsou tvrdě konzervativními přívrženci výlučně tradičních českých výčepních desítek a ležáků. Například ovocného piva Nowel se po uvedení na náš trh prodalo několik tisíc hektolitrů. Své místo na tuzemském trhu si našel i třešňový Krkonošský medvěd z Vrchlabí.

Ovocné pivo je přitažlivé nejen příjemnou vůní a chutí, ale i svou "lehkostí" ve srovnání s těžšími chmelovými pivy a také obvykle větším množstvím alkoholu. Zájemci pak stačí vypít dvě tři taková piva a za svou dávku neutratí víc peněz než za dlouhou šňůru půllitrů klasické desítky.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Konec kšeftů. Stát se rozhodl, že si dálnice bude opravovat sám

Ilustrační snímek

Během následujících deseti let postupně zmizí z dálnic sypače a pluhy soukromých firem. Stát se totiž rozhodl, že...

Pražský hotel vydával české hovězí za australské, steak za 650 korun

Kráva před hotelem Holiday Inn u Kongresového centra.

Hotel Holiday Inn sídlící na pražském Pankráci lhal svým zákazníkům o skutečném původu podávaného hovězího masa. O...

Další z rubriky

Česku hrozí arbitráž za převzetí OKD, podle exvlastníka šlo o znárodnění

Horníci NWR. Ilustrační snímek

Britská společnosti Jenner & Block, která je likvidátorem společnosti New World Resources (NWR), označila státní...

Veterináři našli 700 kilo polského masa se salmonelou. Dovozy se zpřísní

Ilustrační snímek

Do České republiky se dostala dodávka zhruba 700 kilogramů hovězího masa z Polska, které obsahovalo bakterii...

Špína i mrtví ptáci. Inspekce loni zavřela 178 restaurací a obchodů

Restaurace Quán Tú Truong v pražské tržnici Sapa. Jeden z několika místních...

Pokud něco jíte, dejte si pauzu. Pohled do loni uzavřených restaurací a podniků, které pracují s potravinami, je...

Najdete na iDNES.cz