Nebudeme si přetahovat zaměstnance, domlouvají se české firmy

  1:58aktualizováno  1:58
Některé firmy uzavřely tiché dohody, že si navzájem nebudou lákat lidi na vyšší platy. V USA to zkoumá ministerstvo spravedlnosti jako pokus o kartelovou dohodu. V Česku podobná ujednání fungují také, úřady to ale neřeší.
Přetahovat si zaměstnance? Řada českých firem se dohodla, že od takové praxe ustoupí. Ilustrační foto

Přetahovat si zaměstnance? Řada českých firem se dohodla, že od takové praxe ustoupí. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Je běžnou disciplínou, že firmy vábí zaměstnance do svých řad z jiné společnosti. Kvalitní pracovníci většinou sedí v jiných firmách, a pokud je společnost chce získat, často musí "zacinkat" zlatem, tedy zaměstnance přeplatit.

Existují však firmy, mezi kterými jsou přestupy za vyššími penězi zapovězeny. Náklady na zaměstnance totiž v mnoha firmách tvoří hlavní položku ve výdajích a díky podobným tichým dohodám mohou podniky výrazně ušetřit – přelétaví zaměstnanci totiž nemohou šroubovat platy.

Kde se nesmí přeplácet

– v informačních technologiích
– v telekomunikačních firmách
– v poradenských firmách
– mezi bankami
– mezi pojišťovnami
– mezi asijskými firmami
– mezi obchodními partnery
– mezi společnostmi působícími v rámci jedné výrobní zóny
– mezi firmami, kde jsou ředitelé dobří přátelé

Podobná spolupráce mezi firmami však může narazit na antimonopolní pravidla. Firmy v Česku se k takovým praktikám nehlásí, avšak specialisté, kteří se přetahováním lidí živí, shodně tvrdí, že na podobné tiché aliance naráží dennodenně. Nejčastěji prý v počítačové branži, ale také v bankovnictví, telekomunikacích či v poradenství.

Headhunteři dodají klientům seznam vhodných kandidátů na hledané pozice a právě tehdy často narazí. Firma seznam proškrtá kvůli tomu, že kandidáti pracují ve spřátelených společnostech.

Ujednání fungují v mnoha oborech

"Někdy nás klient upozorní předem, kde je zapovězeno hledat. Důvody proto jsou však různé, zda za tím jsou oficiální dohody mezi firmami, či snaha regulovat platy, to si netroufám tvrdit," říká Karel Pobuda z headhunterské společnosti Spencer Stuart.

"Určitě v Česku podobné nepsané dohody o nepřetahování klíčových manažerů fungují, a to v mnoha oborech," potvrzuje také Jan Bubeník, šéf Bubenik Partners.

Podle něj jde nejčastěji o obchodní partnery, kteří si navzájem nechtějí narušovat vztahy a vyvolávat tlak na zvyšovaní platu. Takovouto gentlemanskou dohodu podle něj často uzavírají třeba šéfové firem z oblasti personálního, právního či účetního poradenství. Další lovec Ondřej Hlaváček z Neumann & Partners se s tímto přístupem setkává hlavně u japonských a korejských firem.

"U asijských firem je to dáno kulturou, tam je to otázka etiky. Podobné domluvy o nepřetahování jsou také typické mezi firmami sídlícími v jedné výrobní zóně," svěřuje se Hlaváček.

Z konkrétních firem, kde se s podobným chováním headhunteři nejčastěji setkali, to prý byly obří IT společnosti – údajně se neláká mezi Hewlett Packard a Microsoftem či mezi SAP a Logikou. Tedy mezi firmami, které spolu často dělají velký byznys. Samy firmy to však odmítají.

"Žádná forma dohody s dalšími hráči na IT trhu neexistuje," říká Karel Taschner, mluvčí Hewlett Packard. Mluvčí Microsoftu Markéta Kuklová existenci dohody také odmítla, ale připustila, že firma v řadách svých obchodních partnerů aktivně lidi opravdu nehledá. Také zástupci společností SAP a Logica tvrdí, že žádnou dohodu nemají.

Firmy: Dohody nemáme

"Výjimkou jsou konkrétní projekty, v rámci nichž je obvyklé uzavírat dohody o nezaměstnávání účastníků daného projektu, a to jak mezi obchodními partnery, tak i mezi dodavatelem a zákazníkem," vysvětluje Štefan Szabó, generální ředitel společnosti Logica.

Podobná spojenectví nyní také zaměstnávají úřady v USA. Nelíbí se jim tichý pakt o "neútočení" mezi IT obry, jako je Google, Intel, IBM či Apple. Tamní antimonopolní úřad v jejich platové alianci vidí možné porušení hospodářské soutěže, protože firmy tím prakticky stanoví pevnou cenu nákladů, v tomto případě na zaměstnance.

A to je podle amerických právníků v rozporu se zákonem. Zda firmy za tento postup budou pykat, však ukážou až výsledky šetření, které ve Státech stále probíhá.

V Česku zatím úřady tyto dohody neřeší. "Žádný podnět jsme v dané věci dosud neobdrželi. ÚOHS se ani v minulosti podobným případem ve správním řízení nezabýval," říká Robert Neruda, místopředseda ÚOHS pověřený řízením Sekce hospodářské soutěže.

Také tuzemští právníci nevidí v takových dohodách problém. V rozporu se zákon by byly jedině v případě, že by se prokázalo, že firmy tím skutečně regulují platy. "Tím by si společnosti rozdělovaly trh ve vztahu ke svým nákladům a trh by tím byl negativně ovlivněn," myslí si advokátka Barbora Dubanská z kanceláře Weinhold Legal.

"To se ale zjevně neděje. A samotná dohoda společností o tom, že si navzájem nebudou přetahovat zaměstnance, není v rozporu s českým právním řádem," míní další advokát, Stanislav Beran z Peterka &Partners.

  • Nejčtenější

Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová

Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Platit se bude za všechny dovezené mobily, řekl šéf OSA v Rozstřelu

Pořadatelé koncertů, média, sportbary, hotely, ale i spotřebitelé, kteří si kupují flash disky nebo CD a DVD nosiče. Ti...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Lovit drahé lidi není řešení. Firmy by měly vzdělávat, říká ekonom

Spousta zaměstnavatelů si stěžuje, že nemůže najít kvalifikované zaměstnance, kteří by dokázali obstát v digitální...

Střechy domů v českých městech se začínají zelenat. Západ ale drží náskok

Plocha zelených střech v Česku loni meziročně vzrostla o 26,7 procenta na 247 000 metrů čtverečních. Vyplývá to z údajů...

Pošta zbrojí na Vánoce. Na 15 milionů balíků najme pět tisíc brigádníků

Ředitel logistiky České pošty Petr Cinkl v úterý představil detaily o jejím provozu v následujících týdnech. Období...

CREDITAS: z banky pro zhodnocení úspor je lídr v technologiích se širokou nabídkou produktů

Málokterá finanční instituce zažila v uplynulých třech letech tak dynamický růst jako Banka CREDITAS. Přízeň klientů si...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz