Kellnerův operátor O2 posiluje v IT, postaví centrum za 200 milionů

  9:32aktualizováno  9:32
Telekomunikační společnost O2 Czech Republic, kterou ovládá skupina PPF Petra Kellnera, investuje do aktivit v oblasti informačních technologií. V listopadu otevře nové IT centrum v Pardubicích. Zařízení má zaměstnat více než šedesát specialistů a bude stát kolem 200 milionů korun.
Investice dosáhne v prvních letech až do výše 200 miliónů korun.

Investice dosáhne v prvních letech až do výše 200 miliónů korun. | foto: O2

Firma už dříve dala jasně najevo, že kromě tradičních telekomunikačních služeb se chce více uplatnit také jako dodavatel IT řešení pro firmy, úřady a domácnosti.

Kromě toho se zajímá například o systém jízdného v Praze Opencard, elektronickou evidenci služeb, kterou plánuje ministerstvo financí, či o mýtný systém na dálnicích.

A právě vybudování nového technologického centra do této strategie podle zástupců firmy plně zapadá.

„Prostřednictvím našeho vývojového centra se chceme posunout oficiálně do třetího tisíciletí a určovat technologické trendy na lokálním, ale i evropském trhu. Naši lidé budou určovat a vytvářet technologie přímo pro zákazníka,“ říká sebevědomě IT ředitel společnosti Michal Dvořák.

Podle něj se tamní týmy zapojí do současných projektů, ale budou vyvíjet také nové. „Součástí bude totiž i experimentální skupina zaměřená na vytváření technologií, které klient teprve bude chtít,“ dodává Dvořák.

Investice v prvních letech dosáhnou až 200 miliónů korun. Samotné IT centrum v Pardubicích zaměstná více než 60 expertů - většinou vývojáře, kodéry nebo systémové analytiky. Zaměstnanci centra budou pracovat na klíčových projektech pro O2 v oblasti obsluhy zákazníků či e-commerece. Půjde třeba o zákaznické aplikace Moje O2, O2 Active, či samotný firemní web společnosti.

Nové IT centrum začne fungovat od letošního listopadu. Firma prý záměrně vybrala lokalitu kvůli specializovaným vysokým školám v regionu. I z toho důvodu při hledání vhodných uchazečů spolupracuje právě s vysokými školami v Pardubicích a v Hradci Králové.

„Najít takto vysoce technicky zaměřené odborníky není úplně jednoduché. My však věříme, že i mimo velká IT centra, jako je Praha nebo Brno, najdeme spoustu kvalitních IT specialistů i v tomto regionu,“ vysvětlil ředitel pro lidské zdroje O2 Ctirad Lolek.

Nejčtenější

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

Češi proinvestovali v Dluhopisech Republiky přes tři miliardy

Alena Schillerová (13. prosince 2017)

Občané ČR se mohou od loňského prosince podílet na financování státního dluhu prostřednictvím nákupu tzv. Dluhopisů...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Světové módní značky končí s prodejem pravých kožichů, Češi je následují

V závěru přehlídky došlo i na kožichy.

Sehnat kožich z pravého norka je čím dál těžší. Čeští i zahraniční prodejci se kožešinovým zvířatům vyhýbají. Najít je...

Najdete na iDNES.cz