Kaufland řešil výpadek pokladního systému. Uzavřel dvacet čtyři prodejen

  10:11aktualizováno  13:12
Ve čtvrtek ráno postihl prodejny Kauflandu v různých částech České republiky technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky musely být kompletně uzavřeny, v jiných fungovala jen část pokladen.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Všechny prodejny Kaufland jsou už opět v provozu. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. 

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena ráno, v poledne už byla v provozu polovina z šestnácti pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami uzavřen asi patnáct minut, kolem 12:00 se dalo platit u poloviny pokladen. 

„Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11:00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu. Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace,“ uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Celkem provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

Výpadek přišel v nejméně vhodnou dobu. Právě ve čtvrtek měly prodejny po celé republice letákovou akci.

Na facebooku společnosti si lidé stěžovali na dlouhé fronty v řadě obchodů. Někteří nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli.  Před Kauflandy se tvořily masivní fronty. V Prachaticích musela s dopravou pomáhat dokonce policie, aby auta před obchodem neblokovala dopravu. 

Na Facebookové stránce společnosti se pod statusem s omluvou množily nevyslyšené dotazy lidí, kteří firmu žádali, aby zveřejnila seznam prodejen, v nichž pokladní systém nefunguje. „Milý Kauflande, informovanost je totálně tragická. Na vaší stránce sice najdu odkaz na více informací, ale tam se člověk dozví jen telefonní číslo. Jistě víte, které pobočky jsou uzavřeny a ve kterých je omezený provoz,“ napsal jeden z rozhořčených zákazníků.

Řetězec se v poslední době potýká s nedostatkem zaměstnanců. Zákazníci si ve starších komentářích na sociálních sítích stěžují na problémy s doplňováním zboží, nepořádek v prodejnách a na dlouhé fronty před pokladnami.

Kaufland, který je největším tuzemských obchodním řetězcem, nyní provozuje v České republice 128 prodejen. Řetězec, stejně jako Lidl, patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe. Lidl podle mluvčí Zuzany Holé žádné problémy neregistruje.

Kaufland vykázal ve finančním roce 2016 - 2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh Kaufland vstoupil v roce 1998. V Česku zaměstnává více než 18 tisíc lidí. 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Američané zaplavují trhy ropou z břidlic. Hrozí klimatická katastrofa

Těžba břidlicové ropy.

Díky těžbě ropy z břidlicových podloží Spojené státy překonaly Saúdskou Arábii i Rusko a staly se světovým lídrem v...

Demagogie, na kterou doplatí všichni, kritizují umělci návrh autorského zákona

Petr Janda

Senát v prosinci schválil návrh změny autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely některé provozovny...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Nový bodový systém přinese velké změny, telefonování už „neukecáte“

Ilustrační snímek

Kdo na silnici nemyslí, zaplatí na pokutách zase o něco více. Ministr dopravy Dan Ťok připravil revoluční změnu...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

Babiš chce moderní Česko, plánuje větší investice do vědy a výzkumu

Místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) Karel Havlíček a...

Rada pro výzkum, vývoj a inovace ve středu schválila Inovační strategii ČR 2019-2030, díky, které by se Česko mohlo...

Investor Mička prodal svůj podíl v Liftagu, vydělal mu desítky milionů

Silný rok. Investor Michal Mička koupil v roce 2017 českou módní značku Pietro...

Pražský obchodník Michal Mička prodal svůj 14% podíl v české alternativní taxislužbě Liftago. Podle svých slov spatřil...

Málo humusu, málo vzduchu. Zemědělci řešili, jak zachránit českou půdu

Ilustrační snímek

České zemědělství musí být do budoucna ekologičtější, propojenější s technologiemi a mělo by lépe hospodařit s vodou....

Najdete na iDNES.cz