Audemars Piguet Code 11.59 ultra-complication universalle (RD#4) jsou jedny z vůbec nejsložitějších hodinek, které kdy byly vyrobeny. Do strojku, který čítá 1 155 součástek a pracuje na 3 Hz frekvenci s rezervou chodu až 64 hodin při plném natažení, dokázali hodináři vměstnat 24 hodinářských komplikací. Tento stroj je zasazen do 42milimetrového pouzdra se sendvičovou konstrukcí. Mezi nejzajímavější funkce patří perpetuální čili nekončící gregoriánský kalendář, který je nastaven i na přechodné roky.
„Jednoho dne mi zazvonil telefon. Jednalo se o švýcarské číslo. Hovor jsem zvedl a od zástupce značky jsem dostal pozvání do jejich sídla ve švýcarském městečku Le Brassus. Pozvání jsem přijal. V manufaktuře po zhlédnutí muzea a výrobních procesů mi ředitelka Audemars Piguet nabídla možnost být jedním z prvních majitelů nově představených nejkomplikovanějších hodinek značky,“ uvedl Hečko loni pro týdeník Euro.
Švýcarská firma si Hečka sama vybrala jakožto budoucího majitele první ze čtyř variant hodinek na základě osobní zkušenosti.
„Je to pro mě obrovská čest. Je to něco jako pro atleta dostat se na olympiádu a vyhrát zlatou medaili,“ řekl Jiří Hečko. „Audemars Piguet je nejvyšší úroveň hodinářského umění a jsem rád, že mám s touto značkou vytvořený tak přátelský vztah, který mi umožnil získat od nich tento zcela unikátní kousek,“ dodal český sběratel.
„Kromě toho, že je strojek připravený až do roku 2400, je unikátní i tím, že ho lze nastavovat i proti toku času. To znamená, že nemusíte v případě špatného nastavení točit ručičkou jen dopředu,“ vysvětlil Jiří Hečko.
Hečko je zákazníkem švýcarské značky déle než patnáct let. V rámci svých aktivit pomáhá s její propagací, zúčastnil se řady akcí i různých aukcí, jednu v Dubaji, jejíž výtěžek šel na charitativní účely, vyhrál.
Samotná cena 45 milionů je ale jen jen začátek astronomického zhodnocení. Zdroje v hodinářské komunitě hovoří o tom, že již při převzetí mohou mít i trojnásobnou cenu. Ta se navíc u tak raritního kousku, na který který ostatní zájemci, například šejkové z ropných zemích, stojí frontu.
Syn filatelisty
Jiří Hečko mladší se narodil v roce 1982. Je synem známého českého filatelisty Jiřího Hečka staršího a pokračovatelem rodinné sběratelské tradice. Na rozdíl od svého otce se však zaměřil na oblast hodinářství a na tomto mezinárodní trhu platí za respektovanou osobnost, vyzbrojenou hlubokými znalostmi, potřebnými dovednostmi a kontakty pro akvizici těch nejexkluzivnějších kousků z celého světa vysoké hodinařiny.
Své podnikatelské schopnosti posléze zúročil také v oblasti nemovitostí a stavebnictví. Jeho úspěšné transakce na realitním trhu mu poskytly základnu pro další podnikatelské aktivity. Dnes je klíčovou postavou v české sběratelské a podnikatelské komunitě. Společně s Ivanem Hurníkem se v rámci společnosti Nosta-Hertz Investments angažuje v developerských projektech.
Investiční strategie fondu spočívá v dosažení trvalého zhodnocení prostředků poskytnutých jeho investory. A to především prostřednictvím přímých či nepřímých investic do realit, včetně stavby a následného pronajímání nebo prodeje nemovitostí, případně akvizic exkluzivních sběratelských kusů, u nichž se očekává jejich budoucí zhodnocení.