Altán po rekonstrukci od loňského podzimu opět nabízí skvělé místo pro setkávání a ochutnávání vín prakticky v centru hlavního města.
Otevřeno tu mají celoročně každý den, víno si můžete venku i uvnitř. Pár míst je v historických prostorách altánu, větší společnost se ale musí uchýlit do betonového prostoru, který byl vybudován ve svahu. Ovšem od jara do podzimu je nejlepší posezení na terase altánu.
Můžete sem přijít již v jedenáct dopoledne, lze tu strávit i odpoledne nebo večer. Jediným problémem tak pro někoho může být poněkud časná uzavírací hodina. Jelikož vinice a altán jsou součástí zdí obehnaného parku, musí se v současné době zavírat již v devět večer.
Protože je altán přímo na vinici, prodávají se tu pochopitelně i místní vína. Lépe řečeno z hroznů odrůd müller thurgau, rýnský ryzlink, rulandské šedé a modré a dornfelder
Vinař Antonín Tureček si je odtud zatím odváží ke zpracování jinam, i když podle Otakara Klašky, jednatele společnosti, která má viniční altán v pronájmu, i plány na vybudování sklepního hospodářství existují.
Kromě toho jsou tu k ochutnání vína předního rakouského vinaře Waleka a jeho moravského kolegy Petra Bízy. "Brzy ale uvnitř altánu vytvoříme v tuzemsku vůbec první podnik ve stylu rakouských Heurige, tedy jakési vinařské hospody s mladými víny a tradičním občerstvením jako jsou klobásky a sýry," říká Klaška.
V altánu se každou středu konají i ochutnávky vín od nejrůznějších tuzemských i zahraničních firem a poněkud nehostinné prostory betonové přístavby zkrášlují výstavy obrazů.