Finanční krize milenkám nepřeje, manažeři šetří

  4:28aktualizováno  4:28
Muži si v době ekonomické krize přestávají vydržovat milenky a mívají problémy v sexuálním životě. Projevovat se to začíná v zemích, které byly ekonomickou krizí postiženy nejvíce – v Británii či v Japonsku. Čeští manažeři sexuologické a manželské poradny zatím nezaplavují.
Podle sexuologa Luďka Daneše zatím páry v důsledku krize ani neztrácejí sexuální apetit více než jindy.

Podle sexuologa Luďka Daneše zatím páry v důsledku krize ani neztrácejí sexuální apetit více než jindy. | foto: Profimedia.cz

"Je to ještě strašně krátká časová etapa, než aby se krize stihla projevit u nás," soudí sexuoložka Hana Fifková.

Podle britského deníku Telegraph se v nedávném průzkumu téměř polovina analytiků, burzovních makléřů a manažerů hedgeových fondů přiznala, že se zbaví milenky.

"Když dochází u bohatých mužů na šetření, 'ta druhá' je vždy na jednom z prvních míst seznamu," říká Josh Spero, jeden ze spolutvůrců průzkumu Spear's Wealth Management. Další položkou bývá například členství v golfových klubech či pravidelné návštěvy luxusních restaurací.

Podle výzkumné agentury Prince and Associates, která se specializuje na soukromé bohatství, více než 80 % multimilionářů majících milenky, v době krize šetří na dárcích a na apanážích, jimiž si vykupovali svědomí.

Ekonomická krize zasáhla i pařížské hodinové hotely, v obvykle rušnou dobu mezi pátou a sedmou večer osiřely. Méně se také létá na služební cesty, za které se dala v minulosti skrýt noc strávená ve společnosti milenky.

Jakmile se přestává dařit pracovně, klesá dříve úspěšným byznysmenům i sexuální apetit. "Když jsou časy zlé, je sexuální potěšení druhotná záležitost," uvedl pro singapurský server asiaone.com.sg nejmenovaný třiačtyřicetiletý prodejní manažer.

Singapurské ordinace se podle serveru plní muži v nejlepších letech, kteří mají problémy s erekcí. "Přibývá mladších pacientů, čtyřicátníků. Pracují ve vysokých pozicích, dělají přesčas a zažívají teď víc stresu," uvádí doktor Ho Siew Hong z Gleneagles Medical Centre. 

Protože se muži zbavují milenek a vrhají zbytky svých sil na záchranu spokojeného manželského života, musí se s tím "ty druhé" vyrovnat.

"Dárky mi kompenzoval skutečnost, že se mnou trávil méně času než s manželkou. Teď už to pro mě přestává být zajímavé," postěžovala si britskému Telegraphu jedna ze strádajících milenek.

V Japonsku řeší svobodné ženy krizi po svém – vrhají se do manželství. V době, kdy platy klesají a nezaměstnanost roste, tam stoupl počet svateb pětkrát, až na 731 tisíc.

"Chci se vdát co nejdříve, nejlépe do konce roku," uvedla pro agenturu Bloomberg šestatřicetiletá Japonka Jumiko Iwate. "V době recese vydělám méně peněz, než jsem očekávala. Pokud se budu moci spolehnout na druhý příjem, zlepší se moje finanční stabilita," vysvětlila lakonicky.

Japonky jsou ochotny slevit ze svých nároků a mohutně investují do rychlého nalezení manžela, který by je podržel finančně nad vodou. Nejvíc na tom vydělávají seznamovací agentury.

Česko: ticho před bouří?

To, že v době ekonomické krize jsou manželství více ohrožena, potvrzuje i Jana Banotová, předsedkyně Asociace manželských a rodinných poradců ČR. "Jednomu z mých klientů, vysoce postavenému manažerovi, hrozí, že ztratí skvěle placené zaměstnání a nebude schopen splácet vysokou hypotéku. Pracovní problémy se mu promítají i do manželství," říká Banotová.

Zatím však masivní nárůst manželských problémů kvůli krizi nezaznamenala. "Problémy se vždy více projevují spíš na jaře a na podzim, kdy je na jejich řešení více času," říká poradkyně.

K tomu, zda se čeští manažeři a dobře vydělávající muži v době recese zbavují milenek, žádný průzkum neproběhl.

Podle sexuologa Luďka Daneše zatím v důsledku krize ani neztrácejí sexuální apetit více než jindy. "Manažeři jsou ohroženi problémy v sexu pořád stejně. Jde o zaměstnání, kdy je člověk často ve stresu," říká lékař. Co lze říci, je to, že českým mužům obecně spíše než míza vysychají peněženky. Dopřávají si méně potěšení a nočním klubům se propadají tržby.

"Když budete mít menší výplatu, zábava je to první, na čem ušetříte," potvrzuje prezident Asociace nočních klubů Jiří Plesar.

Autor:
  • Nejčtenější

Socialismus se vrací, ne z Východu, ale ze Západu, řekla Šichtařová

Evropská unie je promořená neomarxisty, Česko je však prozatím oázou klidu. Takový je názor ekonomky Markéty...

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Platit se bude za všechny dovezené mobily, řekl šéf OSA v Rozstřelu

Pořadatelé koncertů, média, sportbary, hotely, ale i spotřebitelé, kteří si kupují flash disky nebo CD a DVD nosiče. Ti...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Mall.cz musí zaplatit uživateli 10 tisíc korun odškodného za únik hesla

E-shop Mall.cz musí zaplatit zákazníkovi odškodnění 10 000 korun za únik hesla. Uvedl to server Lupa.cz na základě...

Žluté lány musí zmizet. Zemědělce čeká omezení plochy vysetých plodin

Tisíce zemědělců v posledních týdnech rozměřovaly pole a lámaly si hlavu nad tím, jak je co nejvýhodněji rozdělit....

Místo datového centra letadlo s hangárem. NKÚ prověřil dotace na inovace

Evropské dotace v Česku využívají i firmy se sídlem mimo Evropskou unii. A namísto datového centra si pořídí třeba dron...

Pojišťovny odmítají daň z rezerv, chtějí investovat 10 miliard do bydlení

Pojišťovny chtějí investovat deset miliard korun do dostupného bydlení a sociálních služeb místo zdanění s dopadem na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz