EuroTel a RadioMobil ve středu spustily hovory po internetu

  23:00aktualizováno  23:00
- Společnosti EuroTel a RadioMobil dnes začaly nabízet služby levných hovorů přes internet do zahraničí. Generální pověření k provozování služeb vydal v úterý Český telekomunikační úřad. Ceny hovorného služby Eurotelu Net Call 55 i RadioMobilu Paegas Internet Call jsou shodné pro většinu evropských zemí a USA, kdy smluvní zákazník zaplatí za minutový hovor 9,50 Kč, poněkud se ceny liší u předplacených karet GO, resp. TWIST.

Paegas rozdělil země do skupin Evropa (Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy, Velká Británie) a Svět (Austrálie, Izrael, Hongkong, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Singapur, Turecko, Ukrajina).

PAEGAS
Skupina EVROPA
Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy, Velká Británie
Skupina SVĚT
Austrálie, Izrael, Hongkong, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Singapur, Turecko, Ukrajina

Smluvní zákazníci zaplatí za volání do zemí skupiny Evropa 9,50 Kč za minutu (všechny ceny jsou včetně DPH) 12,90 do zemí skupiny Svět. Majitelé předplacené služby Twist zaplatí v prvním případě 14,98 Kč a ve druhém 18,98 Kč za minutu. Ceny jsou stejné pro volání v době špičky, mimo špičku i přes víkend.

PAEGAS

Aktiv, Manžer, Diamant

Twist

Skupina EVROPA 9,50 14,98
Skupina SVĚT 12,90 18,98

Eurotel naproti tomu rozdělil země do pěti zón. Zóna I zahrnuje Belgii, Dánsko, Francii, Irsko, Itálii, Irsko, Kanadu, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy a Velkou Británii.

Zóna II zahrnuje Austrálii, Bulharsko, Izrael, Japonsko, Zóna III Hong Kong, Makedonii, Mexiko, Rusko, Turecko a Ukrajinu a Zóna IV Brazílii, Čínu, Filipíny, Indii, Indonésii, Jižní Koreu, Malajsii, Peru, Singapur, Thajsko a Tchajwan.

EUROTEL
Zóna I
Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Kanada, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy a Velká Británie.
Zóna II
Austrálie, Bulharsko, Izrael, Japonsko
Zóna III
Hong Kong, Makedonie, Mexiko, Rusko, Turecko a Ukrajina
Zóna IV
Brazílie, Čína, Filipíny, Indie, Indonésie, Jižní Korea, Malajsie, Peru, Singapur, Thajsko a Tchajwan.

Smluvní zákazníci v programech Start, Global a Business zaplatí při volání do Zóny I 9,50 Kč za minutu, o Zóny II 12,90 Kč/min, do Zóny III 20 a do Zóny IV 35 Kč/min. Majitelé předplacených Go karet zaplatí 10, 14, 21 a 37 Kč.

EUROTEL

Start, Global, Business

Go
Zóna I 9,50 10
Zóna II 12,90 14
Zóna III 20 21
Zóna IV 35 37

Zatímco zákazník EuroTelu, pokud chce využít Net Call, vytočí místo předvolby 00 dvojčíslí 55 a mezinárodní kód země, RadioMobil má dvojčíslí 42 pro evropské země a 45 pro země mimoevropské.

SPT Telecom, který má na mezinárodní telefonii exkluzivitu do konce roku 2000, nabízí například minutový hovor do sousedního Německa ve špičce za 14,50 Kč za minutu, mimo špičku na 8,50 Kč. Telefonování do USA přijde ve špičce na 23 Kč za minutu, mimo špičku na 14 korun. Do Austrálie nebo Japonska zaplatí klient za minutu hovoru ve špičce 24,10 Kč a mimo špičku 15 Kč.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Desítky zakázek bude nutné vyhlásit znovu, ministerstvu se ztratila data

Ilustrační snímek

Národní elektronický nástroj (NEN) má ulehčit zadávání veřejných zakázek, v novém roce však některým soutěžícím práci...

Z náklaďáku do traktoru. Chybějící řidiče v zemědělství mají vykrýt špeditéři

Na statku v Oticích se v pátek utkali nejlepší mladí traktoristé.

Čeští zemědělci si dlouhodobě stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Problém s lidmi schopnými řídit...

Najdete na iDNES.cz