Změny cen dodavatel provede automaticky. Nová cena za kilowatthodinu elektřiny bude pro většinu zákazníků PRE 3,20 Kč bez DPH. Půjde o domácnosti s vysokým tarifem, které elektřinu nepoužívají k ohřevu vody a k topení. Proti současným cenám za kilowatthodinu jde o pokles téměř o pětinu.
ANALÝZA: Fixovat energie, či nefixovat? Komu se vyplatí a na jak dlouho![]() |
Podle společnosti bude roční úspora u zákazníka, který elektřinou neohřívá vodu a netopí v průměru 1 200 korun včetně DPH. Zákazníci s bojlerem podle PRE ušetří v průměru za rok 2 800 Kč. Odběrná místa, kde se elektřina používá k topení, tedy přímotopy či tepelnými čerpadly, pak mají dosáhnout roční úspory od šesti do jedenácti tisíc korun.
Pokles ceny PRE slibuje také u plynu. Zákazníkům se smlouvou na dobu neurčitou společnost bude od září dodávat plyn za cenu 1,45 Kč bez DPH za kilowatthodinu (kWh). To znamená pokles o šestnáct procent. V závislosti na charakteru spotřeby tak mohou zákazníci podle PRE ušetřit až 6 000 korun ročně, a to v případě, že plynem topí.
ČEZ snížil fixované ceny energií. Od léta zlevní i smlouvy na dobu neurčitou![]() |
Ceníky od začátku letošního roku postupně snižují i další dodavatelé. Například společnost ČEZ nyní zlevnila dodávky energií pro 1,7 milionu stávajících zákazníků se smlouvou na dobu neurčitou. V červnu snížila ceny plynu o 17 procent a od července ceny elektřiny o devět procent.
V rozmezí od 13 do 21 procent zlevňovala asi 150 000 zákazníků také společnost E.ON. Na jaře zlevňovaly energie také například Innogy, Pražská plynárenská, Centropol nebo Tedom Energie. Nové letní ceníky nedávno představila také společnost Epet.