Struktura tarifů u odběrů elektřiny neodpovídá potřebám moderní energetiky. Odborníci už delší dobu upozorňovali, že kdyby se nezměnila, musely by se v soustavě dál rezervovat nevyužívané kapacity, neúměrně by rostly potřeby investic do sítí a s nimi i regulované platby za elektřinu.
V současném modelu tarifní struktury jsou zastaralé stadiony ukázkovým příkladem negativní externality a vytvářejí náklady pro třetí strany.


















