Chambertin: elitní vína pro papeže

  7:20aktualizováno  7:20
Nejlepší burgundské vinice se honosí titulem "Grand Cru". Jejich Všechna Grand Cru produkují pozoruhodná vína, ale přesto i mezi nimi existuje hierarchie. Na samém vrcholu bílých vín je Montrachet, za krále mezi červenými víny je považován Chambertin.

Aby o tom nebylo pochyb, pořádají místní každoroční slavnostní korunovaci Le Roy Chambertin. Královskou korunu zdobí 9 drahokamů, které představují jednotlivé zdejší vinohrady kategorie Grand Cru.

Všechny spolu sousedí a nesou místní jména, vždy odkazující na původní parcelu, například MazyChambertin. Bylo by však chybou přehlédnout díky těmto nádherným a drahým vínům jejich souputníky z nižších příček žebříčku.

Plocha vinic Grand Cru se podílí na celkové rozloze vinohradů pouhými třemi procenty, protože špičková kvalita je dána ojedinělými geologickými a mikroklimatickými podmínkami.

Dnešní systém zatřídění burgundských vinic pochází z poloviny 19. století. Vinice se statutem Grand Cru v něm tvoří vrchol, pod nímž se nacházejí rovněž mimořádné polohy "premier Cru", a o další stupeň níže stojící vína "komunální".

Pozoruhodné je, že již několik století předtím používali burgundští mnichové klasifikaci velmi podobnou. Rozeznávali běžná "vína pro mnichy", kvalitnější "vína pro krále" a nejlepší "vína pro papeže".

Samotná vesnička mezi vinicemi Chambertinu se jmenuje Gevrey. Svého času se přimkla těsněji ke své slavné vinici, a tím se i na výsluní dostala vedle "vín pro papeže" i "vína mnichů a králů" z této vesnice. Nesou jméno Gevrey-Chambertin, a přestože spadají do nižší a cenově přístupnější kategorie, rovněž vynikají vysokou kvalitou.

Vína z kategorie Grand Cru nejsou nikdy určena k samotnému pití, ale vždy představují součást kulinářského zážitku. Burgundská gastronomie je pestrá a jejím reprezentantem zdaleka nejsou jen hlemýždi. K těm stejně patří víno bílé, zatímco červené nachází svoji harmonii ve spojení s masem a sýry.

Elitní burgundská vína vyžadují adekvátně rafinované pokrmy nebo kombinaci s ušlechtilými, avšak hodně zralými a výraznými sýry. Těch je v Burgundsku celá řada, a jeden z nich dokonce nese jméno "Přítel Chambertinu" (L'ami du Chambertin).

Tento farmářský sýr je ve spojení se stejnojmenným vínem dokonalou gastronomickou lahůdkou, kterou je však nejlépe si vychutnat přímo na místě. Pokud se totiž při výletu do Burgundska pokusíte přivézt si správně vyzrálého "Přítele Chambertinu" domů v autě, jednoho přítele získáte, ale všechny ostatní byste mohli ztratit.

Autoři:

Nejčtenější

Saúdská Arábie přišla útokem o polovinu produkce ropy. Cena poletí vzhůru

Ve dvou ropných zařízeních na východě Saúdské Arábie vypukl požár. (14. září...

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se...

S bezkontaktními platbami do 500 korun mohou být od soboty problémy

Ilustrační snímek

Kvůli nový pravidlům pro ověřování karetních plateb, která budou platit od 14. září, mohou platební terminály zamítat...

Koruna jako rozvojová měna. Od intervencí se neoklepala, sráží ji riziko

Ilustrační snímek

Už je to skoro dva a půl roku od ukončení devizových intervencí a koruna ne a ne výrazněji posílit. Spíše naopak....

Pozor na pohádky o suchu, píše v eseji agrární analytik Petr Havel

Takto vypadá v květnu 2018 vyschlá půda v areálu Všesportovního stadionu v...

Za sucho u nás nemůže méně srážek, nedostatek dešťů je jen jednou z pohádek o tom, jak Česko brzy zůstane bez vody....

Míra klientelismu v Rakousku mě šokovala, řekl v Rozstřelu Radim Jančura

Majitel RegioJetu Radim Jančura v diskusním pořadu Rozstřel. (11. září 2019)

Budoucnost svého byznysu vidí dopravce RegioJet spíše ve vlacích než v autobusech. Ve středečním Rozstřelu to řekl...

Další z rubriky

Nemaso, nemléko, nevejce. Zájem o rostlinné alternativy potravin roste

Také po kousnutí vypadá jako normální burger.

Jogurty z mléka nemléka, hamburgery z masa nemasa a nyní smažená vejce nevejce. Náhražky živočišných bílkovin patří k...

Miliony neutečou. Auditor mýta bude i bez tendru

Ilustrační snímek

Až v lednu odstartuje nový systém kamionového mýta na bázi satelitní technologie, musí na výběr někdo dohlížet. Jinak...

Když dá 90 procent lidí výpověď. Petr Moroz radí firmám, jak napravit škody

Petr Moroz, finanční a bezpečnostní expert

Obor, ve kterém podniká, není zatím v Česku příliš známý. „Compliance“ neboli řízení bezpečnostních rizik, jak se jeho...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz