Čeští psi se dočkali vlastní pekárny

  1:00aktualizováno  1:00
Máte pocit, že váš pes už má plné zuby granulí a zbytky od vašeho stolu mu zase nedělají dobře? Situace není bezvýchodná. Po Americe, Koreji, Francii a Německu vznikla pekárna pro psy již i v Praze.

"Pečeme pořád, každý den, a nestíháme," říká jedna z jejích majitelek Draha Venclovská.

Spolu se svou kamarádkou Milenou Mirvaldovou si letos založila firmu Canis 5 P a minulý měsíc otevřela První pražskou pekárnu pro psy v Praze na Smíchově.

Každý den se z ní line vůně slaniny, pizzy, česneku či nejrůznějších bylin, které jsou ingrediencemi speciálních psích sušenek podle původních receptů obou majitelek.

Chemie v psích dobrotách není
Umělá barviva nebo obávaná "éčka" v sušenkách nenajdete. Suroviny, z nichž se pochoutky pečou, totiž pocházejí výhradně z obchodů se zdravou výživou, jako je například Albio či biokoutky supermarketů.

A má-li váš pes nějaké výročí, nemusíte ho pochopitelně odbýt jen keksy. Majitelky mají k dispozici katalog psích dortů, které upečou na zakázku.

Ojedinělá je kromě pekárny také další služba, a to zakázkové krejčovství pro psy všech velikostí, v nabídce je ale i konfekce a doplňky. Třeba obojek se skleněnými korálky Swarowski.

"Největší zájem je samozřejmě o oblečení na malé rasy. Jako první jsme třeba prodali maskáče U.S. Army na malého voříška," říká Drahoslava Venclovská.

I majitelé velkých psů však mají starosti s tím, jak své miláčky obléknout. "Už teď máme poptávku, že na podzim budou potřeba pláštěnky na míru pro ridgebacky," dodává.

Sledujte Novu
Nápad založit si psí pekárnu vznikl podle obou majitelek zhruba před rokem při sledování Novy.

"V pořadu Koření byla reportáž o pekárně pro psy v Paříži. A tak jsme se tam rozjely. Poté vznikla i v německém Wiesbadenu, takže jsme hned zajely i tam," popisuje začátek podnikání Draha Venclovská, která posledních 15 let vedla pobočku zahraniční firmy obchodující s potřebami pro hotely a restaurace.

V téže firmě pracovala i Milena Mirvaldová. "Řídily jsme celý tým lidí a pracovaly dvanáct hodin denně. Pomalu jsme toho už měly dost," dodává.

K rozhodnutí přispěl i fakt, že jsou obě milovnice psů a jejich téměř společný West Highland White Terrier, lidově zvaný westík, jménem Admirál Dar s nimi musel trávit většinu času v práci.

"Teď je Admirál Dar naším CEO, tedy "Canine" Executive Officer," usmívá se jeho oficiální majitelka Milena Mirvaldová.

Psí laskominy narážely na předpisy
Nejtěžší před začátkem podnikání s psí pekárnou bylo podle majitelek jednak umíchat správnou směs na keksy, a pak pro to získat potřebná povolení od několika úřadů.

"Bylo to úplně nové krmivo, takže jsme více než půl roku společně s úřady urputně bojovaly s předpisy. Mezi úředníky je spousta lidí, co má pejsky, takže jsme našly pochopení," popisuje Venclovská.

Finance na zařízení pekárny a obchodu mají majitelky z úspor a bankovního úvěru. "Náš sen bylo mít něco opravdu výjimečného," přiznává Draha Venclovská, a tak pro ně bylo důležité najít i vhodné místo a dům. "Spousta komplikací byla i s tím, že někteří majitelé v domě mít obchod pro psy nechtěli," říká.

Do budoucna chtějí podnikatelky svůj obchod, pekárnu a salón rozšířit i o internetový obchod a proniknout do sousedního Slovenska. Už v září by měla jet také půjčovna společenských obleků.

"Jde třeba o koktejlky pro fenky a fraky pro pejsky. Je to spíš taková recese, to nepotřebujete mít doma. To stačí jen půjčit," plánují podnikatelky.

Nejčtenější

Propuštění zaměstnanci Deutsche Bank se míjeli s krejčími obleků pro své šéfy

Krejčí Alex Riley, vlevo, a Ian Fielding-Calcutt nesou kufry mimo budovu...

Největší německá investiční banka Deutsche Bank zahájila ohlášenou restrukturalizaci, v rámci které propustí celkem 18...

Slovenský Volkswagen požádal zaměstnance, aby vrátili část odměn

Ilustrační snímek

Bývalí zaměstnanci slovenské divize německého Volkswagenu musí automobilce vrátit část odměn vyplacených za loňský rok....

První třídou s jízdenkou do druhé. Když je vlak plný, sedne si tam každý

Ilustrační snímek

Pokud cestujete s Českými drahami druhou třídou a vlak je přeplněný, může se stát, že vás průvodčí pustí si sednout,...

Vládě prošel daňový balíček, který zdraží cigarety, alkohol i topení

Místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve Sněmovně při...

Daňový balíček, který zdraží například tvrdý alkohol, cigarety, ale i topení plynem, a víc zdaní i hazard, prošel ve...

Zima přichází z Německa. Nepomáhá ani Trumpova obchodní válka

Německá kancléřka Angela Merkelová

Je to trochu schizofrenní situace. Zatímco poslední „tvrdá“ statistická data z klíčových evropských ekonomik nejsou...

Další z rubriky

Sencor svolává do opravy dva modely mobilní klimatizace, hrozí zkrat

Mobilní klimatizace Sencor, kterou společnost Fast ČR stahuje z trhu

Společnost Fast ČR, která je v tuzemsku autorizovaným distributorem spotřebičů Sencor, informuje o problému dvou modelů...

Farmářské trhy pod lupou veterinářů: rok od roku závad ubývá

Letošní kontroly veterinárních inspektorů odhalili celkem 18 procent pochybení...

V teplém počasí rizika spojená se stánkovým prodejem masných či mléčných produktů výrazně rostou. Veterinární...

Noví vlastníci ostravské hutě zavádějí změny, sníží výrobu o 20 procent

Nová huť společnosti Mittal Steel Ostrava

Ani požadovaných sto dnů, které si vyžádali na seznámení se s nově získaným podnikem, nepotřebovali manažeři...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz