Česká spořitelna zpoplatní informační SMS

  2:51aktualizováno  2:51
Přibližně 1,1 milionu klientů České spořitelny, kterým na mobilní telefony chodí informační SMS zprávy o zůstatku na jejich účtu, zaplatí od února za každou doručenou zprávu korunu padesát. Dosud byla služba zadarmo.
Česká spořitelna zpoplatní službu SMS zůstatků. Tu má objednanou více než milion klientů. Ilustrační foto.

Česká spořitelna zpoplatní službu SMS zůstatků. Tu má objednanou více než milion klientů. Ilustrační foto. | foto: Radek MičaiDNES.cz

Zpoplatnění se netýká takzvaných autorizačních SMS, které jsou nezbytné k potvrzení každé transakce prováděné přes počítač, a zpráv, které informují o uskutečnění zadané operace.

Pokud má tedy klient nastaveny SMS například tak, že mu chodí informace o zůstatku v případě pohybu na účtu, může měsíčně zaplatit na poplatcích o několik desetikorun více.

Když se zůstatek účtu změní měsíčně patnáctkrát, zaplatí jen za informační SMS 22,50 koruny. Lidé, kteří chtějí být informováni o stavu účtu každý den, zaplatí nad rámec svých běžných poplatků dalších přibližně pětačtyřicet korun.

Placení za SMS se půjde vyhnout jediným způsobem: stát se majitelem takzvaného Osobního účtu, poslední velké novinky z dílny České spořitelny. V něm si může klient libovolně navolit čerpání jen takových služeb, které využívá, a zasílání zpráv může mít v ceně.

Ve srovnání s předchozí nabídkou spořitelny a jejími balíčky však tato volba není levnější a před nahrazením původní bankovní služby je nutné velmi obezřetně počítat.

"Je to dražší, ale služba vychází maximálně vstříc požadavkům klientů," připouští mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová. Úředníci na přepážkách se nyní budou snažit esemeskami "zdarma" přetáhnout ke službě Osobní účet další klienty.

Textovky budou pro všechny
Od února přibude ještě jedna SMS změna. Zatímco nyní mohou informačních zpráv využívat jen lidé, kteří obsluhují své účty přes internet či telefon, nově si zpoplatněné SMS bude moci objednat všech pět milionů klientů banky.

Zdarma bude oznamování zůstatku e-mailem, což je však méně bezpečné. Informační SMS mají zpoplatněné i ostatní banky z velké trojky. Komerční banka účtuje za jednu zprávu korunu padesát, ČSOB si počítá korunu.

Autoři: ,

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Boeingy 737 MAX nesmějí v Evropě létat, rozhodla bezpečnostní agentura

U SmartWings je zavazadlo do 15 kilogramů zdarma, nadváha vyjde ale na třicet...

Evropská agentura pro bezpečnost letectví pozastavila provoz všech Boeingů 737 MAX v Evropě. Rozhodla tak kvůli havárii...

Odstavte všechna letadla 737 MAX po celém světě, doporučila firma Boeing

Boeing 737 MAX 8

Společnost Boeing doporučila celosvětově odstavit z provozu všechna letadla Boeing 737 MAX. Firma to uvedla v tiskovém...

Tvrdý zákaz. Dva české boeingy nesměly do Evropy, piloti otočili směr

Letadlo typu Boeing 737 společnosti Smartwings

Úřední zákaz letů do Evropy zastihl ve vzduchu na cestě do Prahy dva boeingy společnosti Smartwings se stovkami lidí na...

Z práce o půlhodiny dřív. Budeme pracovat méně, shodují se politici

Bankéři Goldman Sachs už kravatu do práce už striktně nosit nemusí.

Dobrá zpráva pro zaměstnance: politici ostatních velkých stran jsou ochotni bavit se o nápadu ČSSD zkrátit Čechům...

Pilot zříceného boeingu žádal o návrat na letiště již tři minuty po startu

Letoun etiopských aerolinií Boeing 737-800 stojí na mezinárodním letišti v...

Pilot letounu, který se v neděli zřítil krátce po startu z hlavního města Etiopie Addis Abeby, již tři minuty po startu...

Další z rubriky

Pacient nesmí bloudit. Provede ho praktik, říká ministr zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v diskusním pořadu Rozstřel. (29. ledna 2019)

V komplikovaném resortu se chce ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zaměřit na to, co je proveditelné: neplánuje...

Práce realitního makléře není žádné terno, na první peníze čekají i půl roku

Realitní makléř

Většina nových realitních makléřů práci po pár měsících vzdá, jelikož jejich očekávání neodpovídají skutečné povaze...

Evropa upletla bič na řetězce. Český zákon je však ještě přísnější

Ilustrační snímek

EU se rozhodla, že bude chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodníků. Obdobu směrnice, kterou přijal minulý...

Najdete na iDNES.cz